Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) teatras „Labas” vaidino spektaklį „Lazdynų Pelėda“.
Nepabūgę lietingo oro lankytojai gausiai susirinko muziejuje. Spektaklio režisierės ir aktorės – Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė – įtaigiai papasakojo lietuvių literatūros klasikių, seserų Sofijos ir Marijos Ivanauskaičių, pasivadinusių Lazdynų Pelėda, gyvenimo ir kūrybos istoriją. Lazdynų Pelėda (rašytojos Sofija Ivanauskaitė-Pšibiliauskienė (1867–1926) ir Marija Ivanauskaitė-Lastauskienė (1872–1957) – talentingos kūrėjos, savo laikmečio feministės, rašiusios apie bajorišką dvaro kultūrą, to meto aktualias temas ir moterų vaidmenį.
Spektaklio metu atskleistos ne tik seserų biografijos – jų gyvenimas Paragių dvare, bičiulystė su to meto šviesuomene ir literatais, kūryba, šeimyniniai santykiai, išgyvenimai, vidinės dramos ir kt., bet ir literatūrinė mintis bei pasaulėjauta. Nors spektaklio metu nestigo taiklių pajuokavimų apie seserų dvarininkių kasdienybę, vis tik buvo jautriai papasakota dramatiška Lazdynų Pelėdos istorija.
Spektaklį lydėjo ir nuotaiką kūrė gyva muzika – fleita ir kitais instrumentais akompanavo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantė Žibutė Valkaitytė.
Aktorių V. Mockevičiūtės ir N. Varnelytės kūrybinis duetas (teatras „Labas“) nuolat stengiasi naujoviškai ir patraukliai Lietuvos teatro publikai pateikti mūsų tautos paveldą – šį kartą spektakliu žiūrovams pristatyta ir XIX–XX a. pr. dvarų istorija bei kultūra.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje teatras „Labas“ dar kartą viešės netrukus – rugpjūčio 5 dieną 14 valandą 30 minučių Kleboniškių kaimo buities muziejuje vaidins spektaklį visai šeimai „Rybokėlis“.
Spektaklis „Lazdynų Pelėda“ Burbiškio dvare – projekto „Dvarų kultūros atspindžiai“ dalis.
Projektą „Dvarų kultūros atspindžiai“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinio informacija