Po rekonstrukcijos duris atvėrusi Kauno sporto halė sužibėjo naujomis spalvomis. Šeštadienį po savo skliautais ji sutalpino sportinių šokių klubo „Sūkurys“ šokėjus, Kauno simfoninį orkestrą ir per tūkstantį žiūrovų, o sekmadienį istorinėje erdvėje šeimininkavo vaikai specialiai jiems skirtoje užimtumo ir būrelių šventėje „Išbandyk“. Mieste veikiančios neformalaus ugdymo įstaigos ir mokyklos mažiesiems kauniečiams pristatė įdomiausias meno bei sporto veiklas.
Šokėjai sugrįžo prie ištakų
Trejus metus rekonstruotą Sporto halę šeštadienio vakarą iškilmingai atidarė Kauno kultūros centro sportinių šokių klubas „Sūkurys“, minintis jubiliejinius 60-uosius savo veiklos metus. Tai simboliškas šio kolektyvo sugrįžimas į atnaujintą istorinę erdvę – būtent čia prieš 56 metus sūkuriečiai suorganizavo pirmąjį tarptautinį „Gintarinės poros“ konkursą, kuris tradiciškai kasmet vyksta ir garsina Kauno vardą iki pat šių dienų.
„Sporto halė mums savotiški namai – čia vyko pirmieji šokių konkursai. Suskaičiuoti juos būtų išties sunku. Smagu po pertraukos čia vėl sugrįžti, pajausti tą unikalią atmosferą. Dar smagiau matyti susirinkusiųjų šypsenas ir geras emocijas. Jaunajai kartai, siekiančiai profesionalios karjeros, linkime daug sveikatos ir sunkaus darbo. Tik taip galima įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus“, – sakė ligšioliniai „Sūkurio“ vadovai, daugkartiniai sportinių šokių čempionai bei nusipelnę treneriai, Kauno garbės piliečiai Jūratė ir Česlovas Norvaišos.
„Kauno sporto halei – jau 83 metai. Žmogui tai būtų garbingas amžius. Tačiau pastatas yra sukurtas stovėti šimtmečius. Žinoma, su sąlyga, kad jis bus deramai prižiūrėtas. Džiaugiuosi, kad Kaunas pasirūpino šia istorine mūsų miesto vertybe. Iš lauko ji vėl atrodo taip pat, kaip 1939-aisiais, kuomet buvo pastatyta. Atjaunėjusi, išgražėjusi Sporto halė ne tik vadinsis, bet ir atrodys kaip tikra legenda“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.
Prieš šokėjams žengiant ant parketo, sveikinimo žodį tarė ir rekonstruotą Sporto halę pašventino Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas. Jis visiems susirinkusiems linkėjo bendrystės džiaugsmo: „Tegyvuoja miestas ir kauniečiai.“
Šventinį vakarą pradėjo ilgamečiai sportinių šokių klubo nariai, auklėtiniai, treneriai, iki šiol garsinantys visos šalies vardą Europos bei pasaulio čempionatuose. Profesionalūs šokėjai susirinkusiems padovanojo aukščiausio lygio Lotynų Amerikos ir Standartinių šokių pasirodymus.
Kokybiška erdvė muzikai
Šventę vainikavo Kauno miesto simfoninio orkestro dovana – projektas „ABBA in Symphony“ drauge su kviestinėmis norvegų estrados žvaigždėmis ir jų nepamirštamais hitais „Waterloo“, „Thank you for the music“, „Dancing Queen“, „Mama Mia“ bei kitomis dainomis.
„Apšiurusi salė išgyveno ir atgimė naujai. Atlikta didžiulė rekonstrukcija. Išgražėjo tiek vidus, tiek išorė, kuriai sugrąžinta autentiška pirmykštė išvaizda. Neabejoju, kad tai bus dar vienas traukos objektas mieste. Čia galima organizuoti tiek koncertus, tiek sporto renginius. Dėmesį atkreipėme ir į akustiką – dabar ji kur kas geresnė“, – teigė ilgametis Kauno simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.
Stebėti šokėjų pasirodymo ir šventinio koncerto atvyko gerokai virš tūkstančio kviestinių svečių. Tai Kauno miesto švietimo, kultūros, sveikatos, sporto bei socialinių įstaigų darbuotojai, įvairių organizacijų savanoriai, nenuilstamai dirbę pandemijos laikotarpiu ir priimant karo pabėgėlius iš Ukrainos.
Šventė vaikams ir tėveliams
Sekmadienį Sporto halėje šurmuliavo vaikai. Mažųjų kauniečių laukė nemokamas renginys – užimtumo ir būrelių šventė „Išbandyk“. Mieste veikiančios neformalaus ugdymo įstaigos ir mokyklos pristatė įdomiausius meno bei sporto būrelius.
Atvirų durų dienoje įvairaus amžiaus vaikai, ieškoję naujų patirčių ir norėję išmėginti skirtingas popamokines veiklas, susipažino su jomis per interaktyvius žaidimus, edukacijas, kūrybines dirbtuves bei sporto rungtis.
Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai iš arčiau pažino irklavimo, krepšinio, teniso bei kitų sporto šakų subtilybes ir netgi figūrinį dviračio vairavimą. Visa tai pristatė „Starto“, „Bangpūčio“, „Gajos“, A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos bei „Žalgirio“ krepšinio akademijos treneriai.
Renginio svečiai turėjo progą patyrinėti ir meno pasaulį. Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla kvietė mokytis piešimo, o Moksleivių techninės kūrybos centras – pasigaminti „skraidūnus“. Ilgai repetuotus pasirodymus pristatė Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos auklėtiniai.
Šventėje vaikų taip pat laukė elektronikos iššūkiai, interaktyvūs „iMO“ kubai ir kitos pramogos.
Modernūs sprendimai istorinėje erdvėje
Tiesa, sekmadienio popietę Kauno sporto halėje galėjai pamatyti ne vien vaikus su tėveliais, bet ir senjorus. Smalsumo vedini garbaus amžiaus kauniečiai užsuko pasižvalgyti į naujai atgimusios Sporto halės erdves. Dažnas jų valandėlei prisėsdavo tiesiog pasigrožėti ir pabūti su nostalgija bei sentimentais persmelktais jausmais.
Per rekonstrukciją Kauno sporto halėje sutvarkytas fasadas, stogas bei laikančiosios konstrukcijos, atnaujinti visi inžineriniai tinklai, šiuolaikiškai įrengtos patalpos. Pastatui sugrąžinta pirminė išvaizda, išsaugotos bei restauruotos vertingosios savybės – stogą laikančios arkos, durys ir langai. Taigi nuo šiol autentiškos detalės čia derės su moderniais sprendimais.
Viduje įrengtos teleskopinės tribūnos, kurias galima išskleisti pagal poreikį. Specialios akustinės užuolaidos leidžia didžiulę erdvę padalinti į 4 mažesnes zonas, kad vienu metu vyktų skirtingi užsiėmimai. Atnaujintose universaliose, multifunkcinėse erdvėse tilps nuo vieno iki dviejų su puse tūkstančių žmonių priklausomai nuo renginio pobūdžio ir salės išdėstymo.
Artimiausius penkerius metus Kauno sporto halė bus išskirtinai dedikuota neformaliajam ugdymui, kultūriniams renginiams ir bendruomeninėms veikloms. Vėliau čia sugrįš ir profesionalūs sportininkai.
Po kelių savaičių Kaune bus atidarytas dar vienas išskirtinis objektas – iš pagrindų atstatytas Dariaus ir Girėno stadionas.