Pasiruošimas Kalėdoms – tai ne tik dovanos ir dekoracijos, bet ir šventinės nuotaikos kūrimas. Nors kai kam gali atrodyti, kad ankstyvas pasiruošimas reiškia skubėjimą ir nereikalingą įtampą, iš tiesų jis gali padėti sumažinti stresą, labiau mėgautis švenčių laukimu ir patirti daugiau džiaugsmo. Psichologai teigia, kad šventinės veiklos, pradėtos anksčiau, gali sustiprinti bendrumo jausmą ir suteikti daugiau laiko tikroms akimirkoms su artimaisiais. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl ankstyvas pasiruošimas Kalėdoms gali būti ne tik praktiškas, bet ir laimingesnės šventės receptas.
Pasiruošimas Kalėdoms – it prisiminimų kartotekos peržiūrėjimas
Kai kalba pasisuka apie pasiruošimą Kalėdoms, žmonių nuomonės pasidalija į dvi stovyklas. Vieni pasisako už vėlyvesnį pasiruošimą šventėms, jau įspusėjus gruodžiui ir kiek nuslūgus pirmajai šventinio pasiruošimo bangai, o kiti – entuziastingai puola į pasiruošimo sūkurį ir paskui save skleidžia tą giedrą, šventinį nusiteikimą ir stebuklų laukimo nuotaiką.
Pasiruošimas Kalėdoms – tai ne tik gražiausios eglės paieškos, dovanų pakavimas ir šventinių mugių keliamas klegesys. Neretai tai džiugių, šventinių prisiminimų ištraukimas į dienos šviesą. Klausotės kalėdinės muzikos, deliojate dekoracijas ar dėliojate imbierinį namelį – garsai, kvapai ir vaizdai sužadina nostalgiją.
Tyrimai parodė, kad nostalgiški jausmai gali padėti mums atrasti daugiau gyvenimo prasmės, pagilinti socialinius ryšius ar net išsklaidyti šventinį nerimą. Pradėdami Kalėdinį pasiruošimą, jūs sužadinate nostalgiškus jausmus, tokiu būdu šviesias ir geras akimirkas tarsi patiriate dar kartą.
Namų dekoravimas – kaip priemonė užmezgti ryšius
Be abejonės, pasiruošimas Kalėdoms apima ir namų dekoravimą. Įvairios šviečiančios figūros ir lempučių kaskados lauke, ant langų klijuojami lipdukų koliaažai ir žvakidės, jaukia šviesa spingsinčios ir, tarsi kviečiančios užsukti ir pasisveikinti, pasidalinti šventine nuotaika.
Tyrimų duomenimis, žmonės, kurių namai buvo šventiškai papuošti, dažnai buvo laikomi svetingesniais. Taip pat, Kalėdinės dekoracijos gali siųsti žinutę jūsų kaimynams apie tai, kad esate draugiški ir prieinami; tai net gali padėti užmezgti ryšį su jumis.
Apie žmogiškojo ryšio svarbą ir laimės sąsajas su juo kalba ne vienas tyrimas. Tyrimai parodė, kad būtent ryšiai su kitais žmonėmis mus daro daug laimingesnius, nei tokie dalykai, kaip pinigai, šlovė ar statusas.
Kaip pasiruošimas Kalėdoms gali pagerinti nuotaiką?
Dalyvavimas pozityviai nuteikiančioje veikloje gali pakelti nuotaiką net jei jums iš tikrųjų nesinori to daryti. Skamba kaip koks abra kadabra, ar ne? Tačiau ši idėja yra pagrįsta kognityvine elgesio terapija, kai „veikimas, tarsi“ gali nulemti tikrus emocinius pokyčius. Veikdami taip, tarsi jaustumėtės kupini šventinės nuotaikos, iš tikrųjų galite būti kupini šventinės nuotaikos.
Tad, net jei jaučiate, kad pasiruošimas Kalėdoms jums lygus žygdarbiui, pabandykite įsijausti į tą pakilią nuotaiką, apsupkite save šviečiančiomis girliandomis, prisiminimais ir nejučia pajusite, kaip širdis prisipildo nesuvaidinto džiugesio ir šilumos.
Tegul šventės prasideda!
Pereinamasis laikotarpis iš rudens į žiemą gali būti tikrai slegiantis. Tamsūs vakarai, dangų čaižantys lietūs ir pilkuma tikrai neprisideda prie mūsų geresnės savijautos.
Tačiau jaukiai blyksinčios lemputės, plazdenanti žvakės šviesa ar po namus pasklidęs kalėdinių sausainių kvapas gali nors trumpam išsklaidyti vis užeinantį slogutį ir įkvėpti geresnės nuotaikos, ar ne?
Todėl leiskite sau pradėti švęsti šventes anksčiau. Tegul šis pasiruošimas Kalėdoms būna susijęs ne tik su išorinės aplinkos gražinimu, bet ir su vidiniu džiaugsmo skleidimu. Juk šiek tiek šventinės nuotaikos dar niekam nepakenkė, ar ne?
Šaltiniai:
https://www.psychologytoday.com/intl/blog/what-mentally-strong-people-dont-do/202411/why-decorating-early-for-christmas-may-make-you
https://www.integrative-psych.org/resources/unlocking-the-psychological-secrets-of-early-vs-late-christmas-decorating-a-comprehensive-guide
Autorė Germantė Gedvilė