Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais
Kaišiadorys Kelionės su vaikais Lankytinos vietos Kaišiadoryse Naujienos

Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Lietuvos etnografijos muziejus, seniau buvo vadinamas Lietuvos liaudies buities muziejumi, įsikūręs nuostabioje gamtos apsuptyje Rumšiškėse, netoli Kauno. Tai vienas didžiausių lauko muziejų Europoje, užimantis 195 ha plotą, kuriame atkurti autentiški XIX–XX amžiaus kaimo namai, amatininkų dirbtuvės ir netgi visos sodybos iš įvairių Lietuvos regionų.

Lietuvos etnografijos muziejus – tarsi laiko mašina į praeitį, kuria drąsiai keliaukite su vaikais.

Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais
Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais

Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais – ką pamatysite?

Muziejuje atkurti Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos kaimai. Kiekviename kaimelyje yra tipiški to regiono pastatai, kurie atspindi vietinį architektūros stilių ir to meto buities ypatumus.

Čia galima ne tik pamatyti, kaip senovėje buvo gaminami įrankiai, audiniai ar keramika, bet ir patiems išbandyti jėgas įvairiose edukacinėse dirbtuvėse.

Etnografinės parodos, skirtos senoviniams drabužiams, buities daiktams, žemės ūkio įrankiams, leidžia giliau pažinti senąją Lietuvos kultūrą. Oskarui ir Gretai ypatingai buvo įdomu pamatyti Užgavėnių kaukių parodą – gyvendami Tenerifėje vaikais apie lietuviškus Užgavėnių papročius žino tik iš lietuviškos mokyklos nuotolinių pamokų.

Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais
Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais

Man asmeniškai labai patiko pagrindinis miestelis ir ten „atgiję” pastatai – lankiausi muziejuje seniai, todėl man pačiai labai patiko ten atrastos naujos erdvės ir ekspozicijos – parduotuvė su iš senovės likusiais audiniais, siuvykla ir kitos ekspozicijos.

Kokios pramogos laukia?

Muziejus siūlo įvairias edukacines programas, kurios supažindina su senoviniais amatais, tradicijomis ir šventėmis. Vaikai gali dalyvauti pynimo, molio vėlimo ar senovinių patiekalų gaminimo dirbtuvėse.

Galite užsisakyti ir ekskursijas su gidu – paslauga teikiama tik iš anksto užsisakius tel.: +370 687 67237 ištisus metus. Apžvalginės ekskursijos vedamos lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, lenkų ir ispanų kalbomis (trukmė iki 2 val., grupei iki 20 žmonių).

Čia vyksta įvairios teminės šventės, tokios kaip Užgavėnės, Joninės, Žolinė ir kitos tradicinės lietuviškos šventės, kurios atkuria senąsias tradicijas ir papročius. Muziejuje vyksta ir muzikos bei šviesų skulptūrų festivaliai.

Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais
Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais

Didelė teritorija puikiai tinka tiems, kurie mėgsta laiką leisti lauke. Muziejuje rasite ir supynių, ir net paplūdimį. Iš vaikystės prisimenu, jog ypatingai smagu būdavo lankytis rudenį per bobų vasarą, kai oras dar neblogas ir teritorija pasipuošia rudeninėmis spalvomis. Ne mažiau smagu būdavo ir lankytis per Užgavėnių šventę, ypač jei būdavo daug sniego. Tai bene didžiausia Užgavėnių šventė visoje Lietuvoje.

Muziejuje galite užsakyti ir orientacinį žaidimą „Paieškomas kontrabandistas“, kuris organizuojamas muziejaus miestelio ir Suvalkijos sektoriaus teritorijoje. Žaidimo metu yra nusikeliama į tarpukario laikotarpį.

Taip pat čia rasite ir Pabėgimo kambarį.

Lietuvos etnografijos muziejus – kodėl verta aplankyti su vaikais?

Šis muziejus yra puiki vieta mokytis per patirtį, kuri yra ypač svarbi vaikams.

Vaikai gali matyti, kaip atrodė senovės namai ar susipažinti su amatais.

Dalyvavimas įvairiose dirbtuvėse skatina vaikų kūrybiškumą ir domėjimąsi istorija.

Aplankyti Lietuvos etnografijos muziejų yra ne tik įdomu, bet ir prasminga – tai galimybė susipažinti su savo šalies kultūros paveldu, praleisti kokybišką laiką su šeima ir įkvėpti vaikus mokytis per asmenines patirtis.

Lietuvos etnografijos muziejuje yra laikomi arkliai, ožkos, avys ir karvutė. Siekiama auginti tik lietuviškas veisles, tokias kaip Lietuvos vietinės šiurkščiavilnės avys, Lietuvos vietinės ožkos ir senojo genotipo Lietuvos juodmargė karvutė. Gausiausia ūkinių gyvūnų banda – arkliai. Tai senojo tipo žemaitukai, stambieji žemaitukai, Lietuvos sunkieji ir trakėnas.

Lankytojai kviečiami muziejaus teritorijoje pasivažinėti vežimaičiais ir fajetonu. Tai puiki pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Edukacijos ir būreliai vaikams Lietuvos etnografijos muziejuje

Lietuvos etnografijos muziejuje ne tik galima įdomiai praleisti laiką tyrinėjant autentiškus XIX–XX amžių kaimus, bet ir dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, dirbtuvėse bei vaikų būreliuose ir stovyklose.

Vaikai turi galimybę išmokti senovinių amato įgūdžių, tokie kaip molio dirbiniai, pynimas iš šiaudų, ar medžio drožyba. Šios dirbtuvės leidžia vaikams ne tik pažinti senovinius amatus, bet ir patiems sukurti kažką unikalaus, ką galima pasiimti namo kaip suvenyrą.

Galima gali dalyvauti senovinių patiekalų gaminimo pamokose, pvz. duonos kepimo, kuriose mokoma gaminti tradicinius Lietuvos patiekalus naudojant autentiškas technikas ir įrankius.

Įvairios edukacinės folkloro veiklos, dainų dainavimas, lietuviai liaudies šokiai, tradicinių instrumentų gaminimas.

Edukacijas galima užsakyti ir per Kultūros paso programą.

Muziejuje taip pat organizuojami ir būreliai bei stovyklos. Šie būreliai skatina vaikus tapti mažaisiais etnografais, tyrinėti ir atrasti senąsias tradicijas, papročius ir amatus. Vyksta čia ir gamtos pažinimo būreliai, jojimo būreliai.

Aplankyti Lietuvos etnografijos muziejų ir dalyvauti jo organizuojamose edukacinėse programose bei būreliuose yra puiki galimybė vaikams prasmingai ir smagiai praleisti laiką, mokantis apie savo šalies kultūrą ir istoriją bei įgyjant naujų įgūdžių.

Patogumai ir paslaugos Lietuvos etnografijos muziejuje

Muziejuje rasite tvarkingus tualetus (prie kasų).

Galite pasiplanuoti ir apsilankymą miestelio kavinėje, kur siūlomi dienos pietūs. Arba tiesiog galite išgerti kavos, arbatos ar suvalgyti desertą.
Karčiama dirba tik savaitgaliais, todėl jei norite užkąsti, pavalgyti – darbo dienomis planuokite tai pagrindiniame miestelyje.

Mūsų patarimas – apsiaukite ir apsirenkite patogiai bei tinkamai tam sezonui, kada lankotės muziejuje. Muziejaus teritorija didelė, vaikščioti tikrai reikės nemažai.

Bilietų kainas rasite Lietuvos etnografijos muziejaus puslapyje. Taikomos nuolaidos, ikimokyklinio amžiaus vaikai lankosi nemokamai. Muziejų nemokamai galite ir aplankyti paskutinį mėnesio sekmadienį.

Lietuvos etnografijos muziejus visai netoli Kauno, todėl galite tuo pačiu apankyti ir Kauną, kur Jūsų laukia daugybė nemokamų pramogų su vaikais.

Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais
Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais

Straipsnį Lietuvos etnografijos muziejus su vaikais paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.

Custom Like
author avatar
Kelionės su vaikais

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kelmėje sutvarkytas unikalus objektas – Pavandenės alkakalnis

Vilniaus stoties rajone archeologai atkasė senąjį Šv. Stepono turgų

Vilniuje prasidėjo „Amerikietiškos atostogos“ (nuotraukų galerija)

Rasos šventė Verkių parke (renginių programa)

We love Lithuania

Stebuklais garsėjantis Šv. Antano Paduviečio paveikslas restauruotas ir grąžintas Telšių katedrai

Meno mugėje „ArtVilnius“ Panevėžio dailės galerija pristatys Marijos Šileikaitės-Čičirkienės kūrybą

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"