Lietuvių mitybos įpročiai
Įdomu sužinoti Sveikata

Lietuvių mitybos įpročiai – ar jie sveiki?

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Lietuvių mitybos įpročiai, kaip savo atliekamuose tyrimuose reguliariai nustato Sveikatos apsaugos ministerija, turi ir teigiamų, ir neigiamų aspektų.

Prie teigiamų įpročių galima būtų priskirti šiuos:

Tradicinis maistas. Lietuviška virtuvė pasižymi gausybe daržovių, ypač šakniavaisių ir kopūstinių. Taip pat vartojama daug grūdinių produktų, pieno produktų ir liesos mėsos, pavyzdžiui, vištienos ir žuvies. Šie produktai yra geri maistinių skaidulų, vitaminų ir mineralų šaltiniai.
Sezoninis maistas. Tradiciškai lietuviai stengiasi valgyti sezoninius produktus, kurie yra šviežiausi ir maistingiausi.
Gaminimas namuose. Daugelis lietuvių vis dar gamina maistą namuose, o tai leidžia kontroliuoti naudojamus ingredientus ir porcijas.

Lietuvių mitybos įpročiai
Lietuvių mitybos įpročiai

Neigiamą lietuvių mitybos pusę sudaro šie įpročiai:

Per didelis sočiųjų riebalų kiekis. Lietuviškoje virtuvėje gausu sočiųjų riebalų, randamų riebioje mėsoje, svieste ir grietinėje. Per didelis sočiųjų riebalų kiekis gali padidinti širdies ligų riziką.
Vartojama daug cukraus. Populiariuose desertuose, kituose saldumynuose, taip pat saldžiuose gėrimuose, padažuose gausu cukraus. Šių produktų Lietuvoje vis dar vartojama gana daug. Per didelis cukraus kiekis gali sukelti svorio padidėjimą, dantų ėduonį ir kitas sveikatos problemas.
Mažai vaisių ir uogų. Lietuviai vartoja mažiau vaisių ir uogų nei rekomenduojama. Vaisiai ir uogos yra svarbūs vitaminų, mineralų ir skaidulų šaltiniai.
Nesveikas užkandžiavimas. Populiarūs nesveiki užkandžiai, tokie kaip bulvytės, sausainiai ir saldainiai. Šie užkandžiai yra kaloringi, turi daug kancerogenais laikomų transriebalų, cukraus ir mažai maistinių medžiagų.

Apibendrinant galima būtų pasakyti, kad lietuvių mitybos įpročiai turi daug potencialo tobulėti. Valgant daugiau vaisių, uogų ir viso grūdo produktų bei mažinant sočiųjų riebalų ir cukraus kiekį, lietuviai gali pagerinti savo mitybos kokybę ir sumažinti lėtinių ligų riziką.

Yra keletas iniciatyvų, skirtų skatinti sveikesnę mitybą Lietuvoje. Pavyzdžiui, Sveikatos apsaugos ministerija vykdo programas, skirtas didinti informuotumą apie sveiką mitybą ir skatinti sveikesnius mitybos įpročius. Viena iš jų sveikatai palankesnio maisto ženklinimas tarptautiniu simboliu „Rakto skylutė”, taip padedant žmonėms parduotuvėje atpažinti ir pasirinkti produktus, turinčius mažiau pridėtinio cukraus, druskos ir riebalų, o grūdiniuose produktuose – daugiau skaidulinių medžiagų. Taip pat yra daug nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šioje srityje.

Svarbu pažymėti, kad mitybos įpročiai yra sudėtingas reiškinys, kurį lemia įvairūs veiksniai, įskaitant socioekonominius, kultūrinius ir psichologinius. Nėra vienos formulės, tobulai tinkančios visiems, tačiau bendros gairės: natūralus, neperdirbtas maistas, daug daržovių ir vaisių, žuvies, mažiau riebios mėsos ir riebių pieno produktų, vanduo vietoje saldžiųjų gėrimų, visgi yra daugiau ar mažiau universalios.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kiek kalorijų turi avokadas? Sveikųjų riebalų ir maistinių medžiagų šaltinis

Interneto platybės

Kaip numesti 7 kg per mėnesį – patarimai, ką valgyti ir kaip mankštintis

Interneto platybės

Kremo nuo saulės ABC: Viskas, ką reikia žinoti norint apsaugoti savo odą!

Interneto platybės

Viduržemio jūros dieta: skanūs patiekalai, sveika širdis ir… saulėtas gyvenimo būdas?

Interneto platybės

Kiek druskos galima suvartoti per dieną: nepersistenkime!

Interneto platybės

Geomagnetinis aktyvumas: kas tai yra ir kodėl apie tai svarbu žinoti

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"