Kultūra Naujienos Pamatyk!

Laidos vedėja Eglė Kernagytė-Dambrauskė verčia naują karjeros puslapį: domėsis Lietuvos muziejais

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Šąlant orams ir pliaupiant lietui, nuo spalio mėnesio 5 d.,  šeštadieniais, Eglė Karnagytė-Dambrauskė kvies jaukiai įsitaisyti prie televizijos ekranų ir pasinerti į daugybę skirtingų, negirdėtų ir jaudinančių istorijų sūkurį, kurios yra sugulusios Lietuvos muziejuose.

Laidoje nuguls ir Lietuvos kunigaikščių šeimų paslaptys, siautusių karų istorijos, lietuvių tautinio identiteto paieškos, teatro, muzikos ir kino istorija bei pažintis su garsių asmenybių asmeniniais daiktais, leidžiančiais šiek tiek praskleisti ir suprasti jų gyvenimo stilių.

„Šį sezoną pradedame su nauju projektu „Lietuvos muziejai“. Jau ne pirmus metus su nuostabia komanda keliaujame po Lietuvą. Man tai – tarsi nesibaigianti ekskursija su puikiausiu gidu.

Labiausiai džiugina ne tik išsaugota ir po kruopelyte surinkta istorija, bet ir muziejuose dirbančių žmonių pasiaukojimas savo darbui, meilė, kurią jie tiesiog spinduliuoja pasakodami istorijas ir begalinis noras dalintis. Aš iš jų mokausi meilės savo kraštui“, – sakė laidos „Lietuvos muziejai“ vedėja Eglė Kernagytė – Dambrauskė.

O laidos režisierė Giedrė Genevičiūtė priduria, kad jau penktus metus iš eilės jie kuria serialą apie įdomiąją Lietuvą.

„Buvo ir dvarai, ir miestai, ir mokyklos, o šiais metais ėmėmės krašto muziejų, kuriuose ir yra visa „esencija“. Turime stiprią komandą ir su redaktoriumi Nerijum Smaguriu stengiamės atrinkti ir įdomiai papasakoti, tai kas negirdėta ir labai įdomu“, – kalbėjo Giedrė.

Pirmoji kelionė – į Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų ir pokalbis su muziejaus siela – jo vadovu Vytautu Rutkausku.

 

Rietavo bokštų siluetai primena apie Oginskių aukso amžių šiame mieste bei daugeliui nežinomas sąsajas su Venecija.

XIX a. didikų šeima pastatė Rietavą, kuriame buvo galima jaustis kaip Italijoje. Šiandien dvaro pastatai bei muzikos mokykla mena šalia tvenkinio rengtus koncertus, į kuriuos koncertuoti iš Plungės atvykdavo ir M. K. Čiurlionis, kurį rėmė Oginskiai.

Be to, Rietavo parkas buvo didžiausias peizažinis parkas Lietuvoje, kuris buvo suformuotas natūraliame išretinantame miške. Oginskiui pavyko įkurdinti analogų neturintį žiemos sodą su oranžerijomis, kuriame priskaičiuojama apie 15 tūkst. Skirtingų augalų.

„Viskas prasideda nuo vizijos, nuo svajonės. Džiaugiamės, kad susiformavo Rietavo parko draugija, kuri labai pagelbėjo. Mes tik atkuriame tai, kas buvo Oginskių“, – sakė V. Rutkauskas.

Jau tradicija tapo du dešimtmečius Rietave rengiamos Europos paveldo dienos, kuriose dalyvauja ir mokslininkai, ir bendruomenė.

Kaip  teigė Dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, tai yra kunigaikščiams Oginskiams ir jų kultūrai skirta muziejaus rengiama konferencija. Joje įvairiais aspektais analizuojama Oginskų veikla ir Rietavo istorija.

Kodėl Rietave buvo norima surengti referendumą ir kodėl muziejaus vadovas norėtų turėti Oginskių dvaro sodininko etatą? Atsakymus išgirsite laidoje „Lietuvos muziejai“ šeštadienį, 16.30 per „Lietuvos ryto televiziją“.

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Žaliosios europiečių atostogos grįžta į Palangą su šūkiu „Nebūk plastikas – išpakuok fantaziją“

Žuvinte – beveik 10 tūkstančių pilkųjų žąsų

Jurbarko krašto muziejus – virtualus turas

We love Lithuania

Alisos Rūtos Stravinskaitės grafikos darbų parodą „Verpetas“

We love Lithuania

Pasakų takas: liūdna Punios šilo pasaka

Kuršėnų dvaro rūmai – išskirtiniai ir vieninteliai tokie Lietuvoje – atgijo ir kviečia

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"