Karaliaus Vilhelmo kanalas – 25 km ilgio, 1863 – 1873 m. rankomis iškastas vandens kelias, sujungęs Klaipėdos uostą su Minijos upe (o per ją ir su Nemunu). Kanalo atsiradimo priežastys XIX a. buvo ekonominės – tuo metu Nemunu į Klaipėdą buvo plukdoma vis daugiau medienos, o audringose Kuršių mariose neretai sieliai būdavo išblaškomi ir dėl to medienos pirkliai patirdavo nemažų nuostolių. Todėl buvo nuspręsta Miniją ties Lankupiais sujungti su Klaipėdos uostu, šitaip aplenkiant Kuršių marias. Kanalo kasimo darbai truko 10 m., o savo pavadinimą jis gavo tuo metu Prūsiją valdžiusio karaliaus Frydricho Vilhelmo I garbei.
Vandens lygiui kanale reguliuoti buvo pastatytas Lankupių šliuzas, kuris, beje, veikia iki šiandien ir yra paskelbtas Lietuvos technikos paminklu.
1902 – 1904 m. gyventojų, kurie iškasus kanalą staiga tapo atskirti nuo kaimynų ar netgi nuo savo pačių ganyklų, patogumui, kanalo krantus sujungė dešimt lengvos konstrukcijos metalinių tiltų. Deja, sovietmečiu tiltai buvo apleisti ir išardyti, o iki mūsų dienų išliko tik krašto istorijos vingius primenančios jų liekanos.
Šiandien Karaliaus Vilhelmo kanalu sielių ar kitokių prekių niekas nebeplukdo, tačiau mažoji jo atkarpa tarp Minijos ir Drevernos yra tapusi populiaria vandens turizmo trasa bei pramoginės žvejybos vieta. Vaizdinguoju Karaliaus Vilhelmo kanalu driekiasi ir kulinarinis kruizas „Žuvies kelias”.
„Žuvies kelias“ – tai, kas nustebins net išrankiausią kelionių gurmaną
Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.