Įspėjimai keliautojams: nors ir labai reikia, bet Lietuva bus graži ir kitą dieną po audros
Įdomu sužinoti Naujienos

Įspėjimai keliautojams dėl audros: nors ir labai reikia, bet Lietuva bus graži ir kitą dieną

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Lietuva yra nuostabi šalis su įspūdinga gamta, gražiais miestais ir daugybe lankytinų vietų. Tačiau kartais gamta gali parodyti savo galingąją pusę, ir tuomet tenka prisitaikyti: atidėti keliones, keisti jų planus ar maršrutą. Audros ir škvalai yra vis dažnesni mūsų krašte, todėl svarbu žinoti, kaip pasiruošti ir elgtis tokių gamtos reiškinių metu, ypač keliaujant. Šie įspėjimai keliautojams dėl audros gali pakoreguoti jūsų dieną keičiant planus ar kelionės maršrutą; sutaupyti laiko ar net išgelbėti gyvybę.

Užklumpa audra

Birželio 19–ąją Lietuvą pasieks labai smarki audra

Labai smarki audra yra vienas pavojingiausių reiškinių, kasmet pasitaikantis Lietuvoje šiltojo sezono metu. Dėl klimato kaitos tokių audrų kiekvienais metais pasitaiko dažniau, o jų stiprumas taip pat vis auga.

Labai stiprios audros metu kyla net keletas pavojingų sveikatai ir gyvybei meteorologinių reiškinių: liūtis, perkūnija, škvalas, kruša.

Birželio 19–ąją artėjanti labai smarki audra prognozuojama su 5–6 cm skersmens krušos gabalėliais, vėjo gūsiais iki 15–20 m/s (vietomis iki 21–26 m/s), labai smarkiu lietumi bei perkūnija.

Jau vakar dauguma gyventojų sulaukė pranešimų apie artėjančią labai smarkią audrą bei raginimų atidėti nebūtinas keliones ir, ypač artėjant audrai bei jos metu, likti namuose ar darbe.

Įspėjimai keliautojams: kaip pasiruošti audrai keliaujant?

Kaip pasiruošti audrai keliaujant?

Jeigu vis dėlto turite būtinai vykti arba apie artėjančią audrą sužinojote per vėlai ir kelionės atidėti neįmanoma, pasistenkite kuo labiau sumažinti galimą riziką:

  • Sekite oficialių svetainių pateikiamas orų prognozes. Jeigu įmanoma numatomu audros laiku atidėkite kelionę arba rinkitės kitą maršrutą, kur audros tikimybė mažesnė.
  • Turėkite atsarginį planą. Kruopščiai apgalvokite alternatyvius maršrutus bei vietas (pvz., degalines, parduotuves, užkandines), kur galėtumėte saugiai pasislėpti užklupus audrai.
  • Informuokite artimuosius. Praneškite šeimos nariams, draugams ar bendradarbiams apie savo kelionės planus, planuojamą maršrutą ir numatomą grįžimo ar atvykimo į konkrečią vietą laiką. Tai ypač svarbu, jeigu keliaujate į atokesnes vietas.
  • Atsargumo priemonės. Su savimi turėkite įkrautą mobilųjį telefoną, pirmosios pagalbos vaistinėlę, žibintuvėlį, papildomas baterijas, maisto ir vandens atsargų. Taip pat naudinga turėti nešiojamąją bateriją savo telefonui.

Kaip pasiruošti audrai keliaujant

Ką daryti, jei smarki audra užklupo kelyje?

Nors ir viską apgalvojote, tačiau gamtos sukontroliuoti niekas negali ir net meteorologai tiksliai numatyti audros judėjimo krypties negali. Tad jeigu kelyje vis dėlto papuolėte į gamtos stichiją:

  • Raskite prieglaudą: Jei esate atvirame lauke, kuo greičiau ieškokite pastogės – tai gali būti pastatas, automobilis ar kita saugiai atrodanti vieta. Nesislėpkite po medžiais (net ir automobilyje), nes tai gali būti labai pavojinga dėl lūžtančių šakų ar virstančių medžių.
  • Venkite vandens telkinių: Nelikite prie ežero, upės ar jūros, nes audros metu tai gali pritraukti žaibo išlydį
  • Būkite atsargūs kelyje. Jei vairuojate, įvertinkite eismo sąlygas ir atitinkamai sumažinkite greitį arba net visiškai sustokite saugioje vietoje. Nestokite po medžiais, reklaminiais stendais dėl užvirtimo pavojaus.
  • Nelikite atvirame lauke. Jeigu audra užklupo atvirame lauke, patariama kuo greičiau susirasti pastogę. Jeigu tai neįmanoma, nelikite po medžiais, reklaminiais stendais, elektros linijomis ar šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų. Jeigu krenta stambi kruša, būtinai prisidenkite galvą rankomis, kuo labiau susirieskite, kad išvengtumėte sužeidimų.
  • Jei kyla reali grėsmė sveikatai, nedelsdami skambinkite skubiosios pagalbos telefonu 112.

Ką daryti, jei užklupo smarki audra kelyje

Po audros

Lietuva graži ir po audros. Galbūt kurį laiką pasitaikys elektros sutrikimų ar kelią pastos nuverstas medis, tačiau audrai praūžus kelionę tęsti dažniausiai saugu. Bet kuriuo atveju daug saugiau nei audros metu.

Audrai nurimus prieš tęsiant kelionę, patariama:

  • Patikrinti maršrutą. Po audros patikrinkite, ar jūsų planuotas maršrutas yra saugus ir ar nėra užblokuotų kelių ar kitų kliūčių.
  • Būti atidiems kelyje. Po audros kelyje gali pasitaikyti užvirtusių medžių, jų šakų, kai kurie keliai gali būti nepravažiuojami ar netgi nuplauti, tad vairuokite atidžiai ir dėmesingai.
  • Įvertinti gamtą: Po audros gamta dažnai atrodo dar gražiau – švarios upės, gaivūs miškai ir nuplautas kraštovaizdis. Pasinaudokite šia proga ir mėgaukitės Lietuvos grožiu.

Kaip pasiruošti audrai keliaujant. Po audros patikrinkite maršrutą

Nepamirškite, kad Lietuva bus graži ir kitą dieną po audros. Tad nebūtinas keliones geriau atidėti. Gamta atsigaus ir jūs galėsite tęsti savo keliones bei atradimus. Svarbiausia – pasirūpinti savo saugumu ir būti atsargiems, kad kelionės būtų malonios ir saugios.

Šaltiniai:
https://www.meteo.lt/kita/pasiruoskite-ekstremaliems-orams/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Ilguvos bažnyčia Šakių rajone pradėta remontuoti

Pramogos poroms Alytaus krašte

We love Lithuania

Nemokamas renginys apie kultūros paveldo prevencinę priežiūrą

We love Lithuania

Kretingoje naujas rekordas: didžiausia Kalėdų eglė iš kalėdinių vainikų

Pasivaikščiojimas po Gegužinės mišką aplink du ežerus

Geriausi 2022 metų restoranai pagal Maisto gurų

Maisto Gu
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"