Veisiejų regioniniame parke pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti”, kurį vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su parko direkcija, sutvarkytas ir naujai pritaikytas lankymui Veisiejų dvaro parkas bei įrengtas Vainežerio pažintinis takas.
Veisiejų dvaro parkas įveistas XVIII a. kunigaikščio Mykolo Masalskio dėka. Tuomet parko želdiniai turėjo ryškių geometrinės kompozicijos bruožų. XIX a. dvarą valdę Oginskiai jį pertvarkė į peizažinį parką. Per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus Veisiejų parkas gerokai nukentėjo, bet pokariu vietos gyventojai ėmėsi jį atstatyti.
Veisiejų dvaro parkas užima apie 17,5 ha teritoriją, čia auga maždaug 2000 medžių iki 50 skirtingų rūšių. 38 parko medžiai įtraukti į Augalų nacionalinių genetinių išteklių sąrašą. Čia žaliuoja storiausias ir didžiausias medis apylinkėse – Veisiejų dvaro uosis, sodintas dar XVIII a. antroje pusėje, jis paskelbtas botaniniu gamtos paveldo objektu.
Pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti”, finansuojamą iš ES struktūrinių fondų, Veisiejų dvaro parkas naujai pritaikytas lankymui. Čia išvalytas parko tvenkinys ir kanalas, atkurta Meilės alėja, atnaujinti trys parko tilteliai ir tvenkinio vandens reguliatorius, sutvarkyta Liepų rato aikštelė, atnaujinti suoliukai, įrengtas daugiamečių gėlių gėlynas su takais ir pergole, įrengti nauji informaciniai stendai bei rodyklės. O svarbiausia – sutvarkyti senieji dvaro parko medžiai, išvalytos kamienų drevės ir atlūžos, sutvarkytos žaizdos, suveržtos lajos. Apgenėta daugiau kaip 100 medžių ir krūmų, o tie medžiai, kurių nebuvo įmanoma išsaugoti, atsodinti pakaitiniais.
Sutvarkytas ir kitas lankytojų pamėgtas Veisiejų regioninio parko objektas – Vainežerio dvaro parkas bei gynybiniai įtvirtinimai. Čia įrengtas pėsčiųjų pažintinis takas: sausesnėse vietose paliktas natūralus takelis, o šlapiose atkarpose įrengtas takas iš medžio kompozito lentų ant metalinio karkaso. Per Vainežerio ir Ančios ežerus jungiantį kanalą stovintis avarinės būklės metalinis tiltelis buvo pakeistas paaukštintu mediniu, o prie senovės gynybinio įtvirtinimo įrengtoje poilsio zonoje atnaujintas medinis lieptas į Ančios ežerą ir šalia stovinti medinė pavėsinė. Lankytojų patogumui pylimo šiauriniame šlaite atnaujinti mediniai laiptai. Įrengtos rodyklės, o naujame stende galima rasti daug informacijos apie vieną patraukliausių lankytinų objektų Veisiejų regioninio parko teritorijoje. Juk šios vietos susijusios su grafaitės, sukilimo dalyvės Emilijos Pliaterytės vardu.
Kai karantino situacija pagerės, nepamirškite suplanuoti kelionės į Veisiejų regioninį parką, kur gausu net tik gamtos, bet ir kultūros paveldo lankytinų objektų.