Lajų takas
Anykščiai Lankytinos vietos Lankytinos vietos Anykščiuose Medžių lajų takas

Medžių lajų takas – vienas žymiausių pasivaikščiojimo takų…

5,00 (4)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Medžių lajų takas – yra vienas žymiausių pasivaikščiojimo takų ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltijyje. Tai pirmasis šiame regione takas, kuris vingiuoja Anykščių šilelio medžių viršūnėmis, nuo žemės pakildamas net į 21 m aukštį. Anykščių regioniniame parke esantis lajų takas driekiasi 300 m ir baigiasi 34 m aukščio apžvalgos bokštu, iš kurio galima pasigrožėti įspūdinga poeto A. Baranausko apdainuoto Anykščių šilelio gamta bei Šventosios upės vingiais, o tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus…

Sutemus taip lengvai išvažiuoti irgi nepavyks, prie Šventosios bus pasitinkamas rudens lygiadienis, o mieste bus labai daug šviesų, kursuos šviečiantis traukinukas, sužibės šviesų instaliacijos, nušvis miesto fontanai, o dangų nušvies fejerverkai.Sutemus taip lengvai išvažiuoti irgi nepavyks, prie Šventosios bus pasitinkamas rudens lygiadienis, o mieste bus labai daug šviesų, kursuos šviečiantis traukinukas, sužibės šviesų instaliacijos, nušvis miesto fontanai, o dangų nušvies fejerverkai.Medžių lajų takas kviečia Lajų takasAnykščių šilelio medžių lajų takasAntano Baranausko poemoje išgarsintas "Anykščių šilelis" kuriame stūkso akmuo puntukas ,priešais jį karalienės liūnas,o netoliese ir puntuko brolis. Visai nesenai ten pastatytas ir lajų takas kuris veda į apžvalgos bokštą.Medžių lajų takas Anykščiuose iš viršaus.Šventoji , lajų takasŽvaigždėta naktisAnykščių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos šalyse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje.Anykščių lajų takas rudenišką vakarą iš viršaus.Lajų takasApsnigtas takas

Svarbu tai, jog Medžių lajų taku gali pasinaudoti ir neįgalieji – tam įrengtas keltuvas, tad pakilus galima iš aukštai pasigrožėti Anykščių šileliu. Tik patartina visuomet prieš planuojant apsilankymą Medžių lajų take, atsižvelgti į oro sąlygas – dėl techninių keltuvo ypatybių jis negali veikti šaltuoju metų sezonu bei esant aukštesnei kaip 30 laipsnių temperatūrai, todėl nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. neįgaliųjų keltuvu negalėsite pasinaudoti.

Nuo informacinio centro iki Medžių lajų tako pradžios įrengtos 6 pažintinės stotelės, skirtos susipažinti su medžiais bei gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmeniu, ant kurio iškalti legendinių Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai bei dalis jų testamento Jaunajai Lietuvai.

Medžių Lajų tako adresas:
Dvaronių k. 5, 29168 Anykščių r. sav.

Koordinatės: 567021, 6150516 (LKS)
55.485095, 25.060364 (WGS)
55° 29′ 6.34″, 25° 3′ 37.31″

MEDŽIŲ LAJŲ TAKO KOMPLEKSO DARBO LAIKAS:

Balandžio–rugsėjo mėn.

kasdien 09:30-20:00 val.

Spalio mėn. ir kovo mėn.

kasdien 09:30-18:00 val.

Lapkričio–vasario mėn.

kasdien 09:30-17:00 val.

Kompleksas NEDIRBA pirmą Šv. Kalėdų dieną, sausio 1-ąją bei pirmą Velykų dieną.

Neįgalių lankytojų keltuvai laikotarpiu nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31d. NEVEIKIA.

Nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. esant teigiamai oro temperatūrai ir jai neviršijus 30 °C, keltuvai veikia.

Pažintinė programa medžių lajų take „Miškas kitaip”

Keliaudami Medžių lajų tako komplekso maršrutu su Muziejaus gidu, atrasite atsakymus ne tik į šiuos klausimus, bet ir sužinosite įdomių faktų apie mišką, jo augmeniją bei gyvūniją, medžių simboliką, išgirsite legendas, pažinsite Puntuką – gamtos ir kultūros paminklą, legendomis apipintą akmenį. Tik čia išgirsite, kaip Anykščių šilelyje skamba Antano Baranausko „Anykščių šilelis“. Programos pabaigoje laukia viktorina, o aktyviausi dalyviai bus apdovanoti.

Šalia didžiųjų, dešimtis tūkstančių hektarų plotą apimančių Lietuvos girių Anykščių šilelis – tik vienas nedidelis miškas, vos 1,5 tūkst. hektarų besidriekiantis. Nedidelis, tačiau poeto Antano Baranausko taip apdainuotas, taip išgarsintas, kad Lietuvoje sunku sutikti žmogų, šiame šilelyje nebuvusį.

Nuo 2015-ųjų rugpjūčio, žengdami Medžių lajų taku, Anykščių šilelį galite pažinti kitaip. Išties, miškas – tai ne tik medžiai, teikiantys medieną. Miškas – tai ir uogos, ir grybai, ir medžiojamieji žvėrys, ir vaistažolės, ir sveikatą gerinanti atgaivos vieta.

Miškas – žmogaus egzistencijos pamatas. Nuo seniausių amžių miškas turėjo ypatingos reikšmės lietuvio gyvenime: tūkstančius metų miškai lietuvį ir rengė, ir maitino, ir gydė, ir nuo priešų slėpė… Pagaliau ir šiiandien į mišką kaip į šventovę einame susikaupti, nusiraminti, pasisemti jėgų ir išminties.

Pažintinės programos trukmė 1–1,5 val., išankstinė registracija tel. 868453736

Kaina – 4 Eur, mokiniui, studentui, pensininkui – 3 Eur.

Lankytinos vietos Anykščiuose | Kur pavalgyti Anykščiuos | Kur apsistoti Anykščiuose | Edukacijos Anykščiuose | Pramogos Anykščiuose | Muziejai Anykščiuose

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Medžių lajų takas

Jovita Uzdraite

Šiukšlyne nacionaliniame parke – žalčiai, vapsvos ir pelėnai

We love Lithuania

Geriausios slidinėjimo trasos Lietuvoje

We love Lithuania

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia, kurioje auga ąžuoliniai altoriai

Kanapių labirintas Anykščiuose

We love Lithuania

Slepiasi saulė už piliakalnio

Jovita Uzdraite
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"