Ar girdėjote, kad Prancūziją galima atrasti ir Lietuvoje? Nei milimetro nemeluoju – tereikia vos kelis kilometrus nusukti nuo autostrados Kaunas – Vilnius.
Būtent čia šiandien ir važiuoju – į lietuviškąją Prancūziją pasimatuoti sraigiškų nuotykių. Tai patirti man knietėjo jau labai seniai, o ir bilietas kainuoja vos 10 Eur.
Tai, kurgi ta lietuviškoji Prancūzija?
Ogi Kaišiadorių rajone – prancūziškąjame sraigių ūkyje Aspersa, kur rengiamos nepamirštamos sraigių edukacijos ir degustacijos.
Ar žinote, kiek sraigė turi dantų?
Kodėl estai neaugina sraigių?
Kaip atrodo 12-os dienų sraigiukas?
Kodėl sraigės prilyginamos meškoms?
Ar sraigės girdi? Ar mus mato?
…..
Esu Blondinė, tad atsakymų į šiuos klausimus aš tikrai nežinojau, todėl ir nusprendžiau sudalyvauti laimingų sraigių edukacijoje. Pasidomėjau, jog Aspersa sraigių ūkis, atšventęs savo 11-ka gimtadienių, yra didžiausias sraigių ūkis Lietuvoje. Ir ekskursija, ir restoranas po atviru dangumi gamtoje.
Bet apie viską nuo pradžių…
Laimingos sraigės ir lėtai prancūziška romantika
Rapsų laukai geltonuoja. Saulė skruostus bučiuoja. Vos nusuku į šalį nuo autostrados, vienas paskui kitą zvimbiančius automobilius pakeičia protu nesuvokiamos ramybės oazė, gerų emocijų „gamyklėlė” bei… lėtai prancūziška romantika. Patenku į prancūzišką sraigių ramybės „miestą”. Jame iki šiol niekuomet nebuvau.
Šypsenomis mane pasitinka Aspersa sraigių ūkio įkūrėjai – Daivos ir Ernesto šeima. Turbūt ne veltui apie šias edukacijas kalba pusė Lietuvos – sako krykštauja čia visi nuo smagiausių emocijų ir choru šaukia „norim pakartoti!”. Patikrinsiu, ar komentatoriai išties nemeluoja.
Rojus visiems – akims, ausims ir laimingam pilvui
Atvažiavau pirmoji, bet pamažu pradeda rinktis šiandienos sraigiautojų komanda – vaikai, šeimos, ir netgi… šuniukai. Ir štai – 16-kos smalsuolių sraigiautojų komanda leidžiasi į sraigių paslapčių kelionę.
Girdėjau, jog išrankiausi degustuotojai čia džiugina savo skonio receptorius, smalsuoliai sužino daug įdomių dalykų, romantikai kviečiasi savo meiles į kitokius prancūziškus pasimatymus, o kolegos kolekcionuoja smagiausias komandos formavimo patirtis. Vaikams čia išvis rojus.
Tereikia susisiekti su Aspersa sraigių ūkio įkūrėjais ir jie suorganizuoja tokią nepamirštamą patirtį ne tik ausims, akims, bet ir laimingam pilvui.
Sraigės manekenės ir instagramiškiausi kadrai
1-oji edukacijos stotelė – sraigių „žvaigždžių” ramybės slėnis.
Man jos tikros manekenės – pozuoja instagramiškiausiems kadrams ant podiumo pavėsyje po medžiais ir mėgaujasi lankytojų dėmesiu.
Lenda drąsiai iš savo namelių, stiebiasi antenomis į dangų ir su visu savo mielumu sako: „LABAS, smagu, kad atėjai“. Viena triauškia savo pietus, kad net žandai kilnojas.
Smagiai lėtas sraigių sekmadienis – net truputį pavydu…
Stebime sraiges, klausomės Ernesto pasakojimų, juoko ir netgi… anekdotų. Trykšta užkrečiančia energija šis Žmogus – tikra „gerų emocijų gamyklėlė“ – matyt, ne veltui taip pavadinau.
Sraigės „klasiokės“, meilės sraigės ir pikčiurnos
Matau sraiges klasiokes, sraiges romantikes, pikčiurnas ir tas, kurios amžinai nori ką nors skanaus suvalgyti… Tarp sraigių gausybės surandu ir save.
Ar žinote, kad sraigė turi daugiau dantų nei ryklys?
Kodėl Žmonės pradėjo valgyti sraiges?
Kaip atrodo sraigių miegamieji?
Pripasakoja Ernestas mums pačių įdomiausių dalykų. Tikrai ne iš piršto laužti tokie skambūs atsiliepimai apie šias sraigių edukacijas. Jaučiu su kokia didžiule meile jie visa tai daro.
Liejasi geros emocijos per visą ramybės slėnį. Klausimas veja klausimą, o vaikai smalsiai tyrinėja sraigių pasaulį. Pats geriausias televizorius gamtoje. Juokiuosi, jog čia tikrų tikriausia sraigių terapija.
Kiek sraigei metų ir kiek čia jų gyvena?
Bandau skaičiuoti, kiek tų sraigių čia gyvena, bet greitai pametu jų skaičių.
Ūkio įkūrėjas sako, kad per metus užauginama 8 tonos sraigių, o sraigių „lopšelyje darželyje” šiuo metu, pavasarį, gyvena 800 000 sraigiukų. Sugalvoti kiekvienai vardus – išties nelengvas darbas.
Išmokstame, kaip nustatyti, kiek sraigei metų, kaip iš varguolių maisto jos tapo gurmanišku delikatesu, apžiūrime sraigių ikrus, kurie vadinami „baltaisiais perlais“ ir yra vieni prabangiausių pasaulyje.
Ar žinote, kodėl sraigės tiesia savo kelią, po savęs palikdamos glitų takelį?
Ko jos labiausiai bijo ir kas yra didžiausi jų džiaugsmai?
Aš jau žinau. Ir dar gerokai daugiau.
Sraigių lopšelis-darželis: kaip atrodo 12-os dienų sraigiukas?
Sekanti stotelė – sraigių „lopšelis darželis”. Užeiname į žaliuojantį šiltnamį, prisodintą augalų.
Ar kada nors teko matyti 800 000 sraigiukų vienoje vietoje? Tikiu, kad ne.
Tokių mažų ir mielų aš jų niekur nemačiau. Pakeli lapą ir randi mažąjį Draugą. Šiandien jiems tik 12 dienų. Dieną jie miega, o naktį valgo.
Sraigiukai visai „ne ant dietos” – sako šių augalų pakaks tik kelioms savaitėms, o jų čia tikrai daug. Tuomet „lopšelis darželis“ užsidarys ir sraigiukai keliaus į lauką mėgautis ramybės slėnio grynu oru ir gaivaus vandens SPA procedūromis.
Gurmaniškas šeimos restoranas net patiems išrankiausiems
Keliaujame toliau. Jau vien beklausant, kas mūsų laukia, pilvas pradeda būgnais groti.
Trečioji edukacijos stotelė – gurmaniškasis restoranas gamtoje ant Strėvos upės kranto, čiulbant paukščiams.
Garuoja ant laužo sraigių sriuba. Ant stalo puikuojasi krosnyje keptos delikatesinės sraigės, patiektos druskos pataluose, pagardintos česnakiniu sviestu ir žolelėmis. Greta – baltoji duonelė.
Prancūziški skoniai priverčia skonio receptorius ploti „katučių“ ir vos tik jų paragavus nenustoja prašyti pakartoti dar ir dar kartą.
Nuostabi kompanija ir pačios geriausios emocijos – komentatoriai dėl šios edukacijos išties nemeluoja.
Tai buvo viena įdomiausių mano pirmųjų kartų patirčių – tiek smalsumo, tiek gastronominių kelionių atžvilgiu.
Jau beatsisveikinant, užsuka sekanti delegacija, norinti paragauti ir patirti Prancūziją Lietuvoje. Skrybėlaitės ir vėjyje plevėsuojančios suknelės nuspalvina ramybės slėnį dar ryškesnėmis Prancūzijos spalvomis. Šią vietą Žmonės išties myli, kaip ją myli ir jos įkūrėjai.
Edukacijas gali patirti kiekvienas
Edukacijas galite įsigyti online ČIA arba susisiekę telefonu su Aspersa sraigių ūkiu.
Edukacijos – degustacijos kaina 1 asmeniui – 10 Eur.
Dėl edukacijų laiko būtina susiekti telefonu ir Jus priims su tokia didžiule meile, kaip priėmė mūsų sraigiautojų komandą.
Vieni čia švenčia gimtadienius, įmonės organizuoja kolegų komandos formavimo renginius, mokyklos ir darželiai atsiveža supažindinti vaikus su sraigių pasauliu ar džiugina smalsuolius, norinčius patirti smagius nuotykius ir paragauti gurmaniškų sraigių patiekalų. Ar esate pasiruošę sraigiškiems nuotykiams?
Ernestas +370 686 25226
Daiva +370 673 41720
aspersa.snailfarm@gmail.com
https://sraiges.lt/
Facebook: https://www.facebook.com/sraiges.lt