Visai greta Bernardinų sodo esantis Fluxus tiltas šiandien įgavo naują rūbą – apsipylė dviem 12 metrų vandens kriokliais, kaip „SPOT“ Gatvės teatro festivalio dalis.
„Kiekvieną akimirką pasaulis kinta – nėra dviejų vienodų aušrų, kaip nėra dviejų vienodai tekančių srovių. Ši nepamainoma ir nevaldoma kaita į Žemės veidą įnešą tą žavesį, tą unikalų, nereplikuojamą grožį, kurį taip bando atkartoti visąkontroliuoti bandantis žmogus, o technologijos neretai bando atsiriboti nuo gamtos, nei būti jos bendražygiu”, – liudija meninės instaliacijos „Prakriti” aprašymas, skatindamas ekosistemos santarvę.
Instaliacijos pavadinimas prakriti reiškia gamtą, šaltinį ir pirmapradę, apčiuopiamąją, materialią būseną, po kuria slypi išsilaisvinimas, teigia kūrinio konceptas.
„Simetriškų krioklių duetas – technologinis, net kiek ironiškas žmogaus sukurtas „gamtos” stebuklas, iliustruojantis, kad maži bendradarbystės ir bendrystės gestai gali rezonuoti daug didesniuose mąsteliuose. Ši instaliacija skatina įsiklausyti gamtos – taip, kaip ji įsileidžia žmogų, jo civilizuotas konstrukcijas; taip ir žmogus be baimės turėtų įsileisti gamtą ir stichiją į save ar savo namus”, – apie instaliacijos prasmę pasakoja autorius, vizualiojo meno atstovas Oskaras Gudas.
Menininkas dar praėjusių metų gruodį Vilniaus miestui pristatė savo, kaip pats vadina, „kolaboraciją su gamta”. Buvusio Lukiškių kalėjimo kieme buvo įkurta Alternatyvi Kalėdinė erdvė, kurios pagrindinis akcentas – iš vandens krioklių sukonstruota Kalėdinės eglutės instaliacija, kuri, paspaudus vienintelei praėjusios žiemos šalnai, iš tekančios virto į bene juvelyriškai statišką – šalna instaliaciją sumezgė į ledo skulptūrą.
Prakriti – naujausias Oskaro darbas, tęsiantis kolaboracijos su gamta tematiką.
„Instaliacija turi transformatyvų pavidalą ir reaguoja į aplinką – tik pamėginkite aplankyti ją lietui lyjant ir suprasite patys. Pačiam smalsu išvysti, kaip instaliacija galutinai susiformuos ar tranformuosis”, – prasitaria pats menininkas.
Vienu skruostu šildoma vakaro saulėlydžio, iš kitos pusės pasveikinama saulėtekio, instaliacija kaskart įgauna vis skirtingą nuotaiką, kasdien kolaboruodama su vidurvasario saule, valiūkiška audra ar gaiviu lietumi ir primena, kad žmogaus sukurtas grožis niekuomet neprilygs gamtos didybei – vardan to svarbu tai globoti.
„Prakriti” lankytojų laukia liepos 9-13 dienomis, kasdien tekėdama nuo 16:00 iki pat vidurnakčio.