Naujienos Pamatyk! Radviliškis

Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis dalyvaus Europos archeologijos dienose

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Birželio 16–18 dienomis Lietuvoje vyks Europos archeologijos dienos. Prie šios tarptautinės iniciatyvos šiemet prisijungs daugiau nei 25 dalyviai iš visos Lietuvos, tarp jų – ir Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis (Radviliškio r.).

Birželio 18 dieną Burbiškio dvaro istorijos muziejus kviečia į renginį „Raginėnų piliakalnis: juvelyro dirbtuvės paslaptys“.  

13 valandą doc. dr. Gintautas Zabiela skaitys paskaitą „Raginėnų piliakalnio tyrinėjimai“. 2022 metų rudenį archeologai pirmą kartą tyrinėjo vos už keleto kilometrų nuo Burbiškio dvaro stūksantį Daugyvenės muziejaus paveldo objektą – Raginėnų piliakalnį. Apie tai, jog piliakalnyje gyventa nuo I tūkstantmečio antrosios pusės, liudija ir archeologų atidengti ne vieną šimtmetį menantys kultūriniai sluoksniai. Įdomiausias ir vis dar paslaptingiausias iš jų – XIII amžius, kuomet Raginėnuose stovėjusioje pilaitėje šalia kitų amatininkų buvo įsikūręs ir juvelyras. Būtent jo dirbtuvės liekanas ir pavyko aptikti archeologams. 

Juvelyrų dirbtuvių buvo ir kituose Lietuvos piliakalniuose – Aukštadvaryje (Trakų r.), Daubariuose (Mažeikių r.), Eketėje (Klaipėdos r.). O keliuose kapinynuose – Sargėnų (Kauno m.), Siraičių (Telšių r.), Graužių (Kėdainių r.) – rasta net pačių juvelyrų kapų.

14 valandą Burbiškio dvare vyks edukacija „Baltų papuošalai“. Juvelyras Evaldas Babenskas visus besidominčius pakvies į savo dirbtuvę, kur ne tik pasidalins jau atskleistomis senosios juvelyrikos paslaptimis, bet ir pamokys, kaip pačiam pasidaryti baltišką papuošalą.

Kokie papuošalai galėjo būti kaldinami juvelyro dirbtuvėje? Be abejonės, tie, kuriuos vėliau archeologai aptinka senuosiuose baltų kapinynuose – antkaklės, segės, apyrankės, smeigtukai, žiedai… O kas ir kaip jais puošėsi? Apie tai bus pasakojama parodoje „Žvilgsnis į praeitį: senoji juvelyrika“, iliustruojant Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Archeologijos rinkinio eksponatais iš Pakiršinio, Pepalių, Taukuočių ir kitų Radviliškio rajonų senkapių. 

Paroda veiks iki rugpjūčio 30 dienos.

Europos archeologijos dienos – penktus metus Lietuvoje vykstantis tarptautinis renginys, skirtas archeologijos mokslo bei archeologijos paveldo pristatymui. Oficialus šių dienų atstovas ir organizatorius Lietuvoje yra Lietuvos nacionalinis muziejus, kuris pakvietė savo veiklas siūlyti ne tik muziejus, tačiau ir kitas organizacijas, įstaigas ir specialistus, dirbančius archeologinio paveldo tyrimų, išsaugojimo ir populiarinimo srityse. 

Europos archeologijos dienos – iš Prancūzijos kilusi iniciatyva, kviečianti įgyvendinti archeologijos paveldo pažinimui ir populiarinimui skirtas veiklas, siekiant profesionaliai ir šiuolaikiškai jas pristatyti plačiajai visuomenei. 

Organizacijos ir pavieniai asmenys visoje Europoje kasmet pateikia platų spektrą veiklų: dirbtuves, ekskursijas, paskaitas, degustacijas, pristatymus, parodas, atvertas erdves, transliacijas, spektaklius, archeologinių tyrimų lankymą, atkurtas gyvenvietes po atviru dangumi, tyrimų laboratorijas, gyvus bei virtualius renginius ir kita.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinio informacija ir nuotraukos.

Europos archeologijos dienos Lietuvoje vyks jau penktąjį kartą: paskelbta nemokamų renginių programa

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Juodymų pelkė – vos netapusi durpynu

We love Lithuania

Kačerginės pažintinis takas kviečia į regyklą ir vabzdžių viešbutį

We love Lithuania

Pakaunėje puoselėjami ne tik dvarai, vilos, bet ir paprasti medinukai

Jonavos baseinas atidaromas

Giedraičių mūšio pergalę primins naujas paminklas

Šimtamečiai Klaipėdos ąžuolai „pasėjo“ jubiliejinę ąžuoliukų alėją

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"