Rugsėjo 4–6 dienomis Lietuvos kaimo turizmo sodybos kviečia į svečius. Prie jau 4-ąjį kartą organizuojamo renginio šiais metais jungiasi 74 dalyviai, nepaisant susiklosčiusios situacijos – net 11 dalyvių daugiau nei praėjusiais metais. Sodybos, ūkiai, amatininkų ir kūrybos studijos, kaimo bendruomenės, muziejai, bitynai, parkai ir kitos organizacijos atvers savo duris ar pakvies į gamtą.
Tai puiki proga turiningai praleisti laisvalaikį, susipažinti su Lietuvos gamta, amatais, tradicijomis, virtuve ir kitomis įdomybėmis.
Norite susipažinti su mažiau žinomomis kultūromis Lietuvoje – levandų ūkis lauks svečių, domitės pluoštinėmis kanapėmis – ir šį Jūsų smalsumą patenkins vienos kaimo turizmo savininkai. Norite vaikus supažindinti su duonos kepimu arba pieno produktų gamyba – turėsite tam puikią progą.
Domitės maisto gaminimu – puiku, nes nemažai sodybų kvies ragauti tradicinių regioninių patiekalų – sraigės, beržų sula, duona, blynai, arbatos.
Mažųjų laukia pažintys su gyvūnais, o aktyvios veiklos mėgėjams – žygiai į miškus, ekskursijos upėmis, pirties procedūros.
Kultūros mylėtojų laukia muziejai, kūrybinės dirbtuvės.
Dalyvių tikrai daug – galite rinktis pagal regioną, pomėgius, o mes savo ruožtu atrinkome mums pačius įdomiausius objektus, ką tikrai rekomenduojame aplankyti su vaikais ir šeima.
Sraigės Panevėžio rajone
Panevėžio rajone, Trakiškio kaime gyvenanti Janina Krikštaponienė 10 metų augina afrikines sraiges. Jų čia gyvena daugiau nei 100 tūkstančių
Sodybos šeimininkė kviečia užsukti ir sužinoti, kas yra sraigių „ganyklos“, kokį maistą šeimininkė ruošia sraigėms, susipažinsite su sraigių auginimo džiaugsmais ir vargais, bei paragauti sraigių.
Sūrio ir šakočių gamyba
Ritinių bendruomenės centre įsikūrę „Sūrio namai“ kviečia į edukacinę programą „Kaimiško sūrio gimimas“. Jos metu sužinosite lietuviško sūrio istoriją, mušite sviestą ir skanausite sūrį.
Mėgstate labiau saldumynus – keliaukite į Rokiškio rajoną, Juodupės miestelį. Čia galėsite išbandyti jėgas nemokamoje šakočio kepimo pamokoje ir aišku vėliau degustuoti.
Žirgai, mažiausi poniai ir avytės
Norite vaikams parodyti mažiausią pasaulyje ponį? Keliaukite į Alantos žirgyną, kur galėsite susidraugauti su nė metro nesiekiančiais Šepardo poniukais. Taip pat čia iš arti galėsite susipažinti su seniausia pasaulyje laikoma naminių arklių rūšimi – žymiaisiais žemaitukais.
Pakruojo rajone įsikūręs „Margas Ponis” pakvies į edukacinę programą, kurios metu galėsite pabalnoti žirgą, sušukuoti ponį ar pajodinėti.
Sodyboje „Gyvas kalnas” lauks be galo įdomi pažintis su įvairiais gyvūnais, o avytes galėsite paglostyti „Gamtos kišenėje”
Prancuzijos dalelė Lietuvos kaime
Negalėjote šią vasarą keliauti – nieko tokio. „Lavender village”, „Levandų ūkis” ir „Levandų uostas” pakvies susipažinti su žaviosiomis levandomis, kurios nukels Jus į Provansą, jų auginimo ypatumais Lietuvoje, pakvies į degustacijas ir ekskursijas.
Kokius augalus ir gėles galima valgyti
Norite sužinoti, kokį gėlės žiedą galima valgyti ar kaip panaudoti vaistažoles? Tuomet būtinai atvykite į „Žolynų namus”. Čia galėsite sužinoti kokius kultūrinius augalus galima valgyti, o kurių ne, sužinosite apie kvapniąją aniužę – naują žolės rūšį Lietuvoje, išgirsite apie skaistenio gydomąją galią ir katžolės universaliąsias savybes, išmoksite panaudoti jurginų gumbus, bei pamatysite retos rūšies juodąją varnalėšą.
Ką dar siūlome aplankyti
Norite apsilankyti namelyje medyje ar sužinoti apie Kalifornijos sliekus – Jūsų laukia „Namelis medyje”. Domina Amerikos indėnų kultūra – keliaukite į „Vinetu kaimą”. Įdomu susipažinti su Labanoro girios turtais. Sodyba „Kanapinė Šironija” kvies iš arčiau susipažinti su pluoštinėmis kanapėmis, o sodyba „Šušvė” paragauti net devynių rūšių midaus.
Trūksta dar idėjų? Visas jas galite rasti internetinėje svetainėje Atostogos kaime. Tik nepamirškite susisiekti su sodybos šeimininkais prieš atvykimą.