Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk!

Lankytinos vietos 2020 kurias privaloma aplankyti šią vasarą

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Manote kad Lietuvoje jau aplankėte viską? Tuomet pasižvalgykite po šių metų turizmo naujienų dvidešimtuką. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ drauge su Turizmo informacijos centrais išrinko įdomiausius objektus, kurių sąraše sau patinkančią vietą ras ir keliaujantys su šeima, ir medžiojantys įspūdingas nuotraukas, ir tie, kuriems kelionės yra neatsiejamos nuo pažinimo džiaugsmo. 

  1. Vilniaus televizijos bokšto apžvalgos aikštelė

Vilniaus televizijos bokštas nustebino dar kartą – drąsiausiems bokšto lankytojams atverta 180 metrų aukštyje įrengta atvira apžvalgos aikštelė. Norėdami apžiūrėti Vilniaus panoramą pastarieji turės pasikelti į 22 aukštą. Daugiau informacijos čia.

  1. Grupės „Foje“ muziejus Užupyje

 

Nuotrauka: Ryčio Šeškaičio

Magiškajame Užupyje šiais metais įsikūrė unikalus muziejus-kavinė, dedikuotas legendinei grupei „Foje“. Čia galima apžiūrėti senus „Foje“ įrašus, suvenyrus, archyvinius straipsnius. Smalsesni gali patyrinėti dainų tekstų juodraščius, koncertų bilietus ir asmeninius muzikantų daiktus, o mylintys ne tik muziką, bet ir vizualiuosius menus nudžiugs išvydę A. Kriščiūno paveikslus, panaudotus albumo „Vandenyje“ viršeliui. Puiki vieta puodeliui kavos ir akiračiui plėsti. Daugiau informacijos čia.

  1. Atnaujinta Aleksoto apžvalgos aikštelė Kaune

Į Aleksoto apžvalgos aikštelę žaliu medžių koridoriumi pasikelti galima istoriniu, tarpukariu pastatytu funikulieriumi, o pasiekus kelionės tikslą tiek dieną, tiek naktį ten atsiveria raudonų Kauno senamiesčio stogų panorama, priverčianti įsimylėti miestą iš naujo. Daugiau informacijos čia.

  1. Aikštynas prie Baltojo tilto Vilniuje

Vilniečius ir miesto svečius vasaros pradžioje pasitiks atsinaujinęs sporto ir pramogų aikštynas prie Baltojo tilto. Miesto gyventojų pamiltoje erdvėje veiks devynios paplūdimio tinklinio, trys krepšinio aikštelės ir dvi aikštelės vaikams. Taip pat bus įrengtos lauko gimnastikos ir lauko treniruoklių aikštelės, o pavasario pradžioje atidarytas riedlenčių parkas jau dabar lūžta nuo lankytojų.

  1. Atnaujintas Etnokosmologijos muziejus Molėtų rajone

Savo eksponatais ir neįprasta architektūra jau daugelį metų stebinantis Etnokosmologijos muziejus atsinaujino. Liepos mėnesį muziejaus lankytojams planuojama pristatyti naujas vidaus ekspozicijas ir abejingų nepaliksiančią kosmonautikos parodą. O iki tol etnokosmologai kviečia pasidairyti po Molėtų apylinkes iš stikliniame elipsoide įkurtos apžvalgos aikštelės.

  1. Kelionė į Nidą laivu „Raketa“
Nuotrauka: Laivasraketa.lt

Keleivinis laivas ir inžinerinė legenda „Raketa“ šią vasarą rengiasi plukdyti keleivius iš Kauno į Nidą. Iš atnaujintos „Combo“ prieplaukos Kaune laivas išplauks ketvirtadieniais-šeštadieniais 9 val. ryto, o iš Nidos senosios prieplaukos keliaus ketvirtadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais 15.30 val.  Pirmosios kelionės upe planuojamos jau birželio pradžioje. Daugiau informacijos čia. 

  1. Pažintinis takas „Maironio kelias padubysiu“

Šiemet atidarytas pažintinis takas ne veltui pavadintas Maironio vardu. Poetas savo eilėse pelnytai gyrė žalius Dubysos atkrančius ir nuostabią mėlyną upės juostą. Šiemet Dubysos regioniniame parke atidarytas Maironio kelias leidžia pasigrožėti Luknės ir Lelykos slėniais. Čia įrengti informaciniai stendai, lieptai per upes, taip pat pastatytas nedidelis medinis apžvalgos bokštas. 13 km ilgio trasa, tinkanti ir pėstiesiems, ir dviratininkams prasideda nuo Dubysos regioninio parko Lankytojų centro Kaulakiuose tęsiasi iki Betygalos. Daugiau informacijos čia.

  1. Stiklo kvartalas Vilniuje

Vilniaus mieste atsinaujino į gražiausios vietos nuotraukoms pretenduojanti Stiklių gatvė. Virš gatvės pakibo 50 spalvotų žvaigždžių, vakarais įsižiebiančių vietoje įprastų žibintų. Daugiau informacijos čia.

  1. Kirkilų pramogų parkas Biržuose

Gegužes 29 d. duris atversiantis Kirkilų pramogų parkas – tikras šeimų rojus. Parkas tikrai nustebins ne tik mažuosius, bet ir paauglius bei jų tėvus. Šalia mažiausiems taip patinkančių gigantiškų batutų, čia atsiras mini golfas ir pažintinis paukščių takas, o pramogų komplekso vinimi taps gravitacinis namas su erdvėmis, kuriose bus galima pasijusti nesvarumo būsenoje. Šiltajam sezonui kone įpusėjus, liepos 1 d. šalia parko atsidarys kanapių labirintas. Daugiau informacijos čia.

  1. Atsinaujinęs Molėtų technikos muziejus 

Tik prieš metus duris atvėręs Molėtų technikos muziejus ir šį sezoną nesnaudžia – muziejuje įrengta jau ketvirtoji ekspozicijų salė senovinei specialiosios paskirties technikai. Šiais metais muziejus taip pat praturtėjo dviem dešimtimis naujų eksponatų, o jo teritoriją planuojama išplėsti beveik dvigubai. Be to, muziejaus prieigose lankytojus pasitiks anksčiau čia netyvuliavęs tvenkinys, kuriame norintieji galės paplaukioti senoviniais vandens dviračiais. Daugiau informacijos čia.

  1. Pėsčiųjų ir dviračių takai Karšuvos žiede 

Jurbarko rajone esančiame Karšuvos žiede, kurio bendras ilgis siekia 274 kilometrus, poilsiautojams šį sezoną įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai. Įstabus maršrutas su daugybe lankytinu objektų gali tapti savaitgalio iššūkiu ir pėstiems, ir važiuotiems dviračiu ar automobiliu, o norintys daugiau laiko praleisti dairantis po apylinkes gali pasirinkti sutrumpintus maršrutus – leistis į nuotykį Rojaus keliu, praleisti dieną Pragare rojuje, ištyrinėti Knygnešių takus arba pasivaikščioti palei Imsrę, Mituvą ir Nemuną. Daugiau informacijos čia.

  1. Atnaujintos Mindūnų apžvalgos bokšto prieigos 
Martynas Žala
Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas. 36 m aukščio Vietos koordinatės: 55.219, 25.560788

Molėtų rajone plytintis Baltųjų Lakajų ežeras laikomas vienu gražiausiu vandens telkinių Lietuvoje. Vienoje iš ežero pakrančių – Mindūnuose – stūkso apžvalgos bokštas, kurio prieigos vasarą poilsiautojus pasitiks atsinaujinusios. Šalia bokšto įrengta krosnis su židiniu čia dažnai vykstančioms šventėms. Į ežerą įleistas naujas lieptas, o visai netrukus turėtų atsirasti ir pontoninis katamaranas edukacinėms kelionėms ir pramoginei žvejybai. Daugiau informacijos čia.

  1. Atominis turizmas Pasvalyje

Po milžiniškos sėkmes susilaukusio serialo „Černobylis“ pasaulis pakvaišo dėl atominio turizmo. Tiems, kurie nespėjo atsitokėti nuo įspūdingos katastrofos ekranizacijos, tikrai verta apsilankyti Pasvalio krašto muziejuje. Iki birželio 30 d. čia atidaryta paroda „1:23:40 – laikas, pakeitęs žmonijos istoriją“, kurios metu lankytojai galės pamatyti daugiau nei pusšimtį eksponatų, bylojančių apie prieš 34 metus įvykusią atominės energetikos tragediją Ukrainoje. Parodą papildys fotografijos, kuriose užfiksuotos Šarūno Jasiukevičiaus kelionių į Černobylio zoną akimirkos. O pasirengusiems nerti į Lietuvos istorijos gelmes Pasvalio rajone Žadeikių girioje nuo šiol galima apsilankyti bunkeryje, kuriame pokario metais slėpėsi partizanai. Tame pačiame miške miško broliams pagerbti pastatytas atminimo kryžius, o norintiems susipažinti su partizanų kasdienybe atkurtas ne tik bunkeris, bet ir stovyklavietė. Daugiau informacijos čia.

  1. Atsinaujinusi Nida

Pasakiško grožio miestas ant Kuršių marių kranto vasarą, kurios kasmet taip nekantriai laukia, pasitinka dar jaukesnis. Čia atsinaujino šalia uosto įsikūrusi, švelnaus marių vėjo gairinama Nidos prieplauka, kurioje niūresnę dieną smagu užeiti puodelio kavos, o ramų vakarą – vakarienės. Užeiti nuo šiol kvies ir Nidos švyturys – nuo jūreiviams kelią rodančio 29 metrų bokšto atsivers įspūdingas Kuršių Nerijos kraštovaizdis. Unikalią gamtą apžiūrėti galės ir keliautojai, nusprendę užsilipti ant Parnidžio kopos ar pasivaikščioti jos papėdėje, taip pat pilkųjų kopų masyvo Nagliuose ir Preilos kopos lankytojai – čia atvertos didesnės kopų panoramos, atnaujintos ir padidintos čia buvusios regyklos, pėsčiųjų takai. Be to, jau nuo birželio miestą bus galima pasiekti ne tik automobiliu ar romantiškais laiveliais, bet ir mažaisiais orlaiviais. 

15.  Vištyčio vėjo malūnas

Vištyčio miestelyje, netoli ežero tuo pačiu pavadinimu, kadaise sparnais mojavo vėjo malūnas. Sovietmečiu šie buvo nuimti, tačiau šiandien šis unikalus statinys vėl atgijęs – malūnas atnaujintas ir pritaikytas lankymui ne tik kaip muziejus, bet ir kaip apžvalgos bokštas. Dėl karantino statinį kol kas galima apžiūrėti tik iš išorės, tačiau birželio viduryje planuojama malūno duris atverti visiems norintiems apsilankyti. Vištyčio malūną globos ir lankytojus į jį lydės Vištyčio regioninio parko lankytojų centras. Daugiau informacijos čia.

16.  MO muziejaus kalbančios skulptūros Vilniuje

Ar kada nors galvojote, kiek istorijų jums gali papasakoti skulptūros? Ką jos pasakytų, jei prabiltų? MO muziejaus iniciatyva galite jas išgirsti – muziejus nuo 2015 m. įgyvendina Vilniaus kalbančių skulptūrų projektą. Šiemet naująjį sezoną MO muziejus pradės gegužės 28 d. ir prakalbins 3 naujas skulptūras: visada daug aistrų keliantį Vilniaus vamzdį, vilniečių ir svečių labai mylimą Literatų gatvę ir MO Muziejaus kieme prisėdusią skulptūra „Sėdinti”. Iš viso Vilniaus mieste bus galima išgirsti 21-os skulptūros istorijas.

Aktorių, dainininkų, visuomenės veikėjų balsais skulptūros pasakos apie save, apie laikus, kai gyveno jose įkūnytos asmenybės, apie tai, ką jos mato aplink, kaip jaučiasi savo skulptūriniame kūne ir tame Vilniaus kampelyje, kuriame joms lemta būti. Tiesioginio skambučio metu klausytojai gali ne tik pažinti skulptūrose įamžintas asmenybes ar personažus, bet ir sužinoti daugiau apie kultūrinį, istorinį ir architektūrinį Vilniaus paveldą, prisiminti miesto istoriją. Ieškokite lentelių prie skulptūrų, nuskenuokite kodą – ir jūsų telefonas ims skambėti. Daugiau informacijos čia.

17.  Istorijų dvarelis Anykščiuose

Viena geriausių naujienų vaikams – Istorijų dvarelis. Tai edukacinė erdvė Anykščiuose, skirta visiems vaikams ir ne vaikams, mėgstantiems istorijas ir paslaptis. Ši vieta atsirado iš didelio noro puoselėti kūrybiškumą, ugdyti meilę istorijai, istorijoms ir knygoms. Nieko panašaus nerasite Lietuvoje nerasite. Istorijų dvarelis pirmą kartą duris lankytojams atvers gegužės 30 dieną. Daugiau informacijos čia.

18.  Atnaujintas Lankytojų centras ir pažintinis takas Žuvinto biosferos rezervate

Po rekonstrukcijos Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centras kviečia iš arčiau pažvelgti į unikalų natūralios gamtos pasaulį. Atnaujinta ekspozicija supažindins Jus su Žuvinto gamtos vertybėms ir rezervato istorija, leis patirti Žuvinto gamtos gyvenimo įspūdžių, susipažinti su ežero ir migruojančiais paukščiais, jo raida, aukštapelkės augalais ir gyvūnais, sužinoti rezervate saugomo miško paslapčių.

Naujasis Žuvinto ežero gamtos takas jau yra paklotas, bet dar restauruojamas jo apžvalgos bokštas, tad lankytojų laukiama vasarą. Tiems, kurie sumanys pakelti sparnus link Žuvinto, būtina įsidėmėti keletą svarbių sąlygų. Viena jų – nusileidus saulei vaikščioti taku nebus galima. Kita – prie ežero nevalia triukšmauti ir leisti laisvai laigyti šunims. Dar viena sąlyga – jokių skraidyklių. Šių taisyklių nevalia ignoruoti, nes rezervate žmonės tiesiog privalo būti mandagūs svečiai. Daugiau informacijos čia.

19.  Atnaujinta Vienybės aikštė Kaune

Kaune baigti Vienybės aikštės rekonstrukcijos darbai. Tarptautinį pripažinimą už architektūrą pelniusi pagrindinė miesto aikštė įteikia miestui. Per rekonstrukciją iš esmės atnaujinta viršutinė aikštės dalis – paklota nauja šviesi danga, įrengtos žalumos oazės, pasodinta keliolika brandžių medžių, rankomis suformuoti unikalūs plastiški balto betono liejiniai. Aikštę papuošė fontanas, taip pat dirbtinis upelis, įrengti suoliukai ramiam poilsiui, apšvietimas, sutvarkytos aikštės prieigos.

Įrengtas moderniausias šalyje šokantis spalvotai nušviestas 40-ies purkštukų fontanas, kuris bus nauja Kauno traukos vieta, ypač šeimoms su vaikais. Aikštės viduryje taip pat čiurlens dirbtinis specialiai apšviestas upelis. Daugiau informacijos čia.

20.  Kačėniškės piliakalnis ir naujas pažintinis takas Sirvetos regioniniame parke

Sirvetos regioniniame parke, Švenčionių rajone atsidarė naujas pažintinis takas, kuriuo bus patogu pasiekti Kačėniškės piliakalnį. Transporto priemones palikę šalia Garnių kaimelio esančioje aikštelėje, lankytojai pėsčiomis pasieks piliakalnį iš vakarų pusės. 800 metrų vingiuojantis terasuotas takas su Įrengtais informaciniais stendais, suoliukais, šiukšlių dėžėmis, kerta pelkėtas vietoves. Taigi keliaujant prie piliakalnio jau galima susidaryti įspūdį apie šią vietovę. Daugiau informacijos čia.

Šaltinis: „Keliauk Lietuvoje“ 

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

„Purpurinis vakaras 2018”: laisvės skonis, partizanų dainos, premjeros ir naktys be miego

Vasario 16-osios renginiai

Orientacinės varžybos Kėdainių rajone „Renkuosi Kėdainius. Sakralinis paveldas“

We love Lithuania

Ignalinos krašto muziejus – virtualus turas

We love Lithuania

Baltijos šalių vaikų knygų kūrėjų sukurtus knygiukus galės skaityti viso pasaulio vaikai

Trakai pristato naują savo ženklą: kablelis istorijoje

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"