Gruodžio mėnesio pradžioje Veisiejų regioniniame parke Ilgininkų kaimo ir Paveisiejų kaimo teritorijose buvo pradėtos rekonstruoti balinių vėžlių ir retų varliagyvių buveinės.
„Šios kūdros buvo kastos beveik prieš 10 metų, kuomet Lietuvos gamtos fondas bendradarbiaudamas su kitomis aplinkosauginėmis organizacijomis Veisiejų regioninio parko teritorijoje vykdė LIFE+ Gamta projektą „Bandomojo ekologinio tinklo pietų Lietuvoje sukūrimas“. Projekto metu buvo sukurtas ekologinis tinklas, atkuriant senas ir įrengiant naujas buveines tikslinėms rūšims: baliniam vėžliui, raudonpilvei kūmutei, nendrinei rupūžei, europinei medvarlei, skiauterėtąjam tritonui ir kitoms nykstančioms gyvūnų rūšims“ – pasakoja Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Žydrūnas Sinkevičius.
„Praėjus nemažai laiko po projekto įgyvendinimo tapo būtina atnaujinti buveines. Vykdomų gamtotvarkinių darbų metu bus sutvarkyta dviejų kūdrų aplinka: kertami karklų krūmai, genimi medžiai, siekiant pagerinti apšvietimo sąlygas kūdrose. Abiejose kūdrose bus atlikti valymo ir gilinimo darbai su tikslu pagerinti vandens kokybę. Taip pat bus nuožulniai išplatinti kūdros krantai, kuriuose vanduo greičiau įšils ir tai bus mėgstamos varliagyvių susitelkimo vietos jiems ir veistis ir gyventi. Iš kūdrų dugno pašalintas susikaupęs dumblas ir nuokritos su karklų kelmais bus panaudojami rekonstruojant varliagyvių žiemavietes“ – pasakoja Veisiejų regioninio parko grupės patarėja Aistė Balevičiūtė.
Darbai tikslingai atliekami žiemos metu ir įvertinus, kad prieš tai buvusiais sausringais metais saugomos rūšys jau buvo apleidę šias seniai įrengtas buveines. Pagerinus būklę tikimės, kad jau šį pavasarį čia sugrįš europinės medvarlės, skiauterėtieji tritonai ir baliniai vėžliai.“ – pasakoja Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Žydrūnas Sinkevičius.