Šiais metais Šiaulių kamerinis orkestras švenčia 30-ties, o Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija 80-ties metų jubiliejų. Kolektyvai kviečia drauge paminėti šias dvi sukaktis spalio 16 d. 17 val. Vilniaus Rotušėje. Žiūrovai turės puikią galimybę išgirsti Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos talentingiausius mokinius ir muzikos profesionalus – Šiaulių kamerinį orkestrą, operos solistę Vaidą Genytę, smuiko virtuozą Vilhelmą Čepinskį bei violončelininką Mindaugą Bačkų.
Dvigubam jubiliejui paruošta speciali dviejų dalių programa. Pirmojoje skambės Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtinių ir Šiaulių kamerinio orkestro atliekami kūriniai. „Tai daug ir plačiai koncertuojantys gimnazijos mokiniai, prestižinių tarptautinių konkursų laureatai. Ne vienas šių jaunųjų atlikėjų konkursuose yra pelnęs pagrindinius prizus. Jie ne tik gabūs muzikantai, bet ir puikiai besimokantys mokiniai, garsinantys gimnazijos ir prof. Sauliaus Sondeckio vardą“,- teigia gimnazijos meninio ugdymo skyriaus vedėja Irida Motekaitienė. Mokiniams ir orkestrui diriguos buvęs mokyklos auklėtinis Egidijus Ališauskas. Antroji koncerto dalis, pasak Šiaulių kamerinio orkestro vadovo Vilhelmo Čepinskio, bus netradicinė. Joje skambės populiarios itališkos dainos, autoriniai Vilhelmo Čepinskio kūriniai bei transkripcijos.
Antrosios koncerto dalies solistai – Vaida Genytė ir violončelininkas Mindaugas Bačkus – seni Vilhelmo Čepinskio bičiuliai, su kuriais jį sieja labai šiltas ir artimas daugiametis santykis. „Muzika yra be galo intymus reikalas, todėl ryšys su žmogumi, kuris groja kartu, yra labai svarbus. Gal net svarbiausias“,- įsitikinęs Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas. Istoriją apie judviejų su Maestro pažintį prisimena operos solistė Vaida Genytė ir teigia, kad Vilhelmas Čepinskis ją jau žinojo nuo 1982 metų, kada „Dainų dainelėje“ buvo sudainuotos legendinės „Sparnuotosios supynės“. Ten pirmą kartą ją pamatęs, jis paprašė tėčio nuvežti pas Vaidą Genytę į Molėtus, kur dainininkė augo. Kadangi tėtis nenuvežė, tai muzikantai vaikystėje taip ir nesusitiko, tačiau keliai susidūrė Vilniaus Rotušėje, bendrame koncerte, maždaug prieš 10 metų. „Būtent tada aš pirmą kartą susitikau su Vilhelmu ir išgirdau šią istoriją. Esu labai laiminga, kad turiu garbės dirbti ir muzikuoti bendruose koncertuose su Maestro. Tai žmogus legenda, genijus“.
Tikra dovana kiekvienam muzikantui yra dirbti ne tik su talentingais muzikais, bet ir su profesionaliu orkestru. Lygiai taip pat bendrą harmoniją kurti gera ir orkestrams. Ypač tada, kai kuriamas ir atliekamas produktas yra aukštos meninės vertės, nepataikaujantis masėms, o praturtinantis žmogaus vertybinius klodus. „Kolektyvams svarbu būti kiek įmanoma mažiau priklausomiems nuo komercinės rinkos, ne todėl, kad parazituotų mokesčių mokėtojų pinigais, bet tam, kad galėtų kurti ne „vienkartinį“ meną, ne greito vartojimo, atsiperkančius kultūros produktus, o formuotų ir padėtų žmonėms plėsti akiratį, atrasti naujas gyvenimo ir būties spalvas, suteiktų prasmės kasdienai, keltų labiau filosofinius gyvenimo klausimus. Menas juk yra būdas pamatyti savo vidų. Tai žmogaus sielos veidrodis. Suprantama, ne visi mėgsta žiūrėti į veidrodį..“, – teigia violončelininkas Mindaugas Bačkus.
Prasminga kokybiškos muzikos šventė laukia visų vilniečių ir miesto svečių spalio 16 d. 17 val. Vilniaus Rotušėje. Nuostabu tai, kad koncertas nemokamas, tad labai laukiami visi, neabejingi gerai muzikai, kurią Jums dovanos Šiaulių kamerinis orkestras ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija. Daugiau informacijos apie koncertą www.saule.lt arba Šiaulių kamerinio orkestro „Facebook“ paskyroje.