Kryžių kalnas
Kryžių kalnas
Kryžių kalnas Naujienos Pamatyk! Renginiai Šiauliuose Šiauliai

Lietuvos muziejų kelias atvingiuoja į Kryžių kalną

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Bendras Lietuvos muziejų projektas „Lietuvos muziejų kelias“ šiais metais kviečia pažvelgti į piliakalnių, kalnų ir kalvų kultūrinę atmintį muzikoje, folklore, dailėje bei kitose meno ir istorijos formose. 2020 m. rugsėjo 5 d., šeštadienį, 15 val. Muziejų kelias atvingiuoja į Kryžių kalną, kur susirinkusiems pasirodys kanklių trio „Aušrinė“.

Lietuvos muziejų kelias“ jau antrus metus plėtoja trimetę nacionalinės kultūrinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo programą „Tėvynės ieškojimas“, kurią įkvėpė Nobelio premijos laureatas ir Lietuvos garbės pilietis Česlovas Milošas – vienas didžiųjų XX a. rašytojų, ypač giliai ir tauriai išreiškęs Tėvynės ieškojimą, savo kūryba pasauliui apibūdinęs Lietuvos kraštovaizdžius.

Šiemet muziejai visoje Lietuvoje kviečia susitikti  ant garsiausių Lietuvos istorinių kalnų ir kalvų, turinčių ypatingą kultūrinę atmintį ir meninį įprasminimą. Siekiant lankytojų saugumo, renginiai organizuojami išimtinai atvirose erdvėse.

Jurgaičių (Domantų) pilakalnis, geriau atpažįstamas Kryžių kalno pavadinimu, yra vienas garsiausių piliakalnių Lietuvoje, plačiai žinomas visame pasaulyje. Jurgaičių piliakalnis unikalus savo sakralumu, jis liudija pagarbą ir ištikimybę kryžiaus aukai.

Šiaulių „Aušros“ muziejus įsiliedamas į Muziejų kelio programą kviečia šeštadienio popietę susitikti šalia Kryžių kalno. Susirinkusiems koncertuos kanklių trio „Aušrinė“. Regina Marozienė, Regina Vaišnorienė ir Lora Andriuškienė atliks M. K. Čiurlionio, A. Lapinsko, R. Marozienės, A. Mikulskio, J. Švedo ir kitų autorių kūrinius.

Kanklės – tradicinis, styginis lietuvių liaudies muzikos instrumentas, kuris buvo plačiai paplitęs Lietuvoje (išskyrus Dzūkiją). Kanklininkas skambindavo dienai auštant arba temstant – sakraliu metu, kai pereinama iš tamsos į šviesą ar atvirkščiai. Simboliška, kad kanklių harmonija skleisis ir tokioje ypatingoje vietoje kaip Kryžių kalnas.

Išlaikant susiformavusias tradicijas, „Lietuvos muziejų kelias“ nusitęsia per visus etnografinius regionus: apkeliavęs Dzūkiją, Sūduvą, Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją, rugsėjo pradžioje atvingiuoja į Aukštaitiją ant Raginėnų piliakalnio. Projekto pabaiga numatyta rugsėjo 25-ąją prie Liudiškių kalvos ir Jono Biliūno „Laimės žiburio“.

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Vasarą pražydę lubinai

Jonas Valantiejus

Dr. J. Basanavičius jau Vilniuje, paminklo atidengimas penktadienį

Kalbančios skulptūros: „prabils“ rašytojai Jurgai Ivanauskaitei atminti kurtas „Katinas“

We love Lithuania

Zarasų miesto šventė 2023 (renginių programa)

We love Lithuania

„Kino karavanas“ atvyksta į Šilutę: nemokami filmų seansai po atviru dangumi

Rudens spalvų mozaika Ančios ežero pakrantėje

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"