Artėjant Velykų savaitgaliui kviečiame pasibuvus su artimaisiais pakeliauti po Kaišiadorių rajoną ir pasimėgauti gamtos objektais.
Mėgstantiems pasivaikščiojimo takus siūlome apsilankyti Gastilionių pažintiniame take, kuriame sutiksite storiausią Lietuvoje esančią pušį, apleistą pionierių stovyklą, žaibu trenktas pušis, Gastilionių atodangą bei ąžuolą (3 kilometrai).
Jei mėgstate ilgus pasivaikščiojimus galima pasirinkti ir 13 kilometrų maršrutą Gegužinės miške aplankant šešis ežerus.: Bedugnį, Kovinę, Varležerį, Baltajį, Juodąjį bei Neprėkštos, rasite ir atokvėpio vietų picnik‘ui.
Dar vienas gražus ir vaizdingas maršrutas, kurį galite aplankyti Darsūniškyje. Čia aplankysite šventuosius vartus, kurie miestelį saugo nuo gaisro, bažnyčią ir varpinę, mineralinį šaltinį „Liutika“ bei piliavietę.
Taip pat galite apsilankyti atskiruose objektuose keliaudami automobiliu:
Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedra. Bažnyčia baigta statyti 1932 m., katedra ji tapo, kai buvo konsekruota vyskupo Juozapo Kuktos 1936 m. Vyskupas Juozapas Kukta ir palaimintasis Teofilius Matulionis yra palaidoti katedroje. Katedroje taip pat yra Dievo Gailestingumo koplyčia ir 2017 metais paskelbus Teofilių Matulionį palaimintuoju buvo atidaryta jo vardu koplyčia, kurioje yra jo kripta.
Mergakalnio atodanga. Aukščiausia Kauno marių vieta (42 m), ši vieta yra apipinta legendomis, kurias rasite atvykę, nuo atodangos matysite paukščių salą ir Kruonio HAE, taip pat yra takelis, kuriuo galite eiti ir nusileisti prie marių.
Gravitacinė kalva. Vieta, kurioje susimąstysite kaip įjungus laisvą pavarą automobilis rieda ne nuo kalno, o į kalną…
Kalvių Šv. Antano Paduviečio bažnyčia ir didžiausias rajono ežeras. Tokių apvalios formos bažnyčių yra Lietuvoje tik dvi, viena Kalviuose, o kita Sudervėje. Taip pat atvažiavę apsižiūrėti bažnyčios nusileiskite į apačią ir nueikite prie didžiausio rajono ežero.
Žiežmarių sinagoga. Medinių sinagogų Lietuvoje yra 14. Pastatas atnaujintas, naudojamas gyventojų švietimo ir kultūros, viešiesiems turizmo poreikiams bei kitai visuomeninei veiklai.Jei norėsite daugiau informacijos apie sinagogą, galite pasiskambinti Aivarui Jonykai tel. 868219944
Žaslių istorinis centras. Žasliai kartais pavadinami Mažaisiais Trakais dėl gamtos apdovanoto išsidėstymo tarp trijų ežerų. Miestelyje jau XVI amžiuje įsikūrė žydai, gyvenę čia iki Antrojo pasaulinio karo. Jie turėjo trejus maldos namus, tarpukario Lietuvos laikotarpiu iš 51 veikusios parduotuvės tik viena priklausė ne žydams.
Statkūniškių pasivaikščiojimo takas (1 km). 2020 m. buvo įrengtas pasivaikščiojimo takas šalia Statkūniškių ežero. Čia atvykę galėsite ne tik pasivaikščioti, bet ir atsisėdus pasigrožėti peizažu ar pasisupti įrengtose sūpynėse.
Kardinolo V. Sladkevičiaus tėviškė, Rožinio slėpinių parkas. Antrasis Lietuvos kardinolas itin brangino Rožinio maldą, todėl šio garbingo ganytojo atminimas buvo įamžintas Rožinio slėpinių keliu Guronių kaime. Parke pastatytos 5 koplytėlės su freskomis, vaizduojančiomis scenas iš Biblijos bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statula, koplyčia. Veikia rekolekcijų namai, rožinių ekspozicija. Parke išlikęs senas medis žymi kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškės sodybos vietą.
Maisiejūnų piliakalnis. Čia vyksta baltų kultūros renginiai, 2009 m. piliakalnio papėdėje pastatytas paminklas 1348 m. Strėvos mūšiui atminti. Užlipus ant šio piliakalnio atsiveria gražūs vaizdai į Strėvos upės pakrantę.
Budelių piliakalnis. Budelių piliakalnis yra vienas vizualiausių Kaišiadorių rajone su gražiu nuo jo atsiveriančiu vaizdu į Nerį, jos vingį, apylinkes. Žmonės pasakodavo, kad seniau prieš vidurnaktį ant piliakalnio degdavusi ugnelė, kad jame paslėptas užburtas lobis. Gal todėl piliakalnis dar vadinamas Skarbu.
Bei persikelti vieninteliu Lietuvoje esančiu be variklio keltu iš Kaišiadorių rajono į Širvintų rajoną.
Tel. 861042112. Darbo laikas kiekvieną dieną 8:00 – 20:00 val.
Daugiau lankytinų objektų galite rasti paspaudę nuorodą https://turizmas.kaisiadorys.lt/ka-veikti-kategorija/lankytinos-vietos/