Vasara – vestuvių metas, kviečiame pasidairyti po Dzūkiją ir atrasti gražiausias vietas Jūsų šventei. Na o jei vestuvių dar neplanuojate, arba jau neplanuojate – visos šios vietos puikiai tiks turiningam laisvalaikiui.
Gražiausios vietos vestuvėms Druskininkuose
Druskininkų miesto muziejus
Pagrindinėje Druskininkų gatvėje, vaizdingoje Druskonio ežero pakrantėje sunku nepastebėti nuostabaus grožio pastato, tapusio kurorto vizitine kortele – Druskininkų miesto muziejaus, dar kitaip vadinamo vila „Linksma“. Šį puošnų pastatą savo meilės įteisinimui bei fotosesijai renkasi jaunavedžiai iš visos Lietuvos.
K. Čiurlionio g. 59, Druskininkai
https://goo.gl/maps/UmPGuK4FHNPc291s9
Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia
Neogotikinio stiliaus Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, pastatyta 1931 m., buvo pamėgęs Lenkijos maršalka Jozefas Pilsudskis, joje dažnai lankydavosi kalbininkas Juozas Balčikonis, poetas ir prozininkas Vincas Mykolaitis-Putinas ir daugelis kitų žinomų Lietuvos visuomenės veikėjų. Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia – nepaprastai vertinga ir įspūdinga pažintinė architektūros ir kultūros vieta.
Vilniaus al. 1, Druskininkai
https://goo.gl/maps/nsxaZyQPmQ8XrSrM8
Liškiavos architektūrinis ansamblis
Nuostabaus grožio XVII a. Liškiavos architektūrinis ansamblis patiks ne tik kultūrinio paveldo mylėtojams, bet ir romantiškų pasivaikščiojimų mėgėjams. Užburianti baroko stiliaus pastatų architektūra, viso ansamblio puošmena – Švenčiausios Trejybės bažnyčia ir stulbinantys gamtos vaizdai į Nemuno upę, piliakalnį ir pušynus nepaliks abejingų.
Bažnyčios g. 7, Liškiavos k, Liškiava 65319
https://goo.gl/maps/jvZ9NuZPpkpedHP38
K. Dineikos sveikatingumo parkas
Dineikos sveikatingumo parkas sužavės Jus savo grožiu – tai gamtos oazės kampelis, kuriame gausu gėlynų ir želdinių, pasivaikščiojimo takų, įrengta vasaros lauko scena-amfiteatras, atsiveria Ratnyčios upelio šlaitas, o po vestuvių pagal visas tradicijas jaunikiui savo jaunąją galima pernešti per naujai įrengtą tiltelį, jungiantį abi upės puses parke.
Sausoji g. 1, Druskininkai
https://goo.gl/maps/3HCtKBPgmYLQovru5
Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas
Fotosesijai tarp įspūdingų medžio skulptūrų kviečia parko įkūrėjas – vienas geriausių Dzūkijos skulptorių Antanas Česnulis. Vos už 5 kilometrų nuo Druskininkų įkurtame parke išvysite unikalias medines skulptūras, kurias autorius sukūrė savo rankomis. Čia pamatysite ir malūną, ir Rūpintojėlių sieną, ir tautosakos personažus. Parką puošia vaizdingi Ratnyčėlės upelio vingiai.
Naujasodės g.16, Naujasodės k. 66443
https://goo.gl/maps/BZJpKhfsi6KQy9Uq9
Leipalingio dvaras
Leipalingio dvaras – dar 1830 m. pastatytas vienas svarbiausių istorinių Dzūkijos architektūros paveldo kūrinių. Kultūros paveldo statinys, pirmą kartą paminėtas dar XVI a. pradžioje, šiandien džiugina žvilgsnį simetrija ir harmonija. Dvare veikia unikalus, 1957 metais įkurtas Leipalingio progimnazijos Algirdo Volungevičiaus vardo kraštotyros muziejus.
Alėjos g. 63, Leipalingis 67279
https://goo.gl/maps/WE5zJF9Zvz52gfHV7
Gydyklų parkas
Gydyklų parkas – senasis miesto sodas, istorinėje Druskininkų šerdyje. XIX a. čia sukosi visas atvykėlių gyvenimas: gydymasis, pramogos, bičiuliavimasis. Sodas suplanuotas simetriškai, o jo dalys įrengtos anglišku stiliumi su vingiuotais takeliais. Šiuo metu parkas papuoštas naujomis skulptūromis, įrengti takai, suoliukai, apšvietimas, pasodinti nauji želdiniai, pertvarkyta Grožio šaltinio aplinka, groja muzikinis fontanas.
https://goo.gl/maps/Av563tEgEAz9pUZw9
Vijūnėlės parkas
Vijūnėlės parkas savo grožiu ir jaukumu itin traukia druskininkiečius ir kurorto svečius. Vienas įspūdingiausių šio parko reginių – ankstyvą pavasarį pražystanti virš 200 tūkst. narcizų jūra. Nauji pasivaikščiojimo takai džiugina lankytojus japoniškomis vyšniomis sakuromis ir romantiškai apšviesta parko erdve. Aplinką puošia mažosios architektūros elementas – besikaunančių avinų skulptūra.
https://goo.gl/maps/SFkfvECjhWjZLRs9A
Druskonio ežero pakrantė
Druskonio ežero pakrantė – viena gražiausių poilsio vietų Druskininkuose. Vasarą žavi šalia Druskonio esantys gėlynai, o malonia vėsa gaivina fontanas.
https://goo.gl/maps/y3iNbo7sJSo4qHNdA
Gražiausios vietos vestuvėms Alytuje
Dzūkijos dvaras
Dzūkijos dvaras – elegancija bei ramybe pasižymintis „Dzūkijos dvaro“ kompleksas įkurtas Nemuno slėnyje, kurį supa žaismingos kalvos bei didingi miškai siūlo išskirtinę vietą Jūsų vestuvėms ir ceremonijai. Ypatingai didelė komplekso erdvė Jums suteiks galimybę pasirinkti vietą ceremonijai iš kelių variantų: „Dzūkijos dvaro“ sode, ant Nemuno kranto arba miško apsuptyje. „Dzūkijos dvare“ galima ne tik ceremonija, bet ir šventė su maitinimu ir apgyvendinimu.
Tarzanijos g. 1, Radžiūnų km., Alytaus r.
GPS: 54.366516, 24.008109 (WGS)
Punios piliakalnis
Punios piliakalnis – puiki vieta vestuvių ceremonijai su nuostabiais vaizdais į Nemuno upę. Nuo piliakalnio viršūnės atsiveria viena iš gražiausių šalies panoramų: plati Nemuno juosta, priešais ošia Punios šilas. Ant piliakalnio tilps gausus būrys ceremonijos dalyvių, nes piliakalnio erdvė itin didelė.
Margirio g., Punia, Alytaus r.
GPS: 54.512344, 24.091674 (WGS)
Alytaus piliakalnis
Alytaus piliakalnis – šiais laikais vis daugiau dėmesio sulaukia netradicinės vestuvės, vienos iš jų yra su pagoniškomis tradicijomis. Alytaus piliakalnis tokioms vestuvėms – unikali vieta. Pagoniškų vestuvių apeigą pasirenka tie jaunieji, kurie neišpažįsta katalikybės, nėra priimtina santuoka bažnyčioje, arba antroji pusė yra iš užsienio. Pagoniškos vestuvės išties yra baltiškos tradicinės jungtuvės arba ceremonija pagal senuosius lietuvių papročius. Nes visa ceremonija yra paremta Lietuvos papročiais ir tradicijomis.
Piliakalnio g., Alytus
GPS: 54.396658, 24.079793 (WGS)
Baltosios rožės tiltas
Baltosios rožės tiltas – aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltas. Vestuvių ceremonija – 38 metrų aukštyje, virš Nemuno upės. Vestuvininkų laukia nepakartojami vaizdai ir įspūdžiai. Po ceremonijos jaunavedžiai ant tilto prieigose pastatytos nerūdijančio plieno rožių širdelės, gali drąsiai kabinti meilės spyneles. Šis Alytaus tiltas – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje metrais galima išmatuoti savo meilę. Ant jo yra šešios kas 40 metrų žymos, ties jomis įvardyta meilės pagal Aristotelio filosofiją rūšis. Įrodyti savo meilę jaunajai, ją galima nunešant ant rankų iki tam tikros meilės rūšį žyminčios ribos.
Dainų slėnis, Alytus
GPS: 54.393116, 24.081376 (WGS)
Punios šilas
Punios šilas – Punios šilas, apglėbtas 19 km. ilgio Nemuno kilpa. Šilas – vienas iš įdomiausių Lietuvos miškų botaniniu požiūriu, apsuptas vandeniu iš visų pusių. Ypatinga Punios šilo vieta – Ąžuolų alėja, kurioje galėtų vykti vestuvių ceremonija. Gamtos mylėtojams tai tobula vieta įamžinti ypatingą dieną.
Nemuno g., Panemuninkų k., Alytaus sen., Alytaus r.
GPS: 54.506515, 24.037903 (WGS)
Alytaus miesto sodas
Alytaus miesto sodas – jeigu norite vestuvių, kvepiančių rožėmis, ceremonijai rinkitės Alytaus miesto sodą, kuris garsėja savos rožynais ir fontanu. Visais laikais Miesto sode tvyrojo meilė, čia jaunuoliai skirdavo pasimatymus, prisipažindavo meilėje, todėl sutvirtinti savo jausmus galite nostalgiškame miesto sode. O pasibaigus ceremonijai galbūt pavyks ir įsiamžinti su sode dūkstančiomis voveraitėmis.
- Dariaus ir S. Girėno g., Alytus
GPS: 54.394118, 24.048252 (WGS)
Muiželėnų miško rekreacinė zona
Muiželėnų miško rekreacinė zona – vestuvėms gamtoje labai svarbu atkreipti dėmesį į panoramą, esančią už jaunųjų. Alytuje nuostabi panorama atsiveria Muiželėnų miško rekreacinėje zonoje, kur įžadus duosite priešais aukščiausią pėsčiųjų ir dviračių tiltą Lietuvoje ir greta Nemuno upės.
Piliakalnio g., Alytus
GPS: 54.392523, 24.084641 (WGS)
Dvarčėnų dvaras
Dvarčėnų dvaras – svajojate apie vestuves ant ežero kranto? Dvarčėnų dvaras siūlo neužmirštamą ceremoniją ant Suvingio ežero liepto arba pievoje prie ežero. Kaimo turizmo sodyba „Dvarčėnų dvaras“ įsikūrusi atokiame gamtos prieglobstyje, kur vyrauja jauki aplinka jūsų šventei. Sodyboje galima rengti ir ceremoniją ir vestuvių šventę. Tai ir tobula vieta fotosesijai, tad jauniesiems nereikės blaškytis ieškant tobulo kadro kitur.
Suvingio g. 5, Dvarčėnų km., Alytaus r.
GPS: 54.34116, 24. 32576 (WGS)
Gražiausios vietos vestuvėms Lazdijuose
Veisiejų parko apžvalgos aikštelė
Parkas įkurtas XVII a. Veisiejų centre, Ančios ežero šiaurinėje pakrantėje. Parke auga apie 2000 rūšių medžių, taip pat Veisiejų uosis – gamtos paminklas. Svarbiausias parko elementas – labai aukštų, ratu sodintų dvidešimt dviejų mažalapių liepų ratas. Iš parko patogu stebėti šiltuoju metų laiku veikiančio muzikinio fontano šviesų šou. Šiuo metu vyksta parko atnaujinimo darbai, kuriuos planuojama baigti iki birželio 1 d.
GPS: 54.098346, 23.691379 (WGS).
Aštriosios Kirsnos dvaras
Aštriosios Kirsnos dvaras, apsuptas parko, pastatytas banguoto reljefo vietovėje. Dvaro sodyba ir šiandien yra viena didžiausių Dzūkijoje – ją sudaro 19 pastatų ir nuolatos prižiūrimas istorinis dvaro parkas, kviečiantis pasigrožėti kerinčiais gamtos vaizdais. Pastatų architektūroje atsispindi klasicizmo, romantizmo ir kitų istorinių laikotarpių stilistiniai bruožai. Dvare auginami žirgai su galimybe lankytojams pajodinėti rezervavus iš anksto Aštriosios Kirsnos Dvaro Facebook puslapyje arba telefonu. Dvare taip pat organizuojamos įvairaus pobūdžio šventės, edukacinės programos, fotosesijos, vykdoma kita veikla.
GPS: 54.304323, 23.391577 (WGS).
Rudaminos piliakalnis
Piliakalnis – vienas žymiausių Užnemunėje gyvenusių jotvingių paminklų. Ant piliakalnio 1240 m. buvo pastatyta viena galingiausių jotvingių pilių – kunigaikščio Ringaudo pilis. Pasak legendos, pilyje Mindaugas buvo karūnuotas karaliumi. Spėjama, kad pilį kryžiuočiai sunaikino 1381 m., kai šturmui buvo panaudotos paraku šaudančios bombardos.
GPS: 54.282538, 23.441151 (WGS).
Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia
1880 m. į Šventežerį perkelta Šlavantų dvaro kapinėse 1822 m. buvusi suręsta medinė Gauronskių šeimos koplyčia. Prie jos pristačius dvi zakristijas, bokštą ir portiką, viduje įrengus galeriją, 1882 m. užbaigta originalios neoklasicistinės architektūros bažnyčia. 1886 m. įrengti altoriai. 1907 m. perdarytas bokštas, bažnyčios pamatai. Tarpukario metais perdažytas bažnyčios vidus, 1932 m. šventorius aptvertas betonine tvora. 1953 m. virš zakristijos iškeltas antrasis aukštas, pakeistos dvi portiko kolonos, išdažyta išorė ir vidus, atnaujinti altoriai. Šventežerio bažnyčia yra originalus istorizmo epochos medinis architektūros paminklas.
GPS: 54.241238, 23.645578 (WGS).
Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčia
Tai pereinamųjų iš baroko į klasicizmą formų architektūros paminklas – vienintelis toks stilių persipynimo atvejis Lietuvoje. Nors ir be bokštų, tačiau įspūdingo dydžio Veisiejų bažnyčia vadinama Dzūkijos katedra. Bažnyčios interjerą su penkiais altoriais puošia didikų Marijos ir Tado Oginskių epitafijos. Rūsyje įrengta bažnyčios fundatorių – kunigaikščių Marijos ir Tado Oginskių, Mato Žynevo ir Viktorijos Oginskaitės-Žynevienės kripta. Sakoma, kad Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčia matoma 10 km atstumu nuo Veisiejų.
GPS: 54.101489, 23.694853 (WGS).
Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.