2022 m. gegužės 19 d., Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“ vyko respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finalinis etapas. Tautiniais kostiumais pasipuošę moksleiviai šoko liaudiškus šokius, varžėsi dėl geriausių folklorinių šokių šokėjų titulo. Renginyje pasirodė miestų ir rajonų atrankiniuose turuose laimėjusios šokėjų poros. Visi dalyviai finaliniame etape buvo apdovanoti diplomais, o geriausiai šokusiems įteikti ir specialūs prizai.
Penkioliktą kartą Šiaulių kultūros centro organizuotų respublikinių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ atrankiniai turai vyko 15 Lietuvos savivaldybių. Į finalinį etapą pateko ir jame varžėsi 79 šokėjų poros iš Šiaulių, Panevėžio, Kauno miestų ir rajonų, Šilalės, Trakų, Kėdainių, Kelmės, Radviliškio, Tauragės, Varėnos, Marijampolės savivaldybių. Renginio atrankiniai turai ir finalas sulaukė per 500 dalyvių.
Renginio metu šokėjų poroms buvo skirtos nominacijos už geriausiai pašoktus šokius – joms buvo įteikti diplomai ir pagaminti specialūs prizai – rankų darbo vytinės juostų apyrankės (aut. Inga Hokušienė). Trims poroms, laimėjusioms šauniausių „Patrepsynės“ šokėjų nominacijas, buvo įteiktos žalvarinės pasaginės segės (aut. Evaldas Babenskas). Pradedančiųjų grupėje laimėjo Ieva Brimerytė ir Paulius Brimeris iš Kauno Palemono gimnazijos folkloro ansamblio „Bitula“, vadovaujamo mokyt. Ramunės Baniulienės. Šauniausi pažengusiųjų grupėje išrinkti Kotryna Jogminaitė ir Gustas Kėbla iš Šilalės r. sav. kultūros centro Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblio „Dūzgynėlis“, vadovaujamo vad. Olgos Jogminienės, o patyrusiųjų grupės nugalėtojais tapo Ieva Černiauskaitė ir Ernestas Steponkus iš Kauno r. Domeikavos gimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Serbentėlė“, vadovaujamo vad. Daivos Bradauskienės, Viliaus Marmos bei Kamilės Jurevičiūtės.
Varžytuvių metu šokėjams akompanavo ir skambias melodijas dovanojo Šiaulių Dainų muzikos mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vadovas Arūnas Stankus) ir Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė).
Šokėjų poras vertino kompetentinga komisija, vadovaujama Lietuvos nacionalinio kultūros centro choreografinio folkloro specialistės Audronės Vakarinienės. Komisijoje taip pat dirbo ir šokėjus vertino dar šeši etnokultūros puoselėtojai: Jūratė Šemetaitė, Alvydas Vozgirdas, Ramutė Gaučaitė, Gvidas Vilys, Lina Vilienė, Vaida Naruševičiūtė. Komisijai nariai, vertindami poras, atsižvelgė į šokėjų nuotaikas, įsijautimą, individualią šokio interpretaciją, etninių ypatumų ir šokio technikos vertinimą bei kitus dalykus.
Renginyje netrūko geros nuotaikos, dalyvių šypsenų, skambių dainų ir netilo gausūs aplodismentai šokėjams bei jų vadovams.
Renginį organizavo Šiaulių kultūros centras. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.