Ypatingas, festivalio „Midsummer Vilnius“ puoselėjamas formatas – opera po žvaigždėmis – šiais metais skambės didingai. Liepos 25-tąją ištraukas iš operos „Carmen” atliks vienas talentingiausių Lietuvos operos solistų, Edgaras Montvidas. Scenoje drauge pasirodys ir kiti pripažinti svečiai – solistai Stephanie d’Oustrac, Kostas Smoriginas ir Kamile Bonté.
„Opera po žvaigždėmis” – reginys, kurį verta patirti bent kartą gyvenime. Aistringi operos mylėtojai kasmet keliauja šimtus kilometrų, kad galėtų išgirsti unikalius pastatymus įspūdingose erdvėse.
Būtent tokią galimybę kuria festivalis „Midsummer Vilnius”, įsikūręs Vilniaus širdyje, Valdovų rūmų didžiajame kieme. Ištraukas iš „Carmen” atliks Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras.
Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki renginio, organizatoriai pristato renginio svečių-solistų dosjė.
Prancūzų mecosopranas Stephanie d’Oustrac yra vertinama už išraiškingumą – gebėjimą perteikti gilias emocijas bei kurti įtikinamus, ryškius personažus. Vienas svarbiausių jos vaidmenų – Karmen rolė Bizet operoje. Autentiška d’Oustrac interpretacija solistei užtikrino tarptautinį pripažinimą.
Karjerą Stephanie d’Oustrac pradėjo savo gimtajame mieste Rene, o išsilavinimą įgijo Lijono konservatorijoje. Viena svarbiausių profesinių jungčių – pažintis su maestro Williamu Christie, pasamdžiusiu ją Medėjos vaidmeniui Lully operoje „Thésée“.
Kurį laiką Stéphanie buvo siejama su baroko opera, tačiau jos talentas leido jai įsitvirtinti ir tokiuose spektakliuose, kaip Purcello „Didonė ir Enėjas“, Chabrier „L’Etoile“, Offenbacho „Hoffmanno romansai“, Bizet „Karmen“, Ravelio „Ispaniškoji aistra“, Händelio „Teodora“, Berliozo „Beatričė ir Benediktas“, Debussy „Pelėjas ir Melizanda“ ir Mozarto „Tito Klemensas“.
Stephanie d’Oustrac pasirodė su daug žinomų ir gerbiamų dirigentų, tokių kaip Williamas Christe, Johnas Eliotas Gardineris, Marcas Minkowskis, Emmanuele Haimas ir daugelis kitų. Operistė yra pelniusi „The Prix Bernac“ (1999), laimėjusi Frankofonijos radijo konkursą (2000), įvertinta „Gramophone Editor’s Choice“ už Haydno kompaktinę plokštelę (2010), taip pat apdovanota Tarptautiniuose operos apdovanojimuose (2022).
Kostas Smoriginas yra laikomas vienu perspektyviausių pasaulio bosų-baritonų.
Savarankišką karjerą tarptautinėje operos scenoje dainininkas pradėjo 2009 metais, debiutavęs Berlyno valstybinėje operoje Eskamiljo vaidmeniu G. Bizet „Karmen“. Vėliau šį vaidmenį atliko kartu su Berlyno filharmonijos orkestru, diriguojant serui Simonui Rattle’ui (operos studijinį įrašą išleido „EMI Classics“, 2012), Zalcburgo Velykų festivalyje, Santa Fė muzikos festivalyje, Brėgenco festivalyje, Karališkajame operos teatre „Covent Garden“ Londone, Drezdeno „Semperoper“ teatre, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei Pekino nacionaliniame scenos menų centre.
Solistas dirbo su daugeliu žinomų dirigentų, įskaitant Danielį Barenboimą, Simoną Rattle, Antonio Pappano, Gustavą Dudamelą ir kitais. Jo repertuaras apima įvairius operos stilius bei epochas, įskaitant klasikinius, romantinius ir šiuolaikinius kūrinius. Jis atliko pagrindinius vaidmenis tokiose operose, kaip Mozarto „Don Žuanas“, Verdi „Rogiletas“, Puccini „Toska“ ir daugelį kitų.
Operos artistas studijavo Londono Karališkajame muzikos koledže ir Benjamino Britteno operos mokykloje. 2019-aisiais baigė magistrantūros studijas VDU Muzikos akademijoje.
Jaunoji Lietuvos operos solistė Kamile Bonté jau spėjo debiutuoti prestižiniuose operos teatruose, įskaitant Londono Karališkąjį operos teatrą, „Metropolitan Opera“ Niujorke, Milano „La Scala“ teatrą bei valstybinį Vienos operos teatrą.
Kamile Bonté yra atlikusi ryškius vaidmenis, tokios kaip Mimi ir Rosca Puccini operose „La Bohème“ ir „Tosca“, Violetta ir Desdemona Verdi operose „La Traviata“ ir „Otelas“. Artistei yra tekę dirbti su šiais dirigentais – Simonu Rattle, Riccardo Muti, Jamesu Levine ir Danieliu Barenboimu.
Lietuvoje 2021–2022 metų sezonu ji buvo Lietuvos Nacionalinio Operos ir Baleto teatro narė, kur debiutavo su Margaritos role Gounod operoje „Faustas“ ir Mimi operoje „La Boheme“. Savo tembru solistė sužibėjo Claudia Taev dainininkų konkurse, laimėdama 3-iąją vietą (2019). 2022 m. Lietuvos Nacionaliniame Operos ir Baleto Teatre 2022-aisiais tapo „Metų operos viltimi“.
Solistė operos studijas baigė Vytauto Didžiojo universitete, magistrantūrą – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
„Midsummer Vilnius 2024“ atskleidžia pilną programą: festivalis puošiasi gerai žinomais vardais