Mažas miestas Lietuvos šiaurėje įsikūręs vilioja savo krašto išskirtinumais. Ar esate girdėję, kad čia yra Šiauriausias Lietuvos taškas? Ne? Norėdami pasiekti šiauriausią Lietuvos tašką, važiuokite link šiauriausio Lietuvos kaimo – Aspariškių. Nuo Aspariškių iki šiauriausio taško pagal Nemunėlį pėsčiomis dar reikia nueiti apie tris kilometrus. Takas veda miško keliuku, kas keletą kilometrų yra ženklai. Nors tikrasis šiauriausias Lietuvos taškas yra Nemunėlio upės viduryje, sausumos tašką (56,27′, 24,53′) aplankyti yra kur kas paprasčiau. Vietą žymi specialus medinis ženklas su koordinatėmis.
O ar teko girdėti, kad Biržų rajone auga aukščiausi beržas ir juodalksnis? Magiškoje Biržų girioje galima juos rasti. Beržas siekia 34,5 metro, kamieno skersmuo – 39 centimetrai. Juodalksnis siekia 34 metrus aukščio ir yra 43 centimetrų skersmens. Jei prie aukščiausio beržo prieiti nesunku, tai prie juodalksnio reikia paklampoti. Juodalksnių medynas auga atokiau nuo kelių, todėl beveik visi medžiai skaičiuoja antrą šimtmetį. Norintiems pamatyti aukščiausius Lietuvoje beržą ir juodalksnį reikia kreiptis į Spalviškių ir Latvelių girininkijas.
Širvėnos ežeras gerai žinomas per jį nutiestu ilgiausiu Lietuvoje pėsčiųjų lieptu, kuris siekia 525 metrus. Jis itin mėgstamas čia atvykstančių turistų bei pačių vietinių. Na, o Širvėnos ežeras yra seniausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje. Sutvenktas buvo prieš pastatant pirmąją Biržų pilį 16 a., jo paskirtis buvo apsaugoti Biržų kraštą ir pačią pilį nuo šiaurinės pusės.
Biržuose taip pat galime pasigirti turintys seniausią Biržų alaus daryklą, kurios pradininkai buvo tuometiniai Biržų šeimininkai kunigaikščiai Radvilos. Ši darykla veikia iki šiol.
Turbūt nereikia klausti ar žinote kas yra stipriausias žmogus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Tačiau ar žinojote, kad Žydrūnas Savickas yra kilęs iš Biržų?
Negalime nepaminėti ir vykstančių išskirtinių karstinių procesų, kurių padariniai yra atsivėrusios smegduobės. Viena jų, žymiausia ir didžiausia smegduobė Karvės ola. Po ja yra išsiraizgę net 5 urvai, kurie tarpusavyje susijungia į beveik 50 m ilgį. Po urvais yra dar viena landa, kurioje telkšo vanduo. O karstiniuose ežerėliuose analogų neturi sieros bakterijos, kurios esant tam tikrai temperatūrai, vasarą vandenį nudažo raudona spalva.