Litvakų dailininko Samuelio Bako (JAV), gimusio 1933 m. Vilniuje, išgyvenusio Holokaustą ir žinomo visame pasaulyje kaip alegorinio realizmo kūrėjo, kūrybai skirta interaktyvi edukacinė svetainė „Kam reikalingas menas? – nuo šiol ir ukrainiečių kalba.
Kovo 3 d. 14 val. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus padalinyje – Samuelio Bako muziejuje (Naugarduko g. 10, Vilnius) ir ZOOM platformoje vyks interaktyvios svetainės ukrainiečių kalba pristatymas. Taip tęsiama Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus ir kūrybinės bei dizaino agentūros „EZCO“ iniciatyva „Menas kuria toleranciją“. Šiuolaikiška edukacinė priemonė (https://menas.samuelisbakas.lt/uk/) – tai įrankis švietimo ir kultūros bendruomenei, įgalinantis pedagogus dialogui moksleiviams suprantama kalba, ugdanti meno, istorijos pažinimą ir galinti tapti įrankiu asmeniniam augimui. Interaktyvi svetainė ukrainiečių klaba – tai galimybė ne tik Lietuvoje besimokantiems ukrainiečiams, bet ir visiems Ukrainos moksleiviams nuotoliniu būdu pažinti Samuelio Bako kūrybą, kalbančią apie karo žaizdas, gebėjimą atsitiesti, ir itin aktualią šiais nelengvais karo Ukrainoje metais.
Renginio dalyvius pasveikins Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorius dr. Simonas Strelcovas, kuriuo manymu interaktyvi pažintinė svetainė gali būti reikšminga platforma, skatinančia empatiją.
Nuotoliniu būdu iš JAV, Bostono, dalyvaus vis dar aktyviai kuriantis dailininkas Samuelis Bakas, kuris kartu su Samuelio Bako muziejaus vadove, menotyrininke Ieva Šadzevičiene, kūrybinės agentūros „EZCO“ vadove Lina Vigraite dalyvaus diskusijoje „Meno kūriniai – terapijos priemonė karo pabėgėliams“. Renginį, vykstantį anglų ir ukrainiečių kalbomis, moderuos muziejininkė-edukatorė iš Ukrainos Yelizaveta Muchnk.
Šiuo renginiu Samuelio Bako muziejus tęsia ciklą, skirtą dailininko 90-mečio jubiliejui, minimam 2023 metais. Šiais metais muziejuje planuojama pristatyti dar neeksponuotus jo kūrinius, organizuoti tematinius renginius ir edukacijas, skirtas pažinti Samuelio Bako, Holokaustą išgyvenusio berniuko iš Vilniaus tapusio žymiu ir pasaulinio pripažinimo sulaukusio dailininko biografiją bei savitą simbolių kalbą ir stilių, vadinamą alegoriniu realizmu.