Atvėsęs oras – ne pasiteisinimas sėdėti namie! Projektas „Pamario švyturių kelias“ pristato vaizdingą 11 kilometrų maršrutą po Šilutės apylinkes, kurio metu pamatysite ne tik įspūdingą Kuršių marių grožį, bet ir aplankysite istorines šio krašto vietoves.
Pirmoji maršruto stotelė – Didžioji Kintų tuja. Šis 1986 m. gamtos paminklu pripažintas medis yra didžiausia kiparisinių medžių atstovė Lietuvoje, o Europoje didesnė užfiksuota tik Šveicarijoje! Didžiosios tujos aukštis siekia 20 metrų ir manoma, kad ji į dangų stiebiasi jau 100 metų.
Kintų Vydūno kultūros centras
Dviračiu įmynus į Kintų miestelį, sustokite prie Kintų Vydūno kultūros centro. Vilhelmas Storostas, geriau žinomas Vydūno slapyvardžiu – Lietuvos istorijai itin nusipelnęs asmuo. Vydūnas visą gyvenimą žadino šio krašto lietuvių tautinę savimonę ir gaivino pamirštas etnines ir kultūrines tradicijas. 1994 metais, minint rašytojo gimtadienį, šioje Kintų parapijos pradinėje mokykloje, buvo atidarytas Vydūno muziejus, kuriame saugoma didžiausia rašytojo kūrybos ir gyvenimo faktus liudijančių eksponatų kolekcija.
Nesvarbu, ar tai vakaras, ar rytas, iš šio pastato sklinda muzikos garsai ir smagus bruzdesys – čia įsikūrę Šilutės vaikų dailės ir muzikos filialai, dažnai rengiami dalininkų kūrybos plenerai, taip pat vyksta poezijos ir muzikos vakarai su žymiais Lietuvos meno bei kultūros žmonėmis.
Kintų bažnyčia
Netoliese išvysite ir Kintų evangelikų – liuteronų bažnyčią. Legenda pasakoja, kad suirus Ventės bažnyčiai, tarp gyventojų kilo ginčas, kur turėtų stovėti naujieji maldos namai. Tad iš kraštutinių kaimų – Ventės ir Kiošių – vienu metu buvo išsiųsti du žygūnai ir nutarta, kad vietoje, kurioje jie susitiks, bus statoma naujoji bažnyčia. Žygūnai susitiko čia – Kintų miestelyje! Šiuose maldos namuose vyksta ir Europoje pripažintą festivalis „Kintai Arts“, kuriame savo skonio muziką atras visi – joje skamba tiek klasikiniai, tiek džiaziniai kūriniai.
Muižės kapinės
Išriedėjus iš Kintų miestelio, sustokite jaukiose, ant Kuršių marių kranto įsikūrusiose Muižės kapinėse. Šioje ramybės oazėje ilsisi viena iškiliausių XIX amžiaus pradžios pamario krašto asmenybių – Ernstas Vilhelmas Berbomas. Šis žymus Pamario krašto kultūros veikėjas sugalvojo ir įvedė žvejų kaimų skiriamuosius ženklus – vėtrunges. Iki šių dienų Kuršių mariose galite pamatyti šiuos, vėjyje besisukiojančius, spalvingus drožinius.
Paskutinė šiame maršrute, tačiau viena įdomiausių vietovių Lietuvoje – gilią istoriją menantis Ventės ragas. Pusiasalio smaigalyje stovėjo vokiečių kryžiuočių ordino pastatyti Vindenburgo pilis ir bažnyčia, tačiau audros, žaibai ir marių bangos juos sugriovė. Vėliau, dėl jūreiviams pavojingos akmenuotos seklumos, toje vietoje išdygo pirmasis medinis švyturys. Vėliau šį kelrodį pakeitė raudonų plytų mūrinis kelrodis, kuris rodo kelią ne tik marių klajūnams, bet ir atveria pasakišką panoramą užlipusiems svečiams. Marių didybę galite pajusti ir vaikštinėdami 250-tiems metrų molu.
Čia taip pat rasite profesoriaus Tado Ivanausko iniciatyva įsteigtą ornitologinę stotį ir muziejų, kurie lankytojus supažindins su įdomiu gamtos reiškiniu – paukščių migravimu. Ventės rage stovi ir didžiausios sparnuočių gaudyklės pasaulyje, kurios leidžia paukščius žieduoti visus metus.