Dažant plaukus, dažų pėdsakai ant odos gali tapti nepageidaujamu ir sunkiai pašalinamu rūpesčiu. Net ir naudojant atsargumo priemones, tokias kaip pirštinės ar apsauginiai galvos dangalai, dažai gali likti ant kaklo, ausų, kaktos ar pirštų. Norint veiksmingai ir švelniai nuvalyti plaukų dažus nuo odos, svarbu pasirinkti tinkamas priemones, kad išvengtumėte sudirginimo ar žalos odai. Šiame straipsnyje pateiksime veiksmingus būdus, kurie padės jums atsikratyti šių nepageidaujamų dėmių.
Muilas ir vanduo
Jei dažų dėmes pastebite iškart, veiksmingiausia priemonė yra įprastas muilas ir vanduo. Kuo greičiau pradėsite valyti, tuo lengviau dažai bus pašalinti. Sudrėkinkite odą šiltu vandeniu ir švelniai trinkite dažų dėmę su muilu arba švelniu valikliu. Jeigu dėmė sunkiai valosi iš karto, nepersistenkite – per didelis trynimas gali sukelti odos dirginimą.
Alyvuogių arba kūdikių aliejus
Natūralūs aliejai, tokie kaip alyvuogių aliejus ar kūdikių aliejus, yra veiksminga ir švelni priemonė pašalinti plaukų dažų dėmes nuo odos. Jie ne tik valo, bet ir drėkina odą. Pamirkykite vatos gabalėlį aliejuje ir švelniai trinkite dažų dėmę. Leiskite aliejui keletą minučių veikti, kad dažai suminkštėtų, o tada valykite švariu audiniu.
Dantų pasta
Dantų pasta – netikėta, bet veiksminga priemonė, nes joje esantys švelnūs šveitikliai gali padėti nuvalyti plaukų dažus nuo odos. Tepkite nedidelį kiekį dantų pastos ant dėmės ir švelniai įmasažuokite. Po to nuplaukite vandeniu. Svarbu naudoti nebalinančią dantų pastą, kad išvengtumėte odos dirginimo.
Actas ir soda
Acto ir sodos derinys – natūrali ir stipri valymo priemonė. Sumaišykite šaukštą sodos su keliais lašais acto, kad gautumėte pastą. Švelniai įtrinkite šią pastą į dažų dėmę ir palikite keletą minučių. Tada nuplaukite vandeniu ir patikrinkite rezultatą. Šis metodas veikia dėl šarminių ir rūgštinių komponentų, kurie padeda pašalinti dėmes nuo odos.
Makiažo valiklis
Kai kurie makiažo valikliai puikiai tinka nuvalyti ne tik makiažą, bet ir plaukų dažų dėmes. Ypač veiksmingi yra vandeniui atsparaus makiažo valikliai arba valomieji pieneliai. Tiesiog pamirkykite vatos diską valiklyje ir švelniai nuvalykite dažų pėdsakus. Tai saugus būdas jautriai veido ir kaklo odai.
Alkoholio pagrindu pagamintas valiklis
Alkoholio pagrindu pagaminti valikliai, tokie kaip rankų dezinfekantas arba izopropilo alkoholis, gali būti itin veiksmingi nuvalant dažus nuo odos. Nedidelį kiekį alkoholio užtepkite ant vatos gabalėlio ir švelniai patrinkite dėmę. Nepamirškite šios priemonės naudoti atsargiai, nes alkoholis gali išsausinti ar sudirginti odą.
Plaukų lakas
Plaukų lakas, nors ir nėra įprastas sprendimas, gali padėti pašalinti dažus nuo odos. Jame esančios cheminės medžiagos padeda dažams suminkštėti ir lengviau nusivalyti. Tiesiog užpurkškite šiek tiek plaukų lako ant vatos diskelio ir švelniai patrinkite dėmę. Po to nuplaukite vandeniu.
Veido šveitiklis
Veido šveitiklis, kuris skirtas pašalinti negyvas odos ląsteles, taip pat gali padėti valant dažų dėmes. Švelniai įtrinkite šveitiklį į odą, nes per didelis spaudimas gali pažeisti odą. Po to kruopščiai nuplaukite šiltu vandeniu ir patepkite drėkinamuoju kremu.
Kokosų aliejus su citrina
Kokosų aliejus puikiai minkština odą, o citrinos rūgštis padeda pašalinti pigmentus. Sumaišykite kelis lašus citrinų sulčių su kokosų aliejumi ir švelniai įtrinkite į dažų dėmę. Šis natūralus mišinys ne tik padės atsikratyti dėmių, bet ir sudrėkins, sušvelnins bei paskaistins jūsų odą.
Vazelinas
Vazelinas – universali priemonė, kuri gali veikti kaip apsauga nuo dažų patekimo ant odos, o taip pat kaip valiklis. Jei pastebite dažų ant odos, nedidelį kiekį vazelino įmasažuokite į tą vietą. Leiskite kelias minutes veikti, tada nuvalykite minkštu audiniu. Tai puikiai tinka jautriai odai, nes vazelinas minkština ir drėkina.