Senieji grožio ritualai, kurie šiandien keltų šiurpą
Įdomu sužinoti Stilius

Senieji grožio ritualai, kurie šiandien keltų šiurpą

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Grožio siekimas senovėje dažnai buvo daug radikalesnis ir net pavojingesnis nei šiandien, o kai kurios priemonės, dabar atrodančios šiurpokos, buvo laikomos įprastomis ir netgi madingomis. Nors šiuolaikinė kosmetologija ir grožio industrija remiasi saugumo standartais, pažvelgus į istoriją atsiveria gana ekstremalios procedūros ir priemonės, kurios dažnai kėlė pavojų sveikatai ar net gyvybei. Štai 8 senieji grožio ritualai, kurie šiandien mus priverstų išsigąsti.

  1. Švino pudra – veido balinimo priemonė su mirtina rizika

Viduramžių ir renesanso laikotarpiais aristokratės svajojo apie idealiai baltą veido odą, kuri buvo laikoma kilnumo ir grožio simboliu. Veidui balinti naudota švino pudra – priemonė, kuri šiandien žinoma kaip viena toksiškiausių kosmetikos sudedamųjų dalių. Ilgainiui šis ritualas ne tik gadindavo odą, bet ir sukeldavo apsinuodijimą švinu, pasireiškusį rimtais sveikatos sutrikimais: nuo plaukų slinkimo iki rimtų nervų sistemos pažeidimų ar net mirties.

Senieji grožio ritualai, kurie šiandien keltų šiurpą
Senieji grožio ritualai, kurie šiandien keltų šiurpą
  1. Nuodingos šunvyšnės akims paryškinti

XVI-XVII a. Italijoje moterys naudojo nuodingą augalą vaistinę šunvyšnę, kad jų akys atrodytų didesnės ir blizgančios. Šio augalo lašai buvo lašinami tiesiai į akis, siekiant praplėsti vyzdžius ir suteikti žvilgsniui viliojančio gilumo. Tačiau šunvyšnė yra itin pavojinga ir jos naudojimas ilgainiui sukeldavo aklumą, o kartais net ir mirtį. Šiandien toks ritualas atrodo siaubingas, tačiau anuomet jis buvo laikomas ypatingo grožio ženklu.

  1. Arsenas odai skaistinti

Kai kurios senovės kultūros, įskaitant graikus ir romėnus, naudojo arseną, norėdamos pasiekti „švytinčios“ odos efektą. Žmonės tikėjo, kad nedidelės dozės arseno gali švelninti veido spalvą ir suteikti odai gyvybingumo. Tačiau arsenas yra stiprus nuodas, ir toks grožio ritualas turėjo skaudžių pasekmių: nuo plaukų slinkimo ir odos pažeidimų iki ilgalaikių sveikatos problemų ir net mirties.

  1. Dantų juodinimas – egzotiško grožio standartas

Viduramžių Japonijoje moterys laikė dantų juodinimą (ohaguro) estetiškai patraukliu grožio simboliu. Šis ritualas buvo atliekamas mirkant dantis geležies drožlių ir acto mišinyje, dėl kurio dantys tapdavo juodi. Tai buvo grožio standartas, simbolizuojantis brandą ir patrauklumą. Nors šiais laikais balti dantys yra idealas, senovės Japonijoje juodi dantys buvo laikomi itin patraukliais ir netgi laikyti aukštesnio statuso simboliu.

Senieji grožio ritualai, kurie šiandien keltų šiurpą
Senieji grožio ritualai, kurie šiandien keltų šiurpą
  1. Gyvsidabrio naudojimas veido ir plaukų priežiūrai

Senovės Kinijoje gyvsidabris buvo naudojamas kaip eliksyras, turintis grožį ir sveikatą palaikančių savybių. Juo buvo tepama oda ir plaukai, tikintis švelnumo ir spindesio. Deja, gyvsidabris yra itin toksiškas metalas, kuris sukelia negrįžtamus organizmo pažeidimus: nuo nervų sistemos sutrikimų iki inkstų pažeidimų ar net mirties. Šiuolaikinis mokslas dabar aiškiai įrodė, kokią grėsmę gyvsidabris kelia sveikatai, tačiau praeityje jis buvo naudojamas su viltimi sustiprinti grožį.

  1. Paukščių mėšlas – geišų odos paslaptis

Senovės Japonijoje geišos naudojo paukščių mėšlo kaukes, kad pasiektų lygios ir spindinčios odos efektą. Paukščių mėšle esantys fermentai padėdavo šviesinti odą ir mažinti raukšles. Ši technika, nors atrodanti gana keistai, išliko ir šiandien kaip natūrali priemonė, tačiau moderniuose produktuose mėšlas yra išvalomas ir apdorojamas, kad neliktų jokios žalos odai. Nepaisant to, daugeliui ši procedūra šiandien atrodo ganėtinai egzotiška ir šokiruojanti.

  1. Blakstienų šalinimas viduramžių Europoje

Viduramžių Europoje buvo tikima, kad plika kakta yra grožio ženklas, todėl moterys pašalindavo savo blakstienas ir antakius, siekdamos paryškinti kaktą ir veido bruožus. Šis ritualas buvo ypač paplitęs tarp aristokratų, o tokia grožio norma šiandien būtų laikoma gana kraštutine, nes blakstienos atlieka apsauginę funkciją akims.

  1. Plaukų suktukai – skausmingas grožio ritualas

1920-30-aisiais metais plaukų grožio siekimas buvo ypač svarbus Holivudo žvaigždėms, kurios norėdavo atrodyti visada tobulai. Norėdamos pasiekti tobulą bangų formą, moterys naudodavo metalinius plaukų bangavimo segtukus, kuriuos miegant laikydavo ant galvos. Šis ritualas dažnai būdavo itin nemalonus, tačiau idealus plaukų įvaizdis atpirkdavo nepatogumus.

Senieji grožio ritualai, kurie šiandien keltų šiurpą
Senieji grožio ritualai, kurie šiandien keltų šiurpą

Nors šiais laikais grožio priemonės ir procedūros tampa vis labiau pažengusios ir saugios, kadaise žmonės siekdavo grožio itin rizikingais būdais. Šie grožio ritualai leidžia pažvelgti į praeitį ir suvokti, kaip grožio standartai keitėsi ir kokią kainą žmonės mokėdavo, kad pasiektų idealią išvaizdą. Šiandien galime džiaugtis, kad grožio siekis nereikalauja tokių drastiškų priemonių, nors iššūkiai ir toliau išlieka, tačiau jie kur kas labiau remiasi mokslu ir saugumu nei praeityje.

Gražiosios Kleopatros grožio ritualai: ką galime panaudoti ir šiandien?

Custom Like
author avatar
Įdomu sužinoti

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Atostogų lagaminas: stilistė papasakojo, kokiems drabužiams neverta skirti vietos ir ką tikrai pasiimti su savimi

We love Lithuania

Ligų sezonas įsibėgėja: kaip gali pagelbėti įprastas jodas?

Nemaloni kelionių palydovė – jūros liga. Kada pasireiškia ir ar įmanoma jos išvengti?

Tamsiausią pilkos spalvą atstovaujanti – antracito spalva. Kokia jos istorija ir panaudojimo būdai interjere?

Jaunystės paslaptis: kokių lūpdažio spalvų vengti, jei norite atrodyti jaunai ir patraukliai?

Vaikas lieka vienas namuose: kaip užtikrinti jo saugumą? Ką svarbu žinoti vaikams ir tėvams?

Įdomu sužinoti
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"