Ar egzistuoja kitos planetos, kuriose galėtumėm apsigyventi? Moksliniai atradimai teikia vilčių
Įdomu sužinoti

Ar egzistuoja kitos planetos, kuriose galėtumėm apsigyventi? Moksliniai atradimai teikia vilčių

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Vis dažniau mokslininkai ieško atsakymų į klausimą: ar egzistuoja kitos planetos, kuriose žmonija galėtų apsigyventi, kai Žemė taps nebegyvybinga? Nors ši mintis dar prieš kelis dešimtmečius atrodė kaip fantastika, šiandien egzistuoja reali galimybė, kad ateityje žmonija turės ieškoti prieglobsčio kitose žvaigždžių sistemose. Neseniai astronomai atrado planetą, galinčią suteikti atsakymus į mūsų rūpesčius dėl ateities.

Mokslininkų atradimai: galimos ateities planetos

Astronomai tyrinėjo žvaigždes, kurios priartėja prie savo gyvenimo pabaigos, ir pastebėjo intriguojantį reiškinį. Šalia senstančių žvaigždžių, kurios virto raudonosiomis milžinėmis (tai yra žvaigždės gyvavimo paskutinis etapas, kai ji plečiasi ir sunaikina artimiausias planetas), mokslininkai aptiko planetą, išlikusią šalia šio kosminio kataklizmo.

Ši planeta, kuri buvo atrasta toli nuo mūsų galaktikos ribų, galėtų būti pavyzdys, kaip planetos gali išgyventi net žvaigždėms virstant raudonosiomis milžinėmis. Šis atradimas kelia didelę viltį, jog panašios planetos, galinčios išlaikyti gyvybę, egzistuoja ir kitur Visatoje. Tai reiškia, kad net po milijardų metų, kai mūsų Saulė pereis į savo mirtiną, paskutinį gyvavimo etapą, kitos planetos galėtų suteikti galimybę išgyventi žmonijai.

Ar egzistuoja kitos planetos, kuriose galėtumėm apsigyventi? Moksliniai atradimai teikia vilčių

Ar žmonija turės palikti Žemę?

Žemės istorija kupina evoliucijos, pokyčių ir išgyvenimo iššūkių. Tačiau dabartiniai moksliniai tyrimai rodo, kad ilgainiui mūsų planeta gali tapti nebepalanki gyventi dėl įvairių faktorių, tokių kaip klimato kaita, gamtos išteklių išsekimas ar kosminiai procesai. Ateityje, kai Saulė pasieks raudonosios milžinės etapą, mūsų planeta tiesiog nebegalės palaikyti gyvybės.

Dėl šios priežasties mokslininkai ieško būdų, kaip galėtume įsikurti kitose planetose. Žmonės jau dabar domisi kosminėmis kelionėmis ir galimybe kolonizuoti Mėnulį ar Marsą. Tačiau šios kelionės būtų tik pirmieji žingsniai link tolimesnių planetų, kurios galėtų tapti naujaisiais namais po Žemės.

Marso kolonizacija
Marso kolonizacija

Kokios planetos tinkamos gyventi?

Mokslininkai nuolat tyrinėja egzoplanetas – planetas, kurios sukasi aplink kitas žvaigždes už mūsų Saulės sistemos ribų. Tokios planetos turi atitikti tam tikras sąlygas, kad jose būtų galima palaikyti gyvybę. Pirma, jos turi būti tinkamoje zonoje, vadinamojoje „gyvybės zonoje“, kur temperatūra yra palanki skysto vandens egzistavimui. Vanduo yra vienas svarbiausių gyvybės elementų, todėl planeta, kurioje yra skysto vandens, turi daugiau galimybių palaikyti gyvybę.

Antra, planetos atmosfera turi būti tinkama – nei per tanki, nei per plona, kad galėtų apsaugoti nuo kenksmingos radiacijos ir palaikyti reikiamą šilumos balansą. Be to, planetos paviršius turi būti stabilus, o jo geologinė veikla – palaikyti planetos klimatą.

Migruoti į kitas planetas – ar tai įmanoma?

Žinoma, tokių planetų atradimas ir galimybė į jas migruoti reikalauja milžiniškų technologinių proveržių. Kelionės į tolimas planetų sistemas kol kas yra nepasiekiamos žmonijai dėl milžiniškų atstumų tarp žvaigždžių. Tačiau mokslininkai nuolat vysto naujas technologijas ir tobulina kosminius variklius, kurie vieną dieną galėtų tapti raktu į galaktines keliones.

Be to, žmonija tyrinėja galimybes sukurti kosmines stotis ar kolonijas arčiau, pavyzdžiui, Marse ar netgi Mėnulyje. Šios misijos būtų svarbūs pirmieji žingsniai link tolimesnių planetų kolonizacijos.

Ar egzistuoja kitos planetos, kuriose galėtumėm apsigyventi? Moksliniai atradimai teikia vilčių
Planetos kosmose

Naujos planetos – ateities namai?

Nors šiuo metu žmonija dar nėra pasiruošusi migruoti į kitą planetą, moksliniai atradimai suteikia vilčių, kad ateityje tai gali tapti realybe. Tokių planetų kaip neseniai atrasta „būsima Žemė“ egzistavimas įrodo, kad Visatoje gali būti vietų, kur žmonija galėtų rasti naujus namus. Kosmoso tyrinėjimas ir tolimų planetų atradimas yra mūsų kelias į ateitį, o technologiniai proveržiai tik stiprina šią viltį.

Nors kol kas žmonija dar turi daugybę iššūkių, susijusių su kelionėmis ir išlikimu kosmose, tikėtina, kad ateinančiomis kartomis žengsime svarbius žingsnius link naujų galaktikų ir planetų tyrinėjimo. Ir kas žino – galbūt vieną dieną surasime savo naują „Žemę“ kitur Visatoje.

Šaltiniai:

  1. https://www.livescience.com/space/exoplanets/astronomers-spot-a-possible-future-earth
  2. https://time.com/6981897/newly-discovered-planet-gliese12b-life/
  3. https://www.sloww.co/eckhart-tolle-a-new-earth-301/
  4. https://medium.com/illumination/how-the-human-body-recalibrates-for-new-earth

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Custom Like
author avatar
Įdomybių redaktorius

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kaip išvalyti dušo kabiną, kad ji išliktų švari kuo ilgiau: gudrybės ir patarimai

Kas geriau: skalbyklė–džviovyklė 2in1 ar atskiri prietaisai? Sužinokite, ką rinktis ir kodėl?

Susipažinkite su populiariausiais sūriais: kuo išskirtiniai ir su kuo dera?

Ar tėvai turi padėti vaikams ruošti namų darbus? Kaip ugdyti savarankiškumą ir sveikus mokymosi įpročius?

Įdomu sužinoti

7 finansiniai asmenybės tipai, kurie padės pažinti save ir pagerinti santykį su pinigais

Vaistai kelionei: kaip pasiruošti kelioninę vaistinėlę?

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"