Šuns guolis. Kaip išvalyti šuns guolį
Įdomu sužinoti

Kaip tinkamai išvalyti šuns guolį? Efektyvūs patarimai švarai ir higienai užtikrinti

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Šuns guolis yra viena iš svarbiausių vietų, kur jūsų augintinis praleidžia daug laiko – tai jo poilsio ir miego vieta. Tad nenuostabu, kad ir kaip bet kurioje kitoje gyvenamojoje erdvėje, guolyje kaupiasi purvas, plaukai ir bakterijos. Netinkamai prižiūrimas guolis gali tapti alergijų, odos dirginimų bei nemalonių kvapų priežastimi. Šiame straipsnyje pasidalinsime efektyviais ir paprastais patarimais, kurie padės užtikrinti, kad jūsų šuns guolis būtų ne tik švarus ir higieniškas, bet ir suteikiantis jūsų augintiniui malonų ir sveiką poilsį.

Kaip dažnai reiki valyti šuns guolį?

Nėra universalios taisyklės, atskleidžiančios, kaip dažnai turėtumėte valyti savo augintinio guolį. Nors, dažniausiai rekomenduojama šuns guolį išvalyti bent kartą per savaitę, guolio valymo dažnumas turėtų priklausyti nuo tokių veiksnių, kaip šuns kailio tipas, jo aktyvumo lygis ir gyvenimo būdas. Jei jūsų šuo yra ilgo kailio ar linkęs į alergijas, guolį reikėtų valyti dažniau. Tas pats galioja ir tuomet, jei jūsų šuo dažnai žaidžia lauke ar mėgsta smėliuotas, purvinas vietas. Visgi, jei pastebite, kad guolyje greitai prisikaupia šuns plaukų, smulkių nešvarumų arba jis pradeda skleisti nemalonų kvapą, tuomet patartina guolio valymą atlikti kas 3–4 dienas.

Šuns guolis. Kaip išvalyti šuns guolį
Jei jūsų šuo yra ilgo kailio ar linkęs į alergijas, šuns guolis turėtų būti valomas dažniau

Kaip tinkamai valyti šuns guolį?

Valant šuns guolį svarbu tinkamai pasirinkti priemones ir metodus, kad ne tik nepakenktumėte šuns sveikatai, bet ir nesugadintumėte guolio medžiagos.

Pirmiausia užsiimkite paviršinių nešvarumų šalinimu. Pašalinkite šuns plaukus, dulkes ir smulkias šiukšles, kurios kaupiasi ant guolio paviršiaus. Tam geriausia naudoti dulkių siurblį, ypač su specialiu šepetėliu, kuris padeda surinkti ir pašalinti net mažiausias šiukšles. Jei guolis itin užterštas, galima naudoti ir lipnių lapelių volelį, kuris padės efektyviai surinkti plaukus ir pūkelius.

Jei jūsų šuns guolis turi nuimamą užvalkalą – tai yra lengviausia ir greičiausia valymo forma. Nuimtą užvalkalą skalbkite pasirinkę švelnų skalbimo mašinos režimą, naudojant šiltą (apie 30–40 °C laipsnių) vandenį. Naudokite skalbiklį, kuris būtų saugus jūsų augintiniui: be kvapiųjų medžiagų ir agresyvių chemikalų. Tačiau, jei jūsų šuns guolis neturi nuimamo užvalkalo, teks plauti visą guolį. Tam naudokite šiltą vandenį ir švelnų ploviklį, tačiau prieš dedant guolį į skalbyklę, įsitikinkite, kad jis ten tilps. Kai kuriems didesniems guoliams gali prireikti skalbimo rankomis.

Šuns guolis. Kaip išvalyti šuns guolį
Jei jūsų šuns guolis neturi nuimamo užvalkalo, teks plauti visą guolį.

Po skalbimo, svarbu gerai išdžiovinti guolį. Geriausia yra leisti guoliui natūraliai išdžiūti, nedėti jo į džiovyklę, nes aukšta temperatūra gali ne tik pažeisti guolio audinį, bet ir jį sugadinti. Jei lauke tinkamos oro sąlygos, galite guolį džiovinti ten.

Kokias valymo priemones naudoti?

Guolio valymui galite naudoti acto ir vandens valiklį. Jis sunaikins nemalonius kvapus ir dezinfekuos. Norėdami pasiruošti tirpalą, sumaišykite 1 dalį acto su 1 dalimi vandens.

Soda – dar viena natūrali medžiaga, kuri gali padėti ne tik kovoti su nemaloniais kvapais, pašalinti dėmes, bet ir sugerti drėgmę. Galite sodos pabarstyti ant guolio, o tuomet ją nusiurbti su dulkių siurbliu.

Guolio valymui tinka ir švelnus, hipoalerginis ploviklis, skirtas šunims. Tokie plovikliai neturi kenksmingų cheminių medžiagų, švelniai valo ir nesukelia alerginių reakcijų.

Tačiau venkite naudoti agresyvius valiklius, tokius, kaip baliklis, amoniakas ar stipriai dezinfekuojančios priemonės. Šie produktai gali būti itin kenksmingi tiek šuns odai, tiek kvėpavimo sistemai. Kartu venkite naudoti ir kvapiuosius valiklius, nes jų kvapai gali dirginti šuns kvėpavimo takus.

Patarimai, padėsiantys išsaugoti švarų guolį ilgiau

Norėdami, kad šuns guolis kuo ilgiau išliktų švarus, reguliariai jį vėdinkite. Gerai vėdinamas guolis padeda užkirsti kelią nemaloniems kvapams ir pelėsio augimui. Taip pat, po kiekvieno pasivaikščiojimo lauke, valykite šuns letenas. Tai padės išvengti purvo ir nešvarumų pernešimo į guolį bei užtikrins, kad šuo su savimi neparsineš jokių nemalonių medžiagų, kurios gali sukelti odos dirginimą.

Šuns guolis. Kaip išvalyti šuns guolį
Po kiekvieno pasivaikščiojimo lauke, valykite šuns letenas – tai padės ilgiau išlaikyti šuns guolį švarų.

O jei pastebėjote, kad guolis per dažnai tampa drėgnas ar surenka vis daugiau purvo, pabandykite pakeisti jo buvimo vietą. Tai padės užtikrinti, kad guolis nebus tiesiogiai veikiamas drėgmės ar dulkių.

Šaltiniai:
https://www.mentalfloss.com/how-to-clean-dog-bed

Autorė Germantė Gedvilė

Custom Like
author avatar
Įdomybių redaktorius

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Įveikite galvos skausmą be vaistų! TOP 10 natūralių priemonių skausmui palengvinti

Įdomu sužinoti

Ar galima skinti žibutes? Daugelis to nežino

Vasario 14-osios orai Lietuvoje: žiema širdies nesušildys, bet meilė tikrai gali!

Įdomu sužinoti

Galvos skausmas – nesunokę pomidorai. Sužinokite, kaip gali būti panaudoti žali pomidorai

Smalkės – nematomos dujos, galinčios jus pražudyti. Kaip apsisaugoti?

Įdomu sužinoti

Sausio 6 d., pirmadienio, orų prognozė Lietuvoje: didžiojoje šalies dalyje prognozuojamas sniegas. Vietomis snigs gausiai

Įdomu sužinoti
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"