2025-ieji žada būti dosnūs švenčių ir poilsio dienų. Ypatingas sutapimas laukia jau metų pradžioje – Užgavėnės ir Kaziuko šventė bus švenčiamos tą pačią dieną, kovo 4-ąją. Šis retas sutapimas žada nepamirštamą šventę, kai tradiciniai Užgavėnių papročiai, kaukės ir blynai susipins su spalvinga Kaziuko muge, jos amatininkų dirbiniais ir verbomis. Nors ši diena nėra oficiali nedarbo diena, ji neabejotinai taps viena įsimintiniausių 2025-ųjų pradžios datų.
O kokios dar šventės ir nedarbo dienos laukia mūsų šiais metais? Galbūt verta jas pasižymėti ir pagal tai planuotis atostogas?
Valstybinės šventės ir nedarbo dienos
Metų pradžioje minėsime dvi svarbias valstybines šventes. Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – 2025 metais išpuola sekmadienį. Po jos, kovo 11-ąją (antradienį), švęsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šios dienos tradiciškai bus pažymėtos iškilmingomis ceremonijomis, koncertais ir patriotiniais renginiais visoje Lietuvoje.
Pavasario ir vasaros pradžios šventės
Pavasarį pradėsime Velykomis, kurios 2025 metais bus švenčiamos balandžio 20-21 dienomis. Šis laikotarpis suteiks progą mėgautis ilguoju savaitgaliu ir tradicinėmis šventėmis.
Gegužės 1-oji (ketvirtadienis) – Tarptautinė darbo diena – taip pat bus nedarbo diena.
Birželio 24-ąją (antradienį) visa Lietuva švęs Jonines – vieną gražiausių vasaros švenčių, pažymėtą paparčio žiedo paieškų ir trumpiausios nakties tradicijomis.

Vasaros vidurio ir pabaigos šventės
Vasaros viduryje minėsime Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną (liepos 6 d., sekmadienį), o rugpjūčio 15-ąją (penktadienį) švęsime Žolinę. Ši tradicinė šventė suteiks progą mėgautis dar vienu ilguoju savaitgaliu, kai bus galima ne tik dalyvauti religiniuose renginiuose, bet ir džiaugtis vasaros gėrybėmis.
Rudens laikotarpio šventės
Rugsėjo 1-oji (pirmadienis), nors ir nėra nedarbo diena, tradiciškai žymės naujų mokslo metų pradžią.
Vėliau laukia ypatingas laikotarpis – Visų šventųjų diena lapkričio 1-ąją (šeštadienį) ir Vėlinės lapkričio 2-ąją (sekmadienį), kai visa Lietuva tradiciškai pagerbs mirusiųjų atminimą. Kadangi šios dienos sutaps su savaitgaliu, papildomo laisvadienio, deja, nebus.
Kalėdinis laikotarpis
Metų pabaigoje laukia dosniausias švenčių laikotarpis: Šv. Kūčios (gruodžio 24 d., trečiadienis), Šv. Kalėdos (gruodžio 25 d., ketvirtadienis) ir antroji Šv. Kalėdų diena (gruodžio 26 d., penktadienis). Šis periodas suteiks išskirtinę galimybę pailsėti net penkias dienas iš eilės – nuo Kūčių iki sekmadienio.

Ilgieji savaitgaliai ir vidurio savaitės šventės
2025 metais galėsime džiaugtis trimis pagrindiniais ilgaisiais savaitgaliais:
- Velykų savaitgalis (balandžio 20-21 d.)
- Žolinės savaitgalis (rugpjūčio 15-17 d.)
- Kalėdinis laikotarpis (gruodžio 24-28 d.)
Įdomu paminėti, kad trys šventinės nedarbo dienos išpuola viduryje savaitės: Kovo 11-oji (antradienis), Gegužės 1-oji (ketvirtadienis) ir Joninės (antradienis).
Kitos svarbios datos Kalendoriuje
Taip pat rasime ir kitų reikšmingų, nors ir ne poilsio dienų:
- Valentino diena (vasario 14 d., penktadienis)
- Tarptautinė moters diena (kovo 8 d., šeštadienis)
- Motinos diena (gegužės 4 d., sekmadienis)
- Šeštinės (gegužės 29 d., ketvirtadienis)
- Tėvo diena (birželio 1 d., sekmadienis)
- Sekminės (birželio 8 d., sekmadienis)
- Helovynas (spalio 31 d., penktadienis)
2025-ųjų šventinis kalendorius: nuo Užgavėnių iki Kalėdų
Šis švenčių ir nedarbo dienų kalendorius 2025 metams suteiks daug progų ne tik pailsėti, bet ir susitikti su artimaisiais, puoselėti tradicijas bei kurti naujus prisiminimus. Svarbu šias datas pasižymėti iš anksto, kad galėtume tinkamai suplanuoti savo laiką ir išnaudoti visas poilsio galimybes.
Meilės šventės paslaptis: nuo romėnų kankinių iki širdies formos šokoladų