Koncertai Kultūra Naujienos Vilnius

Legendinio Ryuichi Sakamoto muzikos koncerto europinė premjera – Vilniuje: garsieji „Bang on a Can All-Stars“ atveža unikalų projektą

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Visame pasaulyje žinoma Niujorko muzikos grupė „Bang on a Can All-Stars“ Vilniuje surengs išskirtinio koncerto premjerą Europoje. Spalio 20 d. Nacionalinėje filharmonijoje amerikiečių kolektyvas pagros legendinio japonų pianisto ir kompozitoriaus Ryuichi Sakamoto muziką iš pasaulinę šlovę jam atnešusių filmų – tokių kaip „Paskutinis imperatorius“, „Vėtrų kalnas“, „Linksmų Kalėdų, pone Lorensai“, „Po dangaus skliautu“ ir daugelio kitų. Visi šie „Oskaro“, „Grammy“, „BAFTA“ ir kitų prestižinių apdovanojimų laureato kūriniai buvo išleisti milžiniško populiarumo sulaukusiame Ryuichi Sakamoto albume „1996“. Būtent taip ir vadinasi šis Ryuichi Sakamoto muzikos koncertas, kurio pasaulinę premjerą „Bang on a Can All-Stars“ šiemet surengė Niujorke, o europinė premjera vyks Vilniuje. 

„Esame kartu dirbę su Sakamoto ir vis pasikalbėdavome, kad galėtume parengti bendrą projektą. Tačiau nespėjome to padaryti, pernai jis netikėtai mirė. Šis mūsų koncertas – pagarbos jam ir jo muzikai ženklas. Mūsų idėja yra ta, kad didžioji ir geriausiai žinoma Sakamoto muzikos dalis buvo sukurta ir įrašyta filmams, tačiau ji beveik nėra atliekama gyvai, tik retsykiais solo fortepijonu. Todėl šiuo projektu siekėme, kad legendinio Ryuichi Sakamoto muzika plačiai pradėtų skambėti koncertų salėse. Šis koncertas – tai jo muzikos šventė“, – sako „Bang on a Can All-Stars“ muzikantai. „Bet svarbiausia – tai tiesiog nuostabus koncertas!“, – pažymi kultinės Niujorko grupės atlikėjai. 

Ryuichi Sakamoto muzikos koncertai visame pasaulyje sulaukia didžiulio susidomėjimo, ar tai būtų jo soliniai pasirodymai, ar koncertai su vokiečių elektroninės muzikos garsenybe Alva Noto, ar su kitais atlikėjais. Kadangi europinė šio Sakamoto muzikos projekto premjera įvyks Vilniuje, o kiti šio projekto koncertai Europoje vyks gerokai vėliau, į Lietuvos sostinę spalio 20 d. turėtų suvažiuoti daugybė Sakamoto muzikos gerbėjų iš įvairių pasaulio šalių. Tad Vilniuje rengiamas Sakamoto muzikos koncertas – puiki proga Lietuvos publikai gyvai išgirsti legendinio pianisto ir kompozitoriaus muziką, atliekamą kultinio JAV kolektyvo. Bent jau kol bilietų neišgraibstė Sakamoto fanai iš užsienio, o ypač iš Baltijos šalių, mat šis koncertas mūsų regione kol kas vienintelis.

Ryuichi Sakamoto yra „geriausiai žinomas ir sėkmingiausias japonų muzikas pasaulyje“, kaip jį apibūdino savaitraštis „Nikkei Asia“. Įvairiapusis menininkas – kompozitorius, pianistas, nuo 1978 m. grojęs žinomoje japonų „sintpop“ grupėje „Yellow Magic Orchestra“, plėtojęs solinę karjerą kaip elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas, Ryuichi Sakamoto labiausiai išgarsėjo savo muzika filmams. Jo kino debiutas įvyko 1983 m. sukurtame Nagisos Ōshimos filme „Linksmų Kalėdų, pone Lorensai“ („Merry Christmas Mr. Lawrence“). Jis ne tik sukūrė filmo muziką, pelniusią kompozitoriui prestižinį „BAFTA“ kino apdovanojimą, bet ir suvaidino vieną pagrindinių vaidmenų šalia Davido Bowie ir kitų žinomų aktorių. Singlu virtusi pagrindinė filmo tema „Forbidden Colours“ išsyk išpopuliarėjo ir tapo tarptautiniu hitu. Labiausiai Ryuichį Sakamoto išgarsino 1987 m. pasirodęs Bernardo Bertolucci filmas „The Las Emperor“ („Paskutinis imperatorius“), už kurio garso takelį kompozitorius buvo apdovanotas net trimis prestižiniais prizais – „Grammy“, „Auksiniu gaubliu“ ir „Oskaru“. Jis tapo pirmuoju japonų muzikos kūrėju, pelniusiu žymiąją Amerikos kino akademijos statulėlę. Ryuichi Sakamoto taip pat pelnė įvairių apdovanojimų už muziką B. Bertolucci filmams „Po dangaus skliautu“ („The Sheltering Sky“, 1990) ir „Mažasis Buda“ („Little Buddha“, 1993), Alejandro G. Iñárritu juostai „Hju Glasso legenda“ („The Renevant“, 2015) ir kt. Kūrėjas reiškėsi ir kituose žanruose: kūrė garso takelius, rašė scenarijus „anime“ filmams ir video žaidimams. 1992 m. jis sukūrė muziką Olimpinių žaidynių Barselonoje atidarymo ceremonijai ir dirigavo orkestrui, stebint milijonams žiūrovų. 2009 m. Ryuichi Sakamoto buvo apdovanotas Prancūzijos kultūros ministerijos Menų ir literatūros ordinu „Ordre des Arts et des Lettres“. 

Ryuichi Sakamoto albumą „1996“, pasak grupės „Bang on a Can All-stars“ muzikantų, sudaro „neįtikėtinas žinomiausių Sakamoto garso takelių rinkinys“ – tokiems filmams, kaip „Paskutinis imperatorius“, „Vėtrų kalnas“, „Mažasis Buda“, „Po dangaus skliautu“, „Linksmų Kalėdų, pone Lorensai“ ir kitiems, bei specialiai albumui sukurti kūriniai. Didžiąją dalį kūrinių šiam projektui aranžavo „Bang on a Can All-Stars“ narys, kompozitorius ir klarnetininkas Ken Thomson. 

„The New York Times“ nuo 1992 m. gyvuojantį sekstetą „Bang on a Can All-Stars“ apibūdina kaip „nepaprastos energijos kolektyvą, kuriame dera roko grupės grojimo įniršis su klasikinio ansamblio atlikimo precizika ir skaidrumu“. Visame pasaulyje „Bang on a Can All-Stars“ vertinama už nepaprastai dinamiškus gyvus koncertus, kuo ne kartą turėjo progos įsitikinti ir Vilniaus publika. Kaskart ansamblio koncertai Lietuvoje sulaukia ypač didelio publikos susidomėjimo. Savo programose trinantis ribas tarp šiuolaikinės klasikos, džiazo, roko ir eksperimetinės muzikos, „Bang on a Can All-Stars“ drąsiai ieško naujo repertuaro, kurį gyvybingai ir patraukliai pristatato publikai. Ansamblis bendradarbiauja su Steve’u Reichu, Ornette’u Colemanu, Tanu Dunu, DJ Spooky ir daugeliu kitų garsių kūrėjų. „San Francisco Chronicle“ grupę „Bang on a Can All-Stars“ pavadino „svarbiausia Amerikos šiuolaikinės muzikos judėjimo priemone“. 

Išskirtinis koncertas „Ryuichi Sakamoto: 1996“, kurį atveža kultinis Niujorko kolektyvas „Bang On A Can All-Stars“, rengiamas spalio 20 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje. Bilietus platina „Kakava.lt“. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Į Bernardinų sodą ir Sapiegų parką sugrįžta vasaros skaityklos

Žiemos tiltai

Milda Devicijonaite

Karalių pasakos interpretacija Pakruojo dvare

Lina Petronienė

„Kempinski“ viešbutis: prabangos dvelksmas, Vilniaus senamiesčio vaizdai ir ant stogo zujančios bitutės

We love Lithuania

Alkų ąžuolas

Anžela Petkevičienė

Nidos perlas – atsinaujinusi prieplauka

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"