Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk!

Gražiausios vietos vestuvėms Aukštaitijoje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Aukštaitija žavi šimtais mėlynų ežerų, didingais piliakalniais, nuostabiais dvarais ir beprotišku gamtos grožiu. Tai viskas ko reikia tobulai meilės šventei. Vasara – geriausias laikas šventei. Nors jei vestuvių ir neplanuojate, pakeliauti po Aukštaitiją irgi bus puiki šventė. 

Ignalina

Ignalinos kraštas kupinas nuostabios gamtos peizažais. Čia kiekvienas atras tai, kas jam artimiausia širdžiai. Na o artėjanti vasara kartu ir primena, kad artėja vestuvių sezonas. Ignalinos krašte yra gausu vietų ne tik nuostabaus grožio fotosesijoms, bet ir ceremonijoms, kurios išliks jaunavedžių ir svečių atmintyje ilgam.

Bitininkystės muziejus Stripeikiuose. Muziejus įsikūręs vaizdingoje teritorijoje, tarp dviejų vaizdingų kalvų, kurias skiria tekantis Tauragnos upelis. Čia galėsite pasidaryti ne tik neužmirštamą fotosesiją, bet ir ceremoniją pagal senovinius pagonių papročius.
GPS: 55.408652, 25.9449004 (WGS)

Paliesiaus dvaras ir parkas. Norite išskirtinės vietos Jūsų vestuvėms? Paliesiaus dvaras tam puikiai tiks. Dvariška aplinka, nuostabus parkas su fontanu. Puiki vieta Jūsų aristokratiškoms vestuvėms bei fotosesijai.
GPS: 55.250697, 26.478440 (WGS)

Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia. Viena iš seniausių bažnyčių Lietuvoje, išskirtinė savo statyba (pastatyta be vinių, tik kirvio pagalba), kultūros paminklas. Čia galite surengti savo tuoktuvių ceremoniją, o fotosesijai puikiai tiks nuo kalnelio, ant kurio stovi bažnyčia, atsiverianti panorama. Beje, pačioje Palūšėje taip pat kiekvienas atras savo gražiausią kampelį fotosesijai.
GPS: 55.32811, 26.103523 (WGS)

Ladakalnis. Legendomis apipintas piliakalnis su nuostabia net šešių ežerų panorama jau dabar yra pamėgtas jaunavedžių fotosesijoms. Norite, kad Jūsų santuoka būtų laiminga? Tuomet abu jaunieji, pasiėmę po akmenuką, tylomis užneškite į kalno viršūnę ir Jūsų noras išsipildys.
GPS: 55.366405, 25.990673 (WGS)

Tomas Ivašauskas
Ladakalnis (arba Ledakalnis) yra Ignalinos rajone, tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų, Papiliakalnės kaime, Aukštaitijos nacionaliniame parke.

Ginučių piliakalnis. Ši vieta puikiai tiks tikriems romantikams. Nors lipant į piliakalnio viršūnę reiks įveikti ne vieną laiptelį, tačiau atsiveriantis vaizdai, kurie puikiai tinka fotosesijoms, nepaliks abejingų, Neveltui yra kalbama, kad tie, kas statė pilį ant Ginučių piliakalnio, buvo tikri romantikai. Įvertinkite ir Jūs.
GPS: 55.374015, 25.985181 (WGS)

Profesoriaus A. Hrebnickio sodybos namas – muziejus. Šis muziejus yra įsikūręs nedideliame Rojaus kaimelyje. Tai pasakiška vieta, iš kurios yra kilę daugelis vaismedžių rūšių. Rojaus parkas vilioja tuos, kurie nori surengti fotosesiją nuostabioje ir pasakiškoje aplinkoje – tiesiog Rojuje.
GPS: 55.530621, 26.364496  (WGS)

Medžiukalnio šaltinis. Naujai sutvarkytas Medžiukalnio šaltinis trykšta vaizdingoje vietoje, kuri puikiai tiks vestuvinei fotosesijai. O ištroškę jaunieji galės atsigerti šaltinio vandens. Kalbama, kad jis turi daug teigiamos energijos, todėl turėsite jėgų visai likusiai dienai ir šventei iki pat paryčių.
GPS: 55.355188, 26.060998 (WGS)

Ginučių vandens malūnas. Dar viena puiki vieta fotosesijoms mėgstantiems autentiką. Sutvarkyta aplinka, Ginučių vandens malūno kaskados – viskas ko reikia nuostabiai jaunųjų fotosesijai.
GPS: 55.385457, 25.994967 (WGS)

Rokiškis

Levandų vanagynė 

Mamos ir dukros prižiūrima sodyba ilgainiui tapo edukacijų, fotosesijų bei ypatingų švenčių vieta. Sodybos vystymo temai pasirinktos levandos – ilgai žydintys, nelepūs, pakeliantys permainingus lietuviškus orus augalai. Čia gaminamas rankų darbo muilas, siuvamos levandų pagalvėlės, kuriami kvepalai. Levandų vanagynėje esančią harmoniją pajusti įmanoma tik čia apsilankius.

Rokiškio dvaras

I. Kujelė
Nuotrauka: I. Kujelė

Rokiškio dvaro rūmai (krašto muziejus) pastatyti 1801 metais klasicizmo stiliumi pagal nežinomo architekto projektą. 1905 metais centrinis pastatas buvo perstatytas pagal architektų K. Jankovskio ir P. Lilpopo projektą ir įgijo baroko elementų. Nuo 1952 metų dvaro rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, kuriame yra per 100 tūkst. eksponatų.

Gačionių dvaras

Ar žinojote, kad Józefo Weyssenhoffo garsiojo kūrinio „Sabalas ir panelė“, veiksmas vyko ir Gačionyse. Čia nepriekaištingai sutvarkyto parko pavėsyje prie Gačionių ežero baltomis kolonomis ir jaukia veranda viliojantis medinis Gačionių dvaras atkurtas vien tik jo savininko barono Piotro Rozeno entuziazmu. Ši dvaro sodyba laikoma viena stilingiausių ir geriausiai prižiūrimų ne tik Rokiškio krašte. Tokie naujojo klasicizmo stiliaus mediniai rūmai – tikra retenybė, Baltijos šalyse jie yra ir vieninteliai atkurti autentiški mediniai dvaro rūmai, priklausantys vienai šeimai.

Ilzenbergo dvaras

Ar žinojote, kad dažniausiai dvarai apipinti gąsdinančiomis ar meilės istorijomis – apsuptas šimtamečio parko, pasipuošęs galingu ąžuolu, Ilzenbergo dvaras ne tik meilės istoriją gali papasakoti, bet ir romantikus bei smalsuolius į Meilės salą vidury ežero pakviesti nueiti. Vienintelis Baltijos šalyse pilnai atkurtas, ūkininkaujantis ir tęsiantis natūralios žemdirbystės tradicijas: augalai tręšiami natūraliomis organinėmis trąšomis, galvijai ir paukščiai šeriami pašaru užaugintu ir pagamintu ūkyje, laukai apsodinami taikant sėjomainą ir taip natūraliai išauginamas geras derlius.Dvarvietė sugrįžo prie savo šaknų: čia vėl gyvena ir dirba žmonės, auginami gyvuliai, sėjami laukai, verda bendruomenės gyvenimas.

Salų dvaras

Ar žinojote, kad didžiausioje ežero saloje, į kurią žvelgiant iš paukščio skrydžio matomi Lietuvos valstybės kontūrai, jau ne vieną šimtmetį skaičiuoja klasicistiniai Salų dvaro rūmai, kuriuos statė kartu su Bona Sforca į Lietuvą atvykę garsios italų giminės atstovai Morikoniai. Vėliau rūmai visoje Lietuvoje garsėjo kaip prabangiausių ir geriausių puotų, kurias organizavo Tyzenhauzai, vieta, kur pakliūti galėjo toli gražu ne bet kas.  Beje, Salų dvare filmuotas J. Krisiūno filmas „Širdys“.

Jūžintų šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

Ar žinojote kad, Jūžintų šv. arkangelo Mykolo bažnyčia – viena iš nedaugelio vėlyvojo baroko pavyzdžių Lietuvoje ir vienintelė Baltijos šalyse, kurioje veikė vienuolynas. Atgailos kanauninkai buvo įsikūrę aštuoniose celėse už centrinio altoriaus. Ir tik maži kvadratiniai langeliai išorinėje sienoje išduoda, jog už jų yra vienutės, kuriose kadaise klūpėjo ir atgailavo vienuoliai. Vietos ankštuose kambarėliuose teužtekdavę atsigulti.  Vienuolynas veikė net iki 1832 m. Po bažnyčia yra rūsiai, kuriuose palaidoti bažnyčios fundatoriai.

Biržai

Sodeliškių dvaras

14 km. nuo Biržų, sodyba skirta šventėms, poilsiui ar konferencijoms. Atvykę į sodybą svečiai gali apžiūrėti senovinių mašinų kolekciją, aplankyti elnyną bei aktyviai praleisti laisvalaikį (yra teniso, tinklinio krepšinio, mini futbolo aikštelės). Sodyboje gali apsigyventi 54 svečiai.  Yra  salės iki 170 ir iki 30 žmonių, SPA centras, pirtys.

Butautų dvaras

Šalia Biržų įsikūręs Butautų dvaras gyvuoja jau daugiau nei 250 metų ir per tuos metus daug kartų buvo nuniokotas, tačiau vėliau entuziastingai prikeltas naujam gyvenimui – kaip alaus krašto kultūros židinys. Šiandien Butautų dvaras atsinaujinęs, lietuviškos stiprybės dėka išsaugojęs alaus receptūras, siekia ne tik gaminti puikų alų, bet ir supažindinti su unikaliu dvarišku palikimu.  Ekskursijos po bravorą metu ne tik pamatysite gamybinius procesus iš arti, bet ir sužinosite, kuo skiriasi didžiųjų ir mažųjų alaus daryklų  gamybos ypatumai. Iš anksto praneškite šeimininkams apie planuojamą vizitą, ir dvare būsite apdovanoti malonumais bei atradimais!

Biržų pilis

Kunigaikštis Kristupas Radvila (1547-1603) savo Biržų žemių ir Lietuvos šiaurinio pasienio apsaugai Biržuose pastatė modernią, didžiausią ir stipriausią tuo metu Lietuvoje itališko tipo bastioninę tvirtovę. Darbai pradėti 1575 m., pastatant užtvanką Apaščios irAgluonos upių santakoje. 1586-1589 metais supilti pylimai, pastatyti reprezentaciniai rūmai, evangelikų-reformatų bažnyčia, arsenalas ir maisto sandėliai, kareivinės bei kiti pastatai. Tvirtovė ir miestas sudarė vientisą gynybinį kompleksą. Tvirtovė baigta statyti 1589 m.

Tik vieta ceremonijai:

Astravo dvaras

Astravas – Biržų miesto dalis Širvėnos ežero šiauriniame krante prie Apaščios upės. 1811 m. kunigaikštis Dominykas Radvila pardavė Biržų žemes grafui Mykolui Tiškevičiui, tačiau tik 1844 m. po ilgų teisminių ginčų pirkinys buvo įteisintas Tiškevičiams. Šie sugriautos tvirtovės nebeatstatinėjo, o kitoje Širvėnos ežero pusėje įkūrė savo rezidenciją. 1862 m. Astrave grafai pastatė dviaukščius rūmus su belvederiniu bokštu. Itališkų vilų stiliaus rūmai yra viena gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų rezidencijų Lietuvoje. Rūmuose buvo dalis Tiškevičių ir Radvilų archyvo, biblioteka, kurioje buvo XV a.-XVII a. knygų, archeologijos, etnografijos, dailės kolekcijos XIX a. pabaigoje- XX a. pradžioje išvežtos į Vilnių ir Paryžių.

Nuotrauka: Remis art photographyAstravo dvaras  Biržai

Levandų ūkis

Atraskite ramybę lietuviškuose levandų laukuose ir čia pat gaminamuose natūraliuose produktuose grožiui, sveikatai bei namų jaukumui. „Levandų ūkis” – tai ramybės ir svajų užutėkis kiekvienam, ieškančiam gilesnio ryšio su savimi ir gamta. Čia galima būti valandų valandas – pravalyti mintis, iš naujo pasikrauti geros energijos ir pamiršti visus rūpesčius. Kiekviename ūkio kampelyje rasite kažką mielo širdžiai.

Mantagailiškio dvaras

Mantagailiškio dvaro pavadinimas yra kilęs nuo bajorų Montigailų pavardės, kuri Biržų apylinkėse yra sutinkama jau nuo XVI a. Apie ankstyviausią Mantagailiškio dvaro raidos laikotarpį byloja ir dvaro sodybos teritorijos archeologinių tyrimų metu aptikti XVI a. vid.-II p. koklių fragmentai, iš kurių viename sutinkamas ir žirgo, „jojančio į R pusę“, motyvas, išskirtini ir XVII a. II p. Liudvikos Karolinos Radvilaitės heraldinių koklių bei koklių su įrašu „1645“ fragmentai.

Panevėžys

Vestuvės pagal senovės baltus

Panevėžio senovės baltų religinė bendrija kviečia jungtuves švęsti pagal senovės baltų tikėjimo apeigas, įprasminančias šventę, ritualais, sutvirtinančiais jaunųjų ryšį ir ryžtą gyventi drauge, nesiskirti dėl pirmųjų iškilusių sunkumų.

Panevėžiečių pora, susijungę pagal senovės baltų tikėjimo ritualus, pasakoja, kad tokios jungtuvės priklauso nuo regiono, vedančio Vaidilos ar Krivio. Jų jungtuvės prasidėjo išvakarėse pirtelėje, kurioje buvo gerai išperti, supažindinti su jaunavedžių pareigomis, įvesdinti, sutelkti ryt laukiančiam svarbiam gyvenimo virsmui, pabaigoje nuogi ir basi išvesdinti į kiemą ir nulieti šaltu pienu. Tarp kitko – pirtyje gali dalyvauti ir jaunųjų tėvai, seneliai, broliai, sesės – kurie taip pat vaidiną svarbų vaidmenį supažindindami jaunuosius su jų laukiančiomis pareigomis, pasidalindami savo patirtimi, patarimais.

Jungtuvių šventė prasideda priimant svečius prie vartų, pasitinkant kanklių muzika, nuprausiant rankas ir veidus vandeniu. Vaidila visus pakviečia prie aukuro, atliekama apeiga Gabijai, svečiams visų pirma siūloma apsivalyti ugnies šviesa ir šiluma. Toliau seka padėkos, prašymai, aukos pagrindinėms dievybėms (Laimai, Perkūnui, Austėjai…). Aukojimus, apeigas po truputį keičia burtai ir žaidimai 🙂 Lupos tepamos medumi, kad saldesnius žodžius tartume, gaudomi tėvai ir pagavus – mėtomi į orą, ir t.t.

Pora tokias jungtuvės įprasmino Abukauskynės sodyboje su Vaidilos Laimučio pagalba. Laimos šventykla Abukauskynės kaime įkurta 2005 m. Paįstrio seniūnijoje.  Po šakotu, šimtamečiu ąžuolu sukrautas aukuras, guli pėduoti akmenys, akmenų kompozicijos, kūrenama pirtis, švenčiama Laimos diena liepos 7 d, klausomasi gegugtės kukavimo, laiminami vaikeliai.

Be Laimos šventyklos Panevėžio krašte yra dar:

  • Austėjos šventykla Molainiuose, Panevėžio seniūnija
  • Perkūno šventykla Druciškių kaime, Daujėnų seniūnijoje, Žaliojoje girioje, kur stovi Žalčio namelis, upės saloje žydi gegužraibių pieva. Kūrenama pirtis.
  • Žvaigždžių (Kiršino) šventykla. Naujamiesčio seniūnijoje, prie Butrimų dvaro, aprašyto Henriko Senkevičiaus “ Tvane”. Kiršino upelio kilpoje.
  • Medeinės šventykla, Sarksalyje, Panevėžio seniūnija, Žalioji giria. Yra sukrautas aukuras, kūrenama pirtis, rymo tvenkiniai, žvengia žirgai
  • Mildos (Milkos) šventykla Katinų kaime, Velžio seniūnijoje. Stovi aukuras, gėlių darželiai, tvenkinyje plaukioja žuvys, kurios žino savo vardus. Yra akmenų kompleksas, linmarka.
  • Lizdeikos šventykla Tarnagaloje, Upytės seniūnijoje. Akmenų kalendorius prie Čičinsko piliakalnio, kūrenama pirtis.
  • Laumių šventykla, Grinkų kaime, Krekenavos seniūnijoje. Nevėžio pakrantėje pastatytas aukuras, apsodintas liepų ratu. Kasmet rengiamos vantų rišimo šventės.

Vestuvės traukiny

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ Vienas žinomiausių Rytų Aukštaitijoje turistų traukos objektų ir didžiausia Lietuvoje nekilnojamoji kultūros vertybė (ASG) Aukštaitijos siaurasis geležinkelis  – SIAURUKAS, sulaukęs 122  metų,  kviečia švęsti vestuves kelionėje traukiniu Traukinuku keliaujame iki miško apie 50 min.  Panevėžio siauruko stotyje gali vykti vestuvių ceremonija. Pagal iš anksto suderintą su užsakovu programą, laiką, datą ir kt.  Siauruko darbuotojai gali pasirūpinti jūsų švente nuo A iki Z

Utena

Vestuvių kalnelis

Tarsi miesto vartų puošmena, Utenos (Klovinių) tvenkinys vilnija rytiniame Utenos priemiestyje. Miesto pusėje greta tvenkinio įrengta vieta, vadinama Vestuvių kalneliu. 1987 m. čia suvažiavę šalies ir vietiniai tautodailininkai ąžuolo stogastulpiais ir skulptūromis pavaizdavo senąsias lietuvių vestuvių apeigas ir jų dalyvius. 2011 m. žymus Utenos krašto kryždirbys Pranas Kaziūnas skulptūras atnaujino. Švenčiantiems vestuves uteniškiams tradicija tapo išvyka į Vestuvių kalnelį, o jei nuspręstumėte ir vestuvių ceremoniją surengti gamtos ir medinių skulptūrų apsuptyje – ši vieta kaip tik Jums.

Utena (kelias Utena–Zarasai, prie Klovinių tvenkinio) GPS: 55.517724, 25.629309 (WGS)

Dauniškio parkas ir fontanas

Vaizdingas Dauniškio parkas – populiari poilsio vieta Utenos mieste, kur galima pajusti gamtos ir kultūros, istorijos ir modernumo dermę. Čia galima gėrėtis sutvarkytomis parko erdvėmis, gražuoliu ežeru ir jame plaukiojančiomis gulbėmis, antimis ir kitais vandens paukščiais, aplankyti baltumu švytinčią Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės koplyčią, apžvelgti parko teritoriją nuo pontoninio tilto, pažaisti su vaikais jiems skirtose zonose.750-ųjų miesto įkūrimo metinių proga Utena gavo įspūdingą dovaną – Dauniškio ežere buvo įrengtas šviečiantis ir grojantis fontanas su vandens ekranu. Šiltuoju metų sezonu demonstruojamos dienos ir vakaro fontano programos. Vestuvių ceremonija šio parko erdvėse nepaliks abejingų, o trumpąja sms žinute užsakytas muzikinis fontano pasirodymas pradžiugins šventės dalyvius bei suteiks žaismingumo vestuvių fotosesijai.

Aušros g., Utena GPS: 55.503551, 25.603045 (WGS)

Nuotrauka: Benjaminas Pakenis

„Levandų rojus”

Violetinių žiedų jūra, svaiginantis levandų kvapas  – visa tai Utenos rajone įsikūrusiame „Levandų rojuje“. Šiame ūkyje apsilankantys patenka į violetinės spalvos pasaulį, kuriame viskas spindi šia raminančia ir svaiginančia karališka spalva. Levandų laukai puikiai tinka vestuvių ceremonijoms bei fotosesijoms. Tad iš anksto susitarę su „Levandų rojaus“ šeimininkais galėsite čia įamžinti Jums svarbias akimirkas levandų fone.

Dubelio g. 12, Padbuožės k., Sudeikių sen., Utenos r. GPS: 55.522817, 25.622814 (WGS)

Saldutiškio dvaras

Jei planuojate vestuvių ceremoniją surengti dvaro aplinkoje – Saldutiško dvaras puikiai tam tinkanti vieta. Šis dvaras žinomas jau nuo XVIII a. pabaigos. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą jis priklausė karo inžinieriui Boleslovui Jaloveckiui, kuris pastatė klasicistinio stiliaus dvaro rūmus su ūkio pastatais, užveisė didelį parką, sodą ir gėlynus, keletą miško kvartalų užsodino maumedžiais. Šiuo metu tai vienas geriausiai prižiūrimų dvarų Utenos rajone – jis puoselėjamas, čia kuriamos naujos tradicijos.

Laisvės a. 5, Saldutiškis, Utenos r. GPS: 55.350503,25.812749 (WGS)

Minčios vandens malūnas

Išskirtinė vieta vestuvių ceremonijai ir šventei – Minčios vandens malūnas. Ant upelio kranto 1792 m. pastatytas vandens malūnas grūdus pradėjo malti daugiau nei prieš 200 metų. Minčios dvaro ponai, kuriems priklausė malūnas, buvo progresyvūs to meto verslininkai, mokėję panaudoti upių ir upelių jėgą. Dvare, naudojant vandenį, buvo pjaunami rąstai ir lentos, veikė netgi vario kalykla. Malūne buvo įrengtos 4 girnos ir vilnų vėlykla. Minčios malūnas įtrauktas į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą, atkurtos paminklo architektūrinės vertingosios savybės, išlikę technologinės įrangos fragmentai, tad ir šiandien galima pamatyti autentiškas senojo malūno detales – masyvias sienas, vandens sukamą malūno ratą, įspūdingą užtvanką su krintančio ant rato menčių vandens kaskadomis. Na, o legendų svečiai prisiklausys visokių. Bene populiariausia – apie Minčios kaimo gražuolę Mintiją, kurią Minčiagirės velniai ir laumės pražudė įvilioję į upelio sūkurius. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad malūne kadaise netgi buvo spąstai tiems velniams ir laumėms gaudyti.

Minčios k., Tauragnų sen., Utenos r. GPS: 55.476459, 25.980206 (WGS)

Kupiškis

Palėvenės (Komarų) dvaras

Iki mūsų dienų išlikę dvaro rūmai, oficina, pieninė, bravoras, sandėlis. Iki XIX a. antros pusės dvaro pastatas buvo vienaukštis, klasicistinio stiliaus. Rūmuose buvo 26 įvairios paskirties, formos ir dydžio patalpos. Rūmus supo 2 ha ploto angliško stiliaus parkas. Čia buvo daug meno kūrinių, per 5 tūkst. tomų biblioteka. Šiuo metu dvarą valdo jį atgavusi Bogdano Komaro anūkė Nijolė Milaknienė.

Koordinatės: 55.78192, 24.830055

Kupiškio (Aukštupėnų) piliakalnis

Piliakalnis stūkso prie pat Kupiškio miesto, netoli Kupiškio marių ir Aukštupėnų kaimo. Jis įrengtas ant masyvios, pailgos aukštumos, kairiajame Lėvens krante.

Koordinatės: 55.8478, 24.975546 (WGS)

Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia

Bažnyčia neogotikinė, halinė (60×43 m), mūrinė, dvibokštė, su 2 zakristijomis. Vidus 3 navų, įrengti 5 altoriai. Skliautai gelžbetoniniai.  Statyta 1900–1914 m. ir yra viena didžiausių Lietuvoje.

Koordinatės: 55.841794, 24.975987 (WGS)

Nuotr. E. Emerita

Kupiškio marios

Ketvirtas pagal dydį dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje, kuris užima 828 ha ir yra 25 km ilgio. Pakrantėse įrengtos maudyklos, poilsio aikštelės, laužavietės, pavėsinės, stovėjimo aikštelės.

Koordinatės: 55.850753, 24.977839 (WGS)

Eglė Kuzminaitė
Kupiškio marios

Adomynės dvaro skulptūrų parkas

Adomynės dvaras – gražus ir retas romantiškojo klasicizmo medinės architektūros paminklas, įrašytas į Lietuvos kultūros vertybių  registrą.  Dvaro parke sukurta kraštovaizdį pagyvinanti funkcionali erdvė: skulptūros iš medžio ir akmens.

Koordinatės: 55.748808, 25.30464 (WGS)

Kupiškio muzikinis fontanas

Įspūdingas muzikinis fontanas. Jame sumontuoti 4 tipų 65 purkštukai, kurių kiekvienas apšviečiamas dviem povandeninio tipo LED šviestuvais. Priklausomai nuo pasirinkto muzikos kūrinio, keičiasi vandens čiurkšlių aukštis, eiliškumas, taip pat fontano apšvietimas. Pagal kūrinį vandens čiurkšles valdo speciali kompiuterinė įranga. Fontanas veikia vasaros sezonu.

Koordinatės: 55.902611, 25.001601 (WGS)

Nuotrauka: Kupiškio TIC

Laivelis „Jara“

Plaukiant laiveliu „Jara“  galimybė išgirsti Kupiškio marių ir šalia jų įsikūrusių kaimų istorijas lietuvių, latvių, ukrainiečių, rusų, vokiečių, prancūzų ir anglų kalbomis. Galimybė grožėtis nuostabiais gamtos vaizdais ne tik laivelio viduje, bet ir denyje.

Koordinatės: 55.850753, 24.977839 (WGS)

Topolio parkas

Koordinatės: 55.920984, 24.90173 (WGS)

Skulptoriaus H. Orakausko skulptūra „Baltų pasaulio medis“

Koordinatės: 55.842482, 24.975539

Palėvenės šv. Domininko (Dominyko) bažnyčia

Vienintelis Aukštaitijoje vėlyvojo baroko pavyzdys. Palėvenės vienuolyno istorija pradedama skaičiuoti nuo 1676 m., kuomet  Lauryno Mykolo Odlanickio finansiškai remiami čia apsigyveno pirmieji dominikonų vienuoliai.

Koordinatės: 55.803961, 24.881738 (WGS)

Uošvės Liežuvio dendrologinis parkas

Kupiškio marių saloje yra įkurtas Uošvės Liežuvio dendrologinis parkas, kurio plotas – 8,97 ha. Čia auga daugiau nei 50 rūšių medžių, šalia kurių yra informacinės lentelės. Parko teritorijoje įrengti pažintiniai takai, poilsio aikštelės su pavėsinėmis, šiukšlinėmis, tualetais, numatyta vieta renginiams. Šalia – 2 erdvios automobilių stovėjimo aikštelės, informaciniai stendai.

Koordinatės: 55.850753, 24.977839 (WGS)

Kupiškio marios ir Uošvės Liežuvio dendrologinis parkas. Nuotr. SkyShot media
Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Lukiškių fontanas: kviečiame išbandyti dar vieną interaktyvią funkciją

Kėdainių minaretas

Liepos 6-osios karūnavimo diena Dubingiuose su karaliene Barbora

Lietuvos atlikėjų patirtys: kas įvyksta „Muzikos salėje“, nelieka tik „Muzikos salėje“

We love Lithuania

Žygeiviai susipažino su Daugyvenės muziejaus istorijomis

Lietuviška kepta duona išrinkta geriausiu užkandžiu pasaulyje

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"