Atostogos be streso – misija įmanoma? Praktiški, laiko ir pinigų sutaupysiantys patarimai ruošiantis atostogoms
Įdomu sužinoti

Atostogos be streso – misija įmanoma? Praktiški, laiko ir pinigų sutaupysiantys patarimai ruošiantis atostogoms

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Visi žinome, kad bene geriausi vaistai nuo streso – tai atostogos. Tačiau kartais pasiruošimas joms, planavimas ir daiktų dėliojimas tampa tik papildomais dirgikliais, galinčiais išmušti mus iš pusiausvyros ar net ilgainiui apkartinti visą atostogų laukimo džiaugsmą.

Ko reikėtų imtis, kad atostogos: nuo pasiruošimo namuose iki atvykimo į jų lokaciją, būtų ne tik be streso, tačiau sutaupytų laiko ir pinigų? Dalinamės praktiškais patarimais iš patyrusių keliautojų.

Atostogos be streso
Atostogos be streso

Atostogos prasideda dar neišėjus iš namų

Atostogoms mes visada linkę pasiruošti iš anksto: iš anksto numatyti metų sezoną ir kelionės tikslą, apskaičiuoti laiką, skirtą joms ir užsisakyti skrydžio bilietus ar pasirūpinti kita transporto priemone. Taip pat atsakingai derėtų pažvelgti ir į daiktų pakavimą, nes dar neišėjus iš namų, jūs galite pakloti gerus atostogų pamatus.

  • Pasirūpinkite asmens dokumentų kopijomis. Pamestas asmens dokumentas – viena dažniausiai pasitaikančių keliautojų baimių. Galite dokumento kopiją išsisaugoti savo el.pašte, taip pat pasirūpinti ir fizine jos kopija.
  • Iš anksto pasiruoškite nenumatytiems atvejams. Niekada nebūsite tikri, kada kelionės metu prireiks vaistų nuo skausmo, alergijos ar pleistrų. Pakuodami savo higienos reikmenis, įsidėkite ir juos, o pleistrus įsigykite įvairaus dydžio ir pobūdžio, pavyzdžiui, nuo nuospaudų.
  • Taupykite vietą lagamine. Pakuodamiesi higienos reikmenis, naudokite daugkartinius indelius, juk savaitės laiko kelionei, jums tikrai neprireiks pusės litro šampūno buteliuko ar daugiau nei pusės kosmetinės turinio. Ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie papuošalus ir aksesuarus. Norėdami sutaupyti vietos lagamine, drabužiams naudokite vakuuminius maišus arba specialius, medžiaginius rūbų dėklus, kurie padės praktiškiau išnaudoti lagamino erdvę.
  • Skystas vs kietas. Kalbant apie kosmetikos ir higienos reikmenis, jei dvejojate dėl kelioninių indelių, išbandykite kietuosius šampūnus, kondicionierius ar apsaugos nuo saulės priemones. Tai daugkartinio naudojimo produktai, kurie neužima daug vietos ir yra draugiškesni gamtai. Juos patogu transportuoti silikoniniuose maišeliuose.
  • Rūbų lankstymas Marie Condo būdu. Japonų tvarkymosi konsultantės M. Condo namų organizavimo patarimai žinomi visiems. Tam, kad išvengtumėte susiglamžiusių rūbų, rūbus į lagaminą ne lankstykite, o susukite! Tokiu būdu, sutaupysite ir vietos, ir laiko jų lyginimui atostogų metu.
  • Batai – lyg papildoma talpykla. Senas, laiko patikrintas, tačiau atostogoms labai tinkantis patarimas, kad batai nuo lankstymosi lagamine nebūtų deformuoti, į jų vidų pridėkite kojinių. Nepamirškite paskui jų sudėti į maišelius, prieš dėdami į lagaminą.
  • Rankiniame bagaže – papildoma partija rūbų persirengimui. Šis patarimas padės apsisaugoti streso, jei netyčia dingtų jūsų bagažas. Po ranka turėsite rūbų partiją persirengimui, kol jo sulauksite ir atostogos nebus apkartintos, vos tik pasieksite savo kelionės tikslą.
  • Elektronika – viename krepšyje. Telefono, fotoapataro pakrovėjas, asmenukių lazda ar kiti elektronikos prietasai, supakuoti į vieną krepšį, užsims ne tik mažiau vietos, padės nepamiršti jų susipakuoti, kai atostogos baigsis, bet ir sutrumpins laiką, kurį praleisite oro uosto patikros punkte, jei keliausite tik su rankiniu bagažu.
  • Rankinis bagažas – apsauga nuo papildomų daiktų naštos? Rankinis bagažas, tai lyg patvirtinimas, kad neįsidėsite daiktų daugiau negu reikia, nes juk visiems pažįstama situacija, kai įsidedame penkias poras batų, bet vaikštome tik su dviem? Juolab, kad dauguma oro linijų turi nustatytus kelioninio bagažo reikalavimus, o papildomas bagažas visada kainuoja, atima laiką jo belaukiant. Visgi, jei keliaujate su papildomu bagažu, prieš uždarydami namų duris, būtinai pasisverkite jį, kad iššvengtumėte papildomų mokesčių oro uoste.
  • Kelionės turintiems individualių poreikių. Keliaudami traukiniais po Lietuvą, galite pasitikrinti, ar traukinys, stotis bei peronas yra pritaikyti neįgaliems ar riboto judumo keleiviams. Daugiau informacijos: https://ltglink.lt/stociu-ir-peronu-pritaikymas-neigaliesiems-ir-riboto-judumo-asmenims
  • Kelionės autobusais. Keliaudami autobusais po Lietuvą, kelionės tvarkaraščius, įsigyti bilietus bei surasti kitą naudingą informaciją, galite pasinaudoję šia nuoroda: https://www.autobusubilietai.lt/
Atostogos be streso
Atostogos be streso: pasiruošimas

Gudrybės oro uoste ir skrydžio metu

Namų durys paliktos už nugaros, netgi pajausti galima, kad atostogos, lyg ir ranka pasiekiamos, ar ne? Visgi, jei prieš akis jūsų laukia kelionė iki oro uosto ir skrydis, dalinamės keliais papildomais patarimais, padėsiančiais užtikrinti komfortišką laiką oro uoste ir skrydžio metu.

  • Pamėkite keliauti anksti ryte. Skrydis anksti ryte ne tik padės jums išnaudoti visą likusią dieną, kai atvyksite, tačiau ir sumažins riziką, kad skrydis vėluos arba bus atšauktas. Taip yra dėl to, kad anksti ryte yra mažesnis oro eismas.
  • Pasirūpinkite patogia apranga. Žinoma, atostogos – tai šventė, pakili nuotaika ir išskirtiniai rūbų deriniai. Tačiau ar įsivaizduojate save kelių valandų skrydyje su apranga ir avalyne, kuri varžo judesius? Patogi, orui laidi apranga, avalynė be dirželių užtikrins, kad skrydžio metu jausitės gerai. Taip pat svarbu saikingai naudoti ir kvepalus. Juk ir jūs patys nenorėtumėte, kad šalia sėdintis keleivis kvepėtų taip, kad jums imtų svaigti galva?
  • Masažinis kamuoliukas – ilgesniems skrydžiams. Jei jus vargina nugaros ar kojų skausmai, kankina mėšlungis nuo ilgo sėdėjimo vienoje vietoje, į rankinį bagažą pasiimkite masažinį kamuoliuką ir naudokite jį skausmams mažinti.
  • Užkandžiai. Skrendant lėktuvu visada galite užsisakyti maisto. Visgi, jei nenorite papildomai išlaidauti, užkandžiais pasirūpinkite prieš skrydį. Krekeriai, džiovinti riešutai ar vaisiai – tinka viskas, kas neužims per daug vietos ir bus suvartota skrydžio metu.
  • Nepamirškite įsidėti skarelės. Šalikėlis ar skarelė yra būtinas atostogų atributas ir visiškai nesvarbu, kur keliaujate. Skarelė pasitarnaus ir kaip aksesuaras, apsauga galvai nuo saulės, ja taip pat galėsite apsigobti pečius ir galvą, kai eisite į bažnyčias, šventyklas, turinčias aprangos reikalavimus.
Atostogos be streso
Atostogos be streso

Sveikiname, jūs pasiekėte kelionės tikslą!

Jei vadovavotės mūsų atrinktais patarimais, neabejojame, atostogos bus išties gerai suplanuotos. Tačiau, jei norite iš jų pasiimti viską, leiskite jums patarti ir dar dėl kelių dalykų, kurie leis atostogas patirti visu 100 procentų.

  • Nekeiskite valiutos oro uoste. Jei pasiekus kelionės tikslą, jums maga iškart iššsikeisti pinigus, mes siūlome palaukti ir susirasti banką ar valiuklos keityklą, esančius aplink jūsų gyvenamąją vietą atostogų metu. Taip ne tik užsitikrinsite geresnį valiutos keitimo kursą, bet ir sumažinsite administracio mokesčio kaštus.
  • Būkite kaip vietiniai. Jei tik galite sau leisti, apsistokite ne žinomuose, turistų pamėgtuose viešbučiuose, bet vietose, kurias nuomoja ir prižiūri vietiniai gyventojai. Neretai tokios vietos yra kiek nutolusios nuo centro, tačiau apgyvendimo sąlygos ir rūpestis bus ir autentiška patirtis, bet ir kelionės biudžetą paplonins mažiau. Taip pat rekomenduojame apsipirkinėti ir valgyti ten, kur tai daro vietiniai gyventojai. Įvairūs turgūs, vietiniai prekybos centrai (ne garsių ir jums žinomų prekybos centrų pavadinimai!), restoranai ir kavinės, tikrai praturtins jūsų atostogas įsimenamomis patirtimis, nuotykiais, galbūt net pažintimis?
  • Nebijokite kalbos barjero. Šiais technologijų ir naujovių laikais galite susirasti ne vieną vertimo programėlę, kuri padės susikalbėti su vietiniais, galbūt net išmokti vieną kitą frazę. Juk atostogos – tai galimybė išmokti naujų dalykų, ar ne?
  • Nesinešiokite viso atostogų biudžeto kartu su savimi. Atostogos – tai ne tik gerosios patirtys. Kišenvagiai, užmaršumas ar išsiblaškymas gali lengvai aptemdyti jas. Patariame nesinešioti su savimi visų banko kortelių ar grynųjų; dalį jų palikite viešbučio kambaryje esančiame seife, o jei nėra tokios galimybės, tuomet suraskite kitą, nuošalią vietą savo kambaryje ir saugiai paslėpkite juos.
  • Išpakuokite tik tai, ko jums reikia. Jei kelionės metu keisite ne vieną nakvynės vietą, jums tikrai nebūtina iškart išsipakuoti visų savo daiktų. Išsipakuokite tik tiek, kiek reikia tai dienai ir taip išvengsite ne tik chaoso jausmo, bet ir sutaupysite laiką, kai reikės daiktus vėl susidėti į lagaminą.
  • Naudokitės „Google žemėlapiais“ neprisijungę prie interneto. Tiesiog atidarykite telefone „Google“ žemėlapio programėlę, kai esate prisijungę prie interneto, suraskite ieškomą vietą, tada spustelėkite 3 mažus taškelius ekrane ir pasirinkite „Atsisiųsti žemėlapį neprisijungus“.
  • Ieškokite nemokamų užsiėmimų. Iš atostogų parsiveškite ne tik suvenyrų, bet ir nemokamų patirčių. Pasinaudokite „Google“ paieška, įveskite vietovės pavadinimą ir „nemokami renginiai“ ar „nemokami užsiėmimai/veiklos“. Tikrai rasite nemokamus muziejus ar parkus, bibliotekas, galbūt net filmus, rodomus po atviru dangumi ar koncertus.
  • Nesivežkite grąžos atgal į namus. Juk visi mes turime stiklainėlius, į kuriuose dedame iš atostogų parsivežtą smulkią grąžą? Galop tie stiklainėliai persipildo, o sukauptos sumos neretai nesiekia nė kelių eurų. Palikite grąžą vietiniams prekybininkams ar kambarį tvarkančiam viešbučio personalui.
Atostogos be streso
Atostogos be streso

Šaltiniai:
https://gatheringdreams.com/travel-hacks/
https://bookretreats.com/blog/travel-tips/
https://passingthru.com/stress-free-travel-tips/

Autorė Germantė Gedvilė

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Custom Like
author avatar
Įdomybių redaktorius

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Saugumas internete: ką svarbu žinoti vaikams ir suaugusiems?

Ko negalima valgyti kai kyla skrandžio rūgštys ir ką galima

Interneto platybės

Mokslo metų iššūkiai: kaip motyvuoti vaiką mokytis?

Diena be vejos pjovimo: Atraskite naujas veiklas

We love Lithuania

7 maisto produktai, kurių reikia vengti, norint suvaldyti blogąjį cholesterolį

Interneto platybės

Kas yra masažas? Rūšių įvairovė, tinkanti įvairioms problemoms spręsti

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"