TOP5 lankytinos vietos Birštone ir Prienuose
Lietuvos TOP5 lankytinos vietos Naujienos

Nukeliauk vasarą – TOP5 lankytinos vietos Birštone ir Prienuose

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Tai tikras rojaus kampelis, iki kurio net nereikia ilgai važiuoti. Vieni čia matuojasi aukščiausią apžvalgos bokštą, kunigaikščio Vytauto „akinius“, SPA ir net gražiausius saulėlydžius su oro balionais. Tai mažas, jaukus kurortas, kuris kvepia ramybe, atsipalaidavimu, čia galima paragauti Kneipo kavos ir pasivaikščioti gandro žingsniais. O kaimynystėje dar rasite įspūdingąjį gatvės meną ir bronzinę mergaitę, kviečiančią kartu pasidaryti… asmenukę. Pirmyn į Birštoną ir Prienus! Juk vasara skirta nepamirštamoms kelionėms. 

Iki pat rudens „Bitė“ kviečia Tave patirti Lietuvą – aplankyti visas 60 Lietuvos savivaldybių. Greitas ir stabilus „Bitės“ naujos kartos 5G ryšys jau veikia visose 60 Lietuvos savivaldybių. Išbandykite patys!

Gražiausiai saulėlydžiai ir tai, ką skrendant mato paukščiai – Birštono apžvalgos bokštas

Galvojate, jog pačius gražiausius saulėlydžius galima pamatyti tik prie jūros? Teks galvoti iš naujo, o dar geriau, nuvažiuoti ir patiems pamatyti. Šioje vietoje saulė glosto dangų taip įspūdingai, jog kai kurie juokauja, kad čia verta net nusipirkti „abonementą“… Tiesa, pirkti jums tikrai nieko nereikės, saulėlydžiai čia serviruojami nemokamai. 

Birštono Nemuno kilpų apžvalgos bokštas vienas aukščiausių Lietuvoje, jo aukštis siekia 55 metrus, apžvalginė aikštelė puikuojasi 45 metrų aukštyje. Ne tik grožėsitės įspūdingais vaizdais, bet tuo pačiu ir pasportuosite. Na, o jeigu lipdami kiek pavargsite – čia įrengtos net šešios atokvėpio stotelės. Iš bokšto viršūnės galėsite gėrėtis įspūdingomis Nemuno kilpų ir Birštono panoramomis, matyti tai, ką skrisdami mato paukščiai ir tarsi ranka liesti medžių viršūnes. Na, o jeigu pasiseks, gal net pamatysite ir begalę į dangų kylančių spalvotų oro balionų.

Nuotr.: Pauliaus Grigaliūno

Ar žinote, kodėl bokšto metalinė konstrukcija, „apvilkta“ maumedžio plokštėmis su trikampio formos langeliais ir atrodo tarsi koplytstulpis? Būtent tai simbolizuoja žvaigždynus dangaus skliaute. Bokštas – keturkampis lygiasienis su ažūriniu stogeliu tęsia lietuvių gynybinės architektūros tradiciją, primena senųjų medinių pilių bokštų formą ir siejasi su vėlyvesne bažnyčių varpinių architektūra. Dažnai lyginamas net su Pasaulio medžio įvaizdžiu. Bokšto simbolizmą pagyvina paliktos angos-maži langeliai, skirti šviesai ir kraštovaizdžio panoramai, tai – tarsi raštai, naudojami medžio drožyboje. Bokšto darbo laikas kinta pagal saulės patekėjimo ir nusileidimo laiką. Tamsiu paros metu bokštas užrakinamas (rugpjūčio mėnesį – 22 val.). 

Nuotr.: Pauliaus Grigaliūno

Pasimatuok kunigaikščio Vytauto akinius – viena iš Birštono vizitinių kortelių

Na, jeigu lipti, tai reikia užlipti visur! Ši gamtos vieta tarsi viena Birštono vizitinių kortelių, nuo neatmenamų laikų. Vytauto kalnas, dar vadinamas Birštono piliakalniu, vienas žinomiausių ir aukščiausių piliakalnių Lietuvoje. Nesvarbu, esate Vytautas, ar nesate, pasimatuoti kunigaikščio „akinius“ tikrai verta – pažvelkite į kurortą Vytauto žvilgsniu! 

Kadaise čia stovėjo medinė pilis, saugojusi Trakų kunigaikštystę nuo kryžiuočių puldinėjimų, pirmąkart metraštininkų paminėta 1382 m., tačiau jos istorija siekia gerokai senesnius laikus. Pagal archeologinius radinius, rastus kalno papėdėje, nustatyta, kad gyvenvietės čia būta apie I tūkst. vidurį – XV a. pr. 

Pilis buvo nekart užpulta, tačiau taip ir nenugalėta. Ją supo gilios, šaltiniuotos raguvos, klampi pelkė, pylimas ir įtvirtinti papiliai. O pasak legendos, kalno viduje buvo paslėpta kariuomenė, pasirengusi ginti kunigaikštį. 1401 m. pilis tapo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto medžioklės dvaru, kuriame nuolat lankydavosi Lietuvos ir kitų šalių didikai, na, o dabar šią vietą lanko visi užsukę į šį kurortą ir mėgaujasi įspūdingais vaizdais.

Atsigerkite kneipo kavos, pasivaikščiokite gandro žingsniu Kneipo sode ir pakvėpuokite jūros oru… Birštone

Tikrai ne veltui Birštonas krikštijamas sveikatingumo kurortu… ne tik dėl sanatorijų ir SPA gausybės. Sveikatingumas čia alsuoja net ir… gamtoje po atviru dangumi. Eikite pasisveikatinti į Kneipo sodą, atsigerti Kneipo kavos, pasivaikščioti gandro žingsniu ir refleksoterapiniu taku!

„Vanduo gydo viską, vanduo daro stebuklus, profilaktika geriau nei gydymas“ – tai unikali sveikatos filosofija, kurią XIX a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas. Ja vadovaujamasi ir Birštono kurorte. Sveikatinimas pagal Sebastianą Kneipą sustiprina visą organizmą, grūdina kūną ir sielą, stiprina imuninę sistemą. Šis holistinis sveikatos gerinimas remiasi 5 elementų sistema: vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija, sveika mityba. Būtent pagal šias Kneipo rekomendacijas ir įrengtas Kneipo sodas Birštone, skirtas procedūroms su šaltu vandeniu organizmo grūdinimui, imuninės sistemos stiprinimui. Išduosime paslaptį, pati populiariausia procedūra čia – Kneipo kava. Išbandykite! Aišku… nepamirškite ir gandro!

Mėgstate vaikščioti pajūriu ir kvėpuoti gaiviu jūros oru? Toli važiuoti tikrai nereikia! Tai galite patirti čia. Nemokamai. Pakvėpuoti jūros oru ir mineralais Birštone. Tai vienintelis toks Lietuvoje – mineralinio vandens garinimo statinys šiame kurorte „Druskupis”. Galėsite mėgautis ypatingai sveiku „jūrinio efekto“ oru po dangaus žydryne. Kurorte gyvenantys žmonės ir turistai jau seniai pamilo šias inhaliacijas, jos net tik stiprina sveikatą, bet ir grūdina organizmą šviesos terapija. 

Vytauto Jurgio Meškos parke, atvirame išskirtinės architektūros mineralinio vandens garinimo statinyje su mineralinio vandens fontanėliu ir druskų galerija, garintuvo sienomis teka mineralinis vanduo, kuris veikiamas saulės ir vėjo, savaime garuoja pačiame statinyje ir net 50–80 m spinduliu aplink leidžia kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu, „jūrinio efekto“ oru. Išties nuostabu!

Mineralinio vandens lašų prisodrintas oras turi tokį pat poveikį kaip ir kvėpavimas jūros oru, pasijusite tarsi vaikščiotumėte jūros pakrante. Į garinimo bokštą „Druskupis“ mineralinis vanduo tiekiamas iš mineralinio vandens gręžinio pavadinimu „Rūta“.

Prisikvėpavę pajūrio oro, keliaukite į istorinę purvo gydyklą Birštone. Sako čia sveikatinasi net patys gydytojai ir tai itin mėgsta užsieniečiai! Tikrai nenusivilsite! Daugelis juokauja, jog ši vieta pralenkia net ir patį Izraelį su Negyvosios jūros purvo voniomis!  1933 m. šiam reikalui pastatytas naujutėlis purvo gydyklos pastatas, papuoštas Raudonojo Kryžiaus emblema. Tai istorinė purvo gydykla ir gydymo purvu pradžia Lietuvoje. Šis statinys – vienas iš tarpukariu sparčiai atsinaujinusio kurorto simbolių, mat iki 1935 m. intensyviai buvo griaunami seni ir kilo nauji Birštono pastatai. „O Birštono gydyklos mineralinių, angliarūgštės ir dumblo gydomųjų vonių nesustabdo joks lietus. Jomis besinaudojančių kasdien vis daugėja“, – 1935 m. rugpjūtį rašė laikraštis „Lietuvos aidas“. 

Na, o lankantis Birštone, tikrai nevalia pamiršti ir Birštono draugiškų kaimynų – Prienų. Žmonės dažnai juokauja ir klausia, koks miestas, kur vienintelis kelias suvalkiečiui pas dzūką yra tik per tiltą? Taip, taip, tai Prienai. Piliakalniais nusėtas, upių vingių išvagotas, ežerais papuoštas ir slepiantis daug lobių.

Apžvalgos aikštelė – pasidaryk asmenukę su bronzine mergaite – Suvalkijos ir Dzūkijos riba

Ši vieta išties labai jauki. Ją žmonės itin mėgsta dėl vienos naujovės! Ogi, asmenukės su mergaite! Moderniai įrengtoje apžvalgos aikštelėje rasite bronzinės mergaitės su šuniuku skulptūrą „Asmenukė prie Nemuno“. Visi čia su džiaugsmu nori įsiamžinti su bronzine mergaite. Atskleisime jums dar ir vieną paslaptį – jeigu paglostysite šuniuką, išsipildys Jūsų svajonė turėti ištikimą draugą. Išties nuostabu, o kai tiki stebuklais  – jie vyksta.

Asmenukė prie Nemuno – skulptūra, vaizduojanti žavią merginą, rankose laikančią mobilųjį telefoną ir darančią asmenukę. Ši skulptūra buvo pastatyta apžvalgos aikštelėje prie Greimų tilto. 

Greimų tiltas tai ne tik tiltas per Nemuną, šis tiltas jungia Suvalkiją ir Dzūkiją – Prienų suvalkietišką ir dzūkišką dalis! Galėsite girtis, kad pabuvote tiek dzūkais, tiek suvalkiečiais, gal net išmoksite tarmiškai kalbėti. Apie tai skelbia prie tilto esantis riboženklis bei įrengta apžvalgos aikštelė – „Suvalkijos ir Dzūkijos riba“. Tiesa, tai nėra tik riba… Nuo čia atsiveria ir nuostabi Nemuno kilpų panorama, yra atokvėpiui ir poilsiui pritaikyta zona, galėsite prisėsti bei pasigrožėti Nemuno tėkme. 

Balbieriškio atodanga – vienas instagramiškiausių Lietuvos peizažų

Jeigu mėgstate gamtą ir vaizdus tarsi iš atvirukų, jums tai neabejotinai patiks! Stovint ant skardžio, nuo Balbieriškio atodangos, Nemuno slėnio kairiajame šlaite, atsiveria vienas gražiausių Lietuvos peizažų. Dėl stačių margaspalvių krantų ir unikalaus reginio ši atodanga paskelbta geologiniu gamtos paminklu. 

Garsus geografas Česlovas Kudaba apie šią vietą rašė: „Nematęs Nemuno nuo Balbieriškio šlaitų, dar negali girtis  matęs mūsų upių tėvą“. Stovint ant apžvalgos aikštelės matosi įspūdingas Nemuno vingis, šilais apaugę krantai, o tolumoje iki pat horizonto šypsosi Buktos miškas. Tai – viena populiariausių ir instagramiškiausių vietų.

Nuotr.: Sauliaus Jankausko

Balbieriškio atodangos aukštis siekia apie 40 metrų (viršaus absoliutinis aukštis – apie 87 metrus), šlaitų statumas – apie 50 laipsnių, bet yra vietų, kur jie vertikalūs. Negana to, Balbieriškio atodanga yra ta vieta, kur galima pamatyti (fragmentiškai) pleistoceno pabaigoje buvusiame Simno–Stakliškių prieledyniniame baseine susiklosčiusių limnoglacialinių nuosėdų storymės visą pjūvį. Limnoglacialinių nuosėdų didžiumą čia sudaro juostuotas molis (vadinamas dar ir varviniu), koks Lietuvoje naudojamas kaip pagrindinė žaliava plytoms, čerpėms, kokliams, drenažo vamzdžiams ir kitokiems keraminiams dirbiniams gaminti.

Net 1700 m besidriekianti atodanga atveria ledynmečio palikimą. Plika akimi puikiai matosi ledynmečio nuogulų storymė ir tortą primenantys juostuoto molio sluoksniai, vadinami varvomis. Pagal jų skaičių nustatyta, kad prieledynmečiu apie 200 metų čia tyvuliavo šaltavandenės Balbieriškio – Simno marios.

Nuotr.: Sauliaus Jankausko

Rubrikoje „Lietuvos TOP 5G: ką aplankyti šią vasarą?“ pristatysime skirtingus Lietuvos kraštus – Tau beliks tik nukeliauti.

„Bitė” linki įsimintinos vasaros keliaujant. Spartus ir stabilus „Bitės“ naujos kartos 5G ryšys jau veikia visose 60 Lietuvos savivaldybių. Neatidėk akimirkų rytojui, jeigu jas gali patirti šiandien!

Geras „Bitės“ ryšio padengimas siekia 99 proc. Lietuvos teritorijos. Sparčiu ir stabiliu „Bitės“ naujos kartos 5G internetu gali naudotis daugiau kaip 2 mln. Lietuvos žmonių. Kad klientai turėtų nepertraukiamą ryšį ištisus metus, bendrovė pasitelkia „Greitąją Bitės ryšio pagalbą“ bei profesionalių inžinierių komandą, kurie visą parą skuba užtikrinti ryšį net ir ekstremaliausiomis sąlygomis.

Daugiau informacijos apie lankytinus objektus galite sužinoti:

Birštono turizmo informacijos centre, B. Sruogos g. 4, Birštonas tel. +370 620 42514, https://www.visitbirstonas.lt/, el. p. info@visitbirstonas.lt 

Prienų turizmo informacijos centre, Vytauto g. 35, Prienai, tel. +370 602 87027, https://www.infoprienai.lt/, el.p. tvic@infoprienai.lt 

pastedGraphic.png

 

 

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Ką pamatyti Joniškyje

We love Lithuania

Neringa svarsto keisti miesto gimtadienio datą

Kelionė į Neringą vandens keliais

Sausio 1 d. Katedros aikštėje bus minima Lietuvos vėliavos diena

Švęsti Velykėles – į Žaliūkių malūnininko sodybą

Vatos debesėliai

Rasita Liulienė
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"