Šalia Vilniaus oro uosto teritorijos šiais metais iškils visuomenei skirta lėktuvų stebėjimo (angl. „planespotting“) aikštelė. Statybos darbų rangos sutartis pasirašyta su kompanija „Ginstata“, kuri dar iki šių metų spalio vidurio užbaigs darbus oro uosto sklype ir įrengs išskirtinį objektą.
„Aviacijos mėgėjų gretos sparčiai pilnėja ne tik globaliai, bet ir Lietuvoje, o tai reiškia, kad ir poreikis turėti vietą, kurioje galima patogiai stebėti kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, auga. Šios aikštelės atsiradimas mums bus ne tik simbolinis įvykis ir ilgai laukta dovana miestiečiams, bet ir indėlis į aviacijos bendruomenės gyvavimą“, – sako Vilniaus oro uosto vadovas Dainius Čiuplys.
Patogioje vietoje, pakeltą nuo žemės paviršiaus stebėjimo aikštelę, kuri taip pat bus pritaikyta neįgaliesiems, planuojama įrengti šalia Salininkų sodų, iškart už Vilniaus oro uosto tvoros, kur galės patekti visi norintys. Vieta aikštelei buvo parinkta atsižvelgus tiek į technines galimybes, tiek į geriausią vaizdą, kurį galėtų pamatyti jos lankytojai – visai čia pat nuolat kyla ir leidžiasi lėktuvai, labai gerai matomas aerodromo kilimo ir tūpimo takas.
Visai greta šios lėktuvų stebėjimo aikštelės Vilniaus miesto savivaldybė įrengs ir vaikų žaidimo aikštelę.
„Vilniuje iniciatyvos laukiamos ir skatinamos. Džiaugiamės, kad Vilniaus oro uostas į dangų kelia ne tik lėktuvus, bet ir aviacijos mėgėjų svajones, tad Vilniaus miesto savivaldybė geranoriškai prisideda prie šios iniciatyvos įrengdama žaidimų aikštelę naujajame miestiečių traukos objekte – „planespotting“ aikštelėje“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Vytautas Mitalas.
Lėktuvų stebėjimo aikštelės prieigos bus įtrauktos į bendrą oro uosto apsaugos sistemą, dėl pačių lankytojų saugumo nuolat stebimos kameromis, o tvarką aplink prižiūrės reguliariai patruliuojantys saugos pareigūnai.
Angliškas terminas „planespotting“ reiškia pomėgį stebėti oro uostuose kylančius, besileidžiančius arba ant žemės manevruojančius lėktuvus. Pasauliniu reiškiniu jau seniai spėjęs tapti užsiėmimas vilioja ne tik išskirtinių vaizdų ieškančius, be didesnio tikslo lėktuvus stebinčius žmones, bet ir profesionalius aviacijos entuziastus ar fotografus. Pastarieji stebėjimo vietoje gali praleisti ilgą laiką, stengiasi įamžinti kuo įdomesnį momentą, o vėliau – pasidalinti su savo bendraminčiais, keistis informacija.