Mergakalnio atodanga. Iš šios atodangos atsiveria nuostabus grožis į Kauno marias, taip pat matosi Paukščių sala bei Kruonio HAE. Šalia šios atodangos yra pasivaikščiojimo takelis, kuris nuves Jus iki marių bei padovanos įspūdingų vaizdų. Taip pat čia yra įkurtos kelios vietos, kuriose galime iškylauti ar tiesiog atsikvėpti.

Lašinių piliakalnis. Užlipus ant šio piliakalnio atsiveria gražus vaizdas į Strėvos upę, ruduo nuspalvina medžius įvairiomis spalvomis, tad čia galima pasimėgauti spalvomis. Čia visai netoliese dar rasite Lašinių akmenį bei konglomeratą, tad atvykus į Lašinių kaimą, turėsite ką aplankyti.

Budelių piliakalnis. Nuostabesnio vaizdo į Neries upę neatrasite, čia atvykti visais metų laikais privaloma. Ruduo toks laikas, kad atsikvėpti jau atsiranda laiko, tad atvykus čia galėsite pasitiesti pledą ir piknikauti.

Maisiejūnų piliakalnis. Čia atvykus galima pasigerėti gamtos vaizdais bei gauti informacijos apie Strėvos mūšį, nes čia yra įrengtas mūšio paminėjimo ženklas. Netoliese galite išmėginti gravitacinę kalvą, kai automobilis rieda ne nuo kalno, o į kalną. Kodėl? Nuvykę pamėginkite išsiaiškinti.

Migonių piliakalnis. Šis piliakalnis įrengtas aukštame Kruonės upelio kranto aukštumos kyšulyje. Piliakalnio ir senovės gyvenvietės kompleksas yra kultūros paminklas. Čia atvykus galima ne tik ant piliakalnio užlipti ir grožėtis atsiveriančiais vaizdais, bet yra įrengti suoliukai atokvėpiui ar piknikui.

Paparčių piliakalnis. Už 300 metrų nuo piliakalnio į šiaurės rytų pusę – medžiais išsodinti Gediminaičių stulpai. Gerai matosi pakėlus skraidyklę. Botaninis draustinis įkurtas 1991 m. siekiant išsaugoti unikalias natūralias šlaitų sausumines pievas ir joms būdingas augalijos bendrijas, taip pat turtingas retomis ir į Raudonąją knygą įrašytomis rūšimis buveines. Draustinis apima 75,8 ha plotą.

Lietuvos liaudies buities muziejus, apžvalgos bokštas. Šiame muziejuje apsilankyti rekomenduojame visais metų laikais, nes visada čia atvykus gera, tik nepamirškit, kad šis muziejus apima didelį plotą, tad užkandukai ir arbata tikrai nepamaišys. Taip pat rekomenduojame tiems, kurie nebijo aukščio užlipti ant apžvalgos bokšto.

Bačkonys. Pastrėvio HAE. Čia ne tik Strėvos kaskadas galima aplankyti, bet ir pasivaikščioti labai gražu, nes rudeniniai medžių lapai maloniai stebina akis.

Rumšiškių pasivaikščiojimo takas prie Kauno marių. Trumpas, bet labai gražus pasivaikščiojimo takas Rumšiškėse, rudenį čia galima grožėti įvairiausiomis spalvomis.

Gastilionių atodanga į Kauno marias. Atodanga dešiniąją Kauno marių pakrante tęsiasi apie 600 m su beveik stačia iki 20 m aukščio siena, kurioje aiškiai matomi dviejų ledynmečių sukloti moreninio priemolio sluoksniai, perskirti tarplendynmečio metu sukloto smėlio sluoksniais. Ši atodanga yra Gastilionių pažintiniame take, tad rekomenduojame įveikti visą taką.

Taip pat turint galimybę, galima apsilankyti Europos miške Laukagalyje ir pakelti skraidyklę, kad nufotografuoti šį grožį. Koordinatės – 54.906872, 24.677448






Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.