Liepos 13 d. 22 val. festivalis „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“ kviečia į savo antrąjį renginį, kuris vyks ant Parnidžio kopos, Nidoje. Apie gintaro legendas pasakojanti renginio meninė programa, režisuota Mariaus Tumšio, žada nepamirštamą patirtį – mistifikuotos šviesos projekcijos susilies su kompozitoriaus Mariaus Salyno interpretuota muzika, sukurdamos kerinčią atmosferą, o atlikėja Laurita Peleniūtė pasiners į pasakojimų gelmes, savo balsu perteikdama legendų pasaulį.
Festivalio „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“ kuratorė Viktorija Binkulienė teigia, kad šis festivalis itin svarbus ne tik Mažosios Lietuvos kraštui, bet ir visai Lietuvai. Festivalio pavadinimas „Keliaujanti vėtrungė“ simbolizuoja mobilumą ir gebėjimą aplankyti skirtingas etnografinio Mažosios Lietuvos regiono vietoves, skleidžiant žinią apie unikalią šio krašto gamtą, kultūrą, istorinį paveldą ir tradicijas.
Nida taps puikia vieta gintaro legendoms atgyti. „Daugelis tautų gintaro kilmę gausiai apipynė legendomis ir mitais. Tačiau pati romantiškiausia yra lietuvių tautos legenda apie Jūratę ir Kastytį. Nemirtingoji deivė Jūratė gyveno pasakiško grožio gintariniuose rūmuose Baltijos jūros dugne. Kartą, pamačiusi žvejojantį Kastytį, jį įsimylėjo, ir tuo užrūstino dangaus dievą Perkūną. Įsiutęs Perkūnas nuskandino Kastytį ir galingais žaibais sudaužė rūmus. Iki šiol jūros bangos į krantą neša sudaužytų rūmų likučius, o patys mažiausi gintarėliai – tai nelaimingos ir savo meilės niekaip negalinčios pamiršti Jūratės ašaros,“ – paklausta apie gražiausią gintaro legendą pasakoja Mizgirių gintaro muziejaus direktoriaus pavaduotoja Judita Eičinienė.
Kuršių nerijos pusiasalis yra ne tik gamtos grožio ir poilsio vieta, bet ir paslaptingų gintaro legendų lopšys, kur gintaro gabalėlis slepia istorijas ir mitus. Renginio metu dramaturgo Mindaugo Valiuko tekstai atskleis daug negirdėtų ir tik menamų faktų apie gintaro kilmę ir jo istoriją. Pasak šviesų projekcijų režisieriaus Audriaus Lauručio, mistifikuotos projekcijos savo šokiu apglėbs daug simbolinių prasmių turintį objektą – saulės laikrodį ir stichiškas, nakties prieblandoje tūnančias medžių lajas. Šviesos įgalina pajusti legendas, kurias mums nori papasakoti gintaras ir jame mieganti istorija. Šviesos projekcijų kūrėjų komanda sukurs magišką atmosferą, atspindinčią gintaro šilumą ir jo paslaptingumą.
L. Peleniūtė, žinoma lietuvių atlikėja ir folkloro entuziastė, kartu su grupe pristatys programą, kurioje susipins muzika ir legendos apie gintarą. Unikali balso ir muzikos interpretacija suteiks gyvybės, o žiūrovai galės pasinerti į mistišką pasakojimų pasaulį. Laurita garsėja gebėjimu sujungti tradicijas su šiuolaikine kūryba, todėl jos pasirodymai visada yra nepakartojami ir įtraukiantys. Atlikėja kvies renginio dalyvius kartu dainuoti sutartines ir pristatys visiškai naujai adaptuotą sutartinę „Gintarėlio lylia, gintarėlio lylia“.
Festivalio baigiamasis renginys – rugpjūčio 16 d. 21 val. „Tikėjimas“ prie Ventės rago švyturio. Stebėdami šokio trupės „Nuepiko“ modernaus šokio programą, klausydamiesi šiuolaikinės ir folkloro motyvais apipintos muzikos, festivalio žiūrovai susipažins su seniausiu Mažosios Lietuvos švyturiu, kuris rodydavo žvejams saugų kelią į krantą. Čia, minint Švyturių metus, įvyks Nidos ir Ventės rago švyturių sąšauka.