Ruduo – tai pereinamasis laikotarpis iš vasaros į žiemą. Kaip jį pergyventi lengvai ir sklandžiai?
Įdomu sužinoti

Ruduo – tai pereinamasis laikotarpis iš vasaros į žiemą. Kaip jį pergyventi lengvai ir sklandžiai?

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Ruduo, kaip pereinamasis metų laikas, žymi natūralų perėjimą iš šiltų vasaros dienų į šaltas žiemos naktis. Šiuo laikotarpiu keičiasi ne tik gamtos spalvos, bet ir organizmo poreikiai bei mūsų gyvenimo būdas. Norint sušvelninti šį perėjimą, svarbu pasiruošti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Štai keletas patarimų, kurie padės lengviau prisitaikyti prie besikeičiančio sezono.

1. Prisitaikykite prie besikeičiančios temperatūros

Visi žinome, kad lietuviško rudens diktuojami orai yra nenuspėjami: vieną dieną gali džiuginti dviženklė šilumą, o kitą – šaltukas jau žnaibo skruostus ir rankas. Todėl verta prisiminti, kad tinkamas drabužių sluoksniavimas gali padėti išlaikyti kūno šilumą ir komfortą. Rinkitės lengvus, bet šiltus drabužius, kuriuos galima lengvai nusivilkti ar apsivilkti priklausomai nuo temperatūros pokyčių.

2. Subalansuokite mitybą

Su orų atvėsimu keičiasi ir organizmo poreikiai. Vasaros metu organizmui reikėjo daugiau skysčių ir lengvesnio maisto, tačiau ruduo kviečia pereiti prie šiltesnių ir sotesnių patiekalų. Įtraukite į racioną sezoninius produktus, tokius kaip moliūgai, burokėliai, morkos bei įvairias kruopas. Taip pat svarbu išlaikyti pakankamą vitaminų kiekį, ypač vitamino D, kurio trūkumas gali sustiprėti dėl mažesnio saulės šviesos kiekio.

Ruduo ir subalansuota mityba
Subalansuota mityba

3. Stiprinkite imunitetą

Įsigalėdamas ruduo primena ir apie padidėjusią peršalimo ligų riziką, todėl itin svarbu pasirūpinti savo imunitetu. Pasistenkite įtraukti į savo mitybą daugiau vaisių ir daržovių, turtingų antioksidantais, pavyzdžiui, obuolius, spanguoles ir kopūstus. Taip pat nepamirškite gerti daugiau šiltų gėrimų, pavyzdžiui, vaistažolių arbatų. Karštieji gėrimai, pagardinti imbieru ir citrina, taip pat gali padėti palaikyti ir stiprinti organizmo apsaugą.

4. Fizinis aktyvumas gryname ore

Nors orai rudenį tampa šaltesni, buvimas gryname ore yra būtinas tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai. Pasivaikščiojimai miškuose ar parkuose leidžia mėgautis rudeninėmis spalvomis, gaiviu oru ir ramybe. Tai puikus būdas išlaikyti formą bei stiprinti imunitetą. Be to, rudens gamta turi ypatingą poveikį psichologinei būsenai – lapų šnaresys, spalvų kaita padeda nusiraminti ir pabėgti nuo kasdienio streso.

Ruduo ir fizinis aktyvumas
Fizinis aktyvumas rudenį

5. Reguliuokite miego režimą

Dienų trumpėjimas, kartu su rumpėjančiu saulės šviesos kiekiu, gali turėti įtakos miego ritmui. Svarbu palaikyti sveiką miego rutiną: eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu. Norėdami, kad miegas būtų kokybiškas, pasirūpinkite, kad miegamajame vyrautų tyla ir tamsa, taip pat, kad jame būtų patogu ir ramu. Jei sunku užmigti, prieš miegą išgerkite šiltos ramunėlių arbatos ar užsiimkite atpalaiduojančiomis veiklomis, tokiomis kaip meditacija ar lengvi tempimo pratimai.

Ruduo ir subalansuotas miegas
Subalansuotas miegas

6. Skirkite laiko emocinei sveikatai

Ruduo neretai neatsiejamas nuo su juo kartu atkeliaujančiu melancholijos jausmu, kurį sustiprina trumpėjančios ir vėsios dienos bei vyraujanti niūresė nuotaika. Norint išlaikyti emocinę pusiausvyrą, svarbu rasti laiko mėgstamai veiklai. Skaitymas, rankdarbiai ar kūrybinės veiklos gali padėti atsipalaiduoti ir išlaikyti gerą nuotaiką. Taip pat, jei jaučiate padidėjusį nuovargį ar liūdesį, būkite dėmesingi savo psichologinei būsenai ir neleiskite jai ilgai užsitęsti. Pasikalbėjimas su draugais ar specialistu gali padėti išlaikyti emocinį stabilumą.

Autorė Germantė Gedvilė

Custom Like
author avatar
Įdomybių redaktorius

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kam mums reikalingas miegas? Sužinokite, kiek miego reikia skirtingais gyvenimo etapais

Šalčiausios vietos pasaulyje ir negirdėti faktai apie ekstremalų šaltį

10 patarimų, kaip sutaupyti pinigų apsiperkant maisto parduotuvėje

Įdomu sužinoti

Alergija gali užklupti ir rudenį: kaip kovoti su sezoninėmis problemomis?

Kai tradiciniai obuolių pyragai pabosta… Išbandykite netikėtus rudeninių pyragų skonius

Miškai pilni grybų: ką svarbu žinoti nepatyrusiam grybautojui?

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"