Maršrutai

Maršrutas: Šiaurė – Rytai – Vakarai – Pietūs

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Maršruto metu užfiksavę vietą mūsų svetainėje (Žymėk vietą) naujienų prenumeratoriai į savo el. paštą gaus specialų nuolaidos kodą šio maršruto magnetukams įsigyti pigiau! Verta būti mūsų bendruomenės nariu ir gauti mūsų naujienlaiškius.

Kokia krypti rinktis atostogoms, ar kokių naujų iššūkių dar sugalvoti? Turim sumanymą, tikim retas yra aplankęs piečiausią, šiauriausią, ryčiausią ir vakariausią Lietuvos tašką ir ar žinojai, kad kol saulė patekėdama nušviečia visą Lietuvą praeina net  24 min. Tad keliaudamas per Lietuvą gali dieną prailginti ar sutrumpinti J  Tad šį kartą tik keli taškai, bet norint juos aplankyti reikia visą Lietuvą apkeliauti!

Šiauriausia Lietuvos vieta – yra Biržų rajone Nemunėlio vingyje prie Rumbų kaimo (buvusio Lemkinės vienkiemio). Šiuo metu, Aspariškių kaimelis yra šiauriausia gyvenamoji vieta Lietuvoje.

O pakeliui, kai klaus ir kur velnias tave nešė? aplankykite Velniapilio uola. Velniapilio ola yra dolomitinė atodanga, kurios apačia maždaug 3 m yra iškilusi virš Nemunėlio upės vandens paviršiaus ir apie 6 m atstumu nuo Nemunėlio upės tėkmės. Atodanga turi respublikinio geologinio gamtos paminklo statusą, kuris pirmąkart buvo paskelbtas 1964 m. Jos būklė palyginti gera, natūrali.

Vosiūnai. Ryčiausias taškas Lietuvoje, kadangi tai pasienio zona ir padidinto saugumo , siūlome pasidairyti po Vosiūnų miestelį ir išbandyti maršrutą – Ten, kur teka saulė https://www.ignalina.info/marsrutai/ten-kur-teka-saule/

Vosiūnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

Yra Vosiūnų kaime, Dysnos dešiniajame krante, prie Baltarusijos sienos. Bažnyčios statyba 1918 m. pradėjo rūpintis kun. Vaclovas Giedrys. Kunigo Juozo Erciaus rūpesčiu 1919 m. bažnyčia pradėta statyti Kazėnuose (2 km nuo Vosiūnų). Buvo įrengta laikina koplyčia. Kilus nesutarimams su žemės savininku, statyba nepradėta. 1921 m. Kun. J. Ercius pastatė dabartinę bažnyčią. Bažnyčia neįprastų proporcijų, bazilikinė, žema, plati, su bokšteliu ant apsidės. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora metalinio tinklo.

Piečiausia Lietuvos vieta – yra Varėnos rajone apie 7 kilometrus piečiau Musteikos kaimo. Piečiausias Lietuvos taškas Tai pasieno ruožas ir patį tašką gana sudėtinga pasiekti, tačiau jis priklauso Musteikos kaimui, kuris pasižymi kaip platusis kaimas. Tad aplankei Musteikos kaimą aplankei piečiausią tašką Lietuvoje.

Drevinės bitininkystės muziejus

Drevinės bitininkystės ekspozicija įrengta Musteikos kaime. 2006 m. kaime buvo įkurtas senovinių kelminių avilių bitynas, o aplinkinių miškų drevėse apsigyveno bitės. Dabar bityne galima pamatyti, kaip kelminiuose aviliuose prižiūrimos bitės, kaip tvarkomas medus ir vaškas. Taip pat galima pamatyti, kaip daromi kilminiai aviliai, nedideli aviliai – vabikai, skirti bičių spiečiams vilioti. Vasaros pradžioje į avilius leidžiami nauji spiečiai. Bityne galima išbandyti ne vieną amatą. Čia vyksta pynimo savaitė, taip pat galima susipažinti su senoviniu Musteikos kaimu ir su jį supančia aplinka.

Toliausiai į vakarus nutolusi vietovė yra Kuršių nerijoje riboje su Baltijos jūra, ties siena su Rusijos Federacija (Kaliningrado sritis). Atmetus Kuršių neriją, toliausiai į vakarus nutolusi sausumos vieta būtų krantas po Palangos tiltu, arba keli metrai į šiaurę.

Susiję įrašai:

Maršrutas: Muziejų naktis!

Surink Lietuvą

Marštutas: Pagėgiai – Šilutė – Šilalė – Tauragė

Surink Lietuvą

Maršrutas: Plungė – Rietavas – Telšiai

Surink Lietuvą