Maršrutai

Maršrutas: Plungė – Rietavas – Telšiai

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Maršruto metu užfiksavę vietą mūsų svetainėje (Žymėk vietą) naujienų prenumeratoriai į savo el. paštą gaus specialų nuolaidos kodą šio maršruto magnetukams įsigyti pigiau! Verta būti mūsų bendruomenės nariu ir gauti mūsų naujienlaiškius.

O šis maršrutas kviečia pažinti tikrą Žemaitiją, juk neužilgo Užgavėnės, o niekas kitas taip nešvenčia kaip Žemaičiai, tačiau švenčia kaip priklauso antradieniais, tad kviečiame tiesiog pakeliauti savaitgalį, kad galėtumėt pajusti ir parsivežti to krašto „dvasę“. O lankomi objektai tokie žemaitiški  – 5 min vienam tikrai nepakaks, tai šį kartą tikrai siūlome atvykti visam savaitgaliui, nes kaip gi spėti sekmadienį į turgų 5val ryto?

Lopaičių piliaklanis

Tai didžiausia Lietuvoje senoji šventykla po atviru dangumi. Spėjama, žemaičių kunigaikščio Vykinto pilies Tvarmenės, prie kurios yra karaliaus Mindaugo sužeidimo vieta. Tai istorinis kompleksas, kurį sudaro: piliakalnis, spėjama senovės žemaičių šventvietė, mitologiniai akmenys, šaltinis.

„Džiūgo“ sūrio kavinė

Telšiuose tiesiog būtina paragauti Džiugo sūrio, o jo formų gali būtų įvairių, kad ir ledai su sūriu.

Meškučių takas

Nuo čia galite išbandyti jėgas ir surinkti visas 50 meškų simbolius esančius Telšiuose – nuoroda į maršrutą – https://visit.telsiai.lt/marsrutai/meskuciu-takas/

Žemaitijos turizmo informacijos centas

Čia galite susipažinti ir pažiūrėti pirmus Meškų muziejaus eksponatus. O kas smagiausia, kad jie išeksponuoti languose, tai naują muziejų galima laikyti visą parą. 

Žvėrinčius

Žvėrinčius įkurtas 1996 m. Ubiškės girininkijoje siekiant supažindinti visuomenę su laukinių gyvūnų gyvenimu. Čia yra įrengtas 14,7 ha ploto miško aptvaras šernams, danieliams ir muflonams bei aptvertas 2,4 ha ploto miško sklypas vilkams. Žvėrinčiuje gyvena apuokai, lūšys, muflonai, danieliai. Lankytojų patogumui stebėti laukinių gyvūnų gyvenimą pastatytos dvi apžvalgos aikštelės bei pavėsinė, regykla, įrengta žaidimų aikštelė vaikams, pastatytas ąžuolas su inkilais ir stendas su labiausiai Lietuvoje paplitusių žvėrių ir paukščių aprašymais.

Šaltojo karo muziejus.

Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą. Čia buvo dislokuotos 4 vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4, apginkluotos 2 MT galios termobranduolinėmis galvutėmis.

Užgavėnių kaukių ekspozicija

Tai pirmasis Užgavėnių muziejus Lietuvoje, kuriame pristatoma garsi Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė, apie 300 įvairių Užgavėnių „lėčynų“.

Šis paukščių „bendrabutis“įrengtas keliaujant link Platelių ežero apžvalgos aikštelės. Čia pamatysite įvairaus dydžio inkilus, kurie skirti įvairioms paukščių rūšims. Šalia pastatytas informacinis stendas. Didelė tikimybė, kad šiame „bendrabutyje“ išvysite naminį žvirblį, karklažvirblį, didžiąją zylę ar paprastąjį varnėną. Vaikams – tai puiki edukacinė priemonė, padėsianti susipažinti su įvairių rūšių paukščių „namais“.

Siberijos bokštas

Iš bokšto matyti Platelių ir Beržoro ežerai, Siberijos pelkė – viena vertingiausių pelkių Žemaitijos nacionaliniame parke, paskelbta telmologiniu draustiniu, Beržoro kaimas, pietinė Platelių miestelio dalis, Liepijų miškas.

Rietavo turgus

Rietavo turgus – tai didžiausias turgus vakarų Lietuvoje, užimantis apie 30 hektarų plotą. Turguje galima įsigyti praktiškai viską – nuo adatos iki kombaino.  Darbo laikas: sekmadienį  5val- 16val.

Rietavo dvaras– Rietavo dvaras. Iki šių laikų išliko Rietavo parkas, kuris paskutiniuoju laiku vis geriau prižiūrimas. Rytinę jo dalį juosia Jūros upė, o vakarinėje dalyje – tvenkinys. Iš senųjų dvaro pastatų išliko muzikos mokykla, kurios pastate įsikūrė Rietavo istorijos muziejus, muzikantų bendrabutis, vandens bokštas, keli ūkiniai pastatai, sargo namelis, dalis tvoros, dveji vartai. Paskutiniuoju laiku atkasti rūmų pamatai.

Norite būti pirmieji gaunantis šiuos maršrutus ir papildomas nuolaidas? Tapkite mūsų naujienlaiškių prenumeratoriai!

Susiję įrašai:

Maršrutas: Bižai – Pasvalys – Pakruojis – Joniškis

Surink Lietuvą

Maršrutas: Miško takais

Surink Lietuvą

Maršrutas: Ukmergės dvarų žiedas

Surink Lietuvą