Maršrutai

Maršrutas: Ukrainos pėdsakai Lietuvoje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Surink Lietuvą komanda savo vartotojams ir prenumeratoriams siūlo išbandyti naujieną – kelionių maršrutus

Ukrainos pėdsakai Lietuvoje

(atnaujintas)

Maršruto metu užfiksavę vietą mūsų svetainėje (Žymėk vietą) naujienų prenumeratoriai į savo el. paštą gaus specialų nuolaidos kodą šio maršruto magnetukams įsigyti pigiau! Verta būti mūsų bendruomenės nariu ir gauti mūsų naujienlaiškius.

Ieškome ir renkame informaciją apie Ukrainos verslą, meną ir kitus objektus Lietuvoje, kurie gali padėti atskleisti ukrainiečių kultūrą, gyvenimo būdą, sukurta indėlį Lietuvoje, atskleistų šios tautos istoriją, kuri jau ne vieną šimtmetį yra kuriama.

 

Papildymas: Norime pasidžiaugti naujais atradimais ir dar kartą paskatinti užpildyti anketą (čia) apie šalia matomus Ukrainos pėdsakus. Gal pažįstate vietinį verslą, o gal žinote kokią įdomesnę istoriją, pasidalinkite!

 

Geisiškių Šv. kankinio Jurgio Nugalėtojo cerkvė. Geisiškės – seniūnaitijos centras, kuriame gyvena 286 gyventojai (2013 m.) Dauguma gyventojų – ukrainiečiai, įsikėlė į šią vietovę 1907–1910 metais iš Kamenec-Biskupskoje (dab. Bresto sritis, Baltarusija)

Teatralizuota ekskursija su grafiene Rozalija. Teatralizuota ekskursija su grafiene Rozalija Raudondvario dvare apie iš Ukrainos kilusius grafus Tiškevičius https://www.kaunorajonas.lt/laisvalaikis/teatralizuota-ekskursija-su-grafiene-rozalija/

Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras. 2009 m. mokyklos direktoriaus Rimanto Gorio iniciatyva pastatytas 4 m aukščio ąžuolinis paminklas Šv. Bazilijaus Didžiojo ordinui (tautodailininkė Birutė Kasperavičienė), kurį pradedant IX konferenciją iš ciklo „Šv. Bazilijaus Didžiojo ordinas“ pašventino lietuviai ir ukrainiečiai kunigai. Tai buvo pirmoji skulptūra, skirta ukrainiečiams Lietuvoje.

Ukrainistikos muziejus. Istorijos mokslų dr. Aldonos Vasiliauskienės, įkurtas ukrainistikos muziejų Skapiškyje. Šiais metais minės 10- etį. Jame lankėsi ir jį šventino buvę Ukrainos vyskupai.

 

Vyčio paminklas „Laisvės karys“. Skulptūros autoriai A.Sakalauskas ir du autoriai iš Ukrainos Borisas Krylovas ir Olesius Sidorukas. Olesius Sidorukas sakė, kad šią skulptūrą norėtų dedikuoti Ukrainos kariams, ginantiems demokratijos sienas: „Šlovė Ukrainai, šlovė Lietuvai!“.

Vytauto Didžiojo Karo muziejus. Vytauto Didžiojo karo muziejus, prisijungdamas prie Kauno aukštųjų mokyklų studentų savivaldos, Kauno miesto savivaldybės ir „Kaunas 2022“ rengiamo Vienybės ir solidarumo su Ukraina akcijos „Laisvė šviečia“, kviečia nuo Vasario 24 d. apsilankyti Karo muziejuje ir muziejaus erdvėse susipažinti su šiai akcijai parengtomis ekspozicijomis.

Paminklas Tarasui Ševčenkai. 1829-1831 m. ukrainiečių minties galiūnas T. Ševčenka gyveno Vilniuje. Čia jis patyrė pirmąją meilę, Vilnius turėjo didelę įtaką jo – dailininko – formavimuisi, bičiuliams į Vilnių rašė laiškus, o vėliau rašys: „Vilnius brangus mano širdžiai“.

 Valdovų rūmai – paroda. Vasario 16-ąją atidaryta tarptautinė paroda „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvovo meistrai“. Joje pristatomas šiandienės Vakarų Ukrainos teritorijoje susiformavęs savitas vėlyvojo Baroko skulptūros fenomenas, menotyrininkų dar vadinamas Europos Baroko meistriškumo viršūne.

Atminimo lenta Konstantinui Ostrogiškiui. Konstantinas Ostrogiškis  rusėnų (ukrainiečių) kilmės kunigaikštis laikomas vienu žymiausių XVI amžiaus pirmosios pusės ir visos Lietuvos istorijos karvedžių. 1514 m. jis vadovavo jungtinei LDK ir Lenkijos kariuomenei, sutriuškinusiai keleriopai didesnę Maskvos kariuomenę. Oršos mūšis yra viena didingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės pergalių po Žalgirio mūšio. Pergalė Oršos mūšyje nepaprastai svarbi Lietuvos istorijos data, nes 40 metų valstybėje užtikrino taiką.

Kryžių kalnas. Kryžių kalne yra ukrainiečių statyti kryžiai,  juos per keletą pastarųjų metų pastatė gydymo ir reabilitacijos kursą Lietuvoje praėję sužeisti Ukrainos kariai.

Bitininkystės muziejus. Bitininkystės muziejuje yra ir Prezidento Valdo Adamkaus iš Ukrainos vadovo gauti ir muziejui padovanoti aviliai. Šiuose dviejuose aviliuose gyvena bitės. Pagal bitininkų tradicijas tokia dovana – didžiulės pagarbos ženklas, reiškiantis, kad tampama bičiuliais, ilgam užmezgami ryšiai.

Ukmergės balandžiai. 2016m. vykusiame tarptautiniame metalo meno plenere „Balandžių daug Ukmergėj“  dalyvavo ir trys menininkai iš Ukrainos, jų darbus dabar galite apžiūrėti išbandydami „Dainuojančių Ukmergės balandžių maršrutą“.

Bear&Boar Brewery. Dalis komandos dirba iš Ukrainos, taip pat turi partnerių Ukrainoje. Paskutinis gėrimas buvo sukurtas kartu su Ukrainos Underwood alaus bravoru, net ir etiketė su Ukrainos vėliava ir apdovanotas „Žmogšalos“ festivalyje.

Norite būti pirmieji gaunantis šiuos maršrutus ir papildomas nuolaidas? Tapkite mūsų naujienlaiškių prenumeratoriai!

Susiję įrašai:

Maršrutas: (NE)atrastas turizmas

Surink Lietuvą

Maršrutas: Muziejų naktis!

Surink Lietuvą

Maršrutas: Marijampolė

Surink Lietuvą