Maršrutai

Maršrutas: Bižai – Pasvalys – Pakruojis – Joniškis

5,00 (1)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Maršruto metu užfiksavę vietą mūsų svetainėje (Žymėk vietą) naujienų prenumeratoriai į savo el. paštą gaus specialų nuolaidos kodą šio maršruto magnetukams įsigyti pigiau! Verta būti mūsų bendruomenės nariu ir gauti mūsų naujienlaiškius.

Susipažinti su  animaciniais herojai, pasigaminti lėlę ar net kaliausią ar išgirsti apie krepšinio legendas iš pirmų lupų, o gal pasikrauti jėgų energijos labirinte? Taip, šiame maršrute laukia ir gamtos, ir edukacinių taškų. O mes žinom tikrai sunku prisiruošti nuvykti į vieną ar kitą Lietuvos kraštą, tad tikrai kada paskutinį kartą buvai Žiemgalos krašte?

Taip pat primename, kad keliaujant įsigyti magnetėlius dabar ypač lengva, tik reikia užsiregistruoti mūsų puslapyje ir atvykus į vieną ar kitą savivaldybę pasižymėti, o po kelionės ramiai, be skubos, galėsite prisėsti ir vienu metu užsisakyti tiek magnetėlių, kiek vietų pažymėjote. Tad galit būti ramus, kad jei nespėjot įsigyti magnetėlių turizmo centre, jie pas jus atkeliaus paštu.

Biržai

Kirkilų pramogų parkas. Atrasti animacinius herojus, pasigaminti lėlę ar išgirsti apie krepšinio legendas iš pirmų lupų, o gal pasikrauti energijos labirinte? Taip šiame maršrute laukia kaip visada ir gamtos ir edukacinių taškų. O mes žinom tikrai sunku prisiruošti nuvykti į vieną ar kitą Lietuvos kraštą, tad tikrai kada paskutinį kartą buvai Joniškyje?

Energetinis labirintas. Energetiniai labirintai turi aiškią pradžią ir pabaigą, o norint juos pereiti tereikia sekti vienu aiškiu taku. Specialios formos labirinto, esančio prieš Jūsų akis, paskirtis – leisti pabūti su savimi, pamąstyti, atsipalaiduoti, pamedituoti ir „pakrauti“ teigiama energija. Eidami energetiniu labirintu pasigrožėkite lauko akmenų įvairove ir jų savitu grožiu. Labirinto ilgis – 307 metrai į vieną pusę. Jis surinktas iš mažėjančia tvarka sustatytų 800 lauko akmenų ir dar panašaus skaičiaus puošybinių.

Biržų tiltas. Ar suskaičiuosi, kiek prireikė lentelių atnaujinti ilgiausią tiltą per ežerą?

Astravos dvaras. Ne tik  žavus pastatas su istorija, bet ir atnaujintas, bei pritaikytas paisvaikščiojimams parkas.

Pasvalys

Raubonių vandens malūnas-karšykla-verpykla. Išskirtinė pažintis su technikos paveldu ir nuostabia šeima, kuri prikėlė ne tik paveldą, bet gali prikelti ir jūs, pamokyti sustoti ir apsidairyti.. tiesiog ypatinga vieta.

Joniškėlis. Didelis mažo miestelio pasaulis. Nuo Karpių dvaro ir siauruko iki pirmosios ligoninės, verta užsukti ir apsidairyti, o dar ir koldūnus pas Sigute visi giria.

Pakruojis

Linkuva. Urbanistikos paminklas, vienas seniausių Lietuvos Žiemgalos miestelių. Labai vertinga miestelio aikštė, iš kurios išeina spinduliais septynios gatvės.

Joniškis

Joniškio sinagogų kompleksas. Sinagogų kompleksą sudaro vasarinė „Baltoji“ ir žieminė „Raudonoji“ sinagogos. Restauruotos sinagogos tapo svarbiais miesto kultūriniais ir reprezentaciniais centrais. Raudonojoje sinagogoje atkurtas ir restauruotas unikalus interjeras – lubų puošyba, sienų tapyba, aron kodešas (hebr. – šventoji skrynia), kuriame būdavo saugomi Toros ritiniai. Sinagogoje įrengta ekspozicija „Joniškio krašto žydų istorija ir kultūra“, kuri reprezentuoja Joniškio žydų bendruomenės istoriją iki Antrojo pasaulinio karo. Baltojoje sinagogoje veikia ekspozicija, kurioje panaudojus modernias eksponavimo priemones, kūrybiškai perteikiama Joniškio istorinė raida, svarbiausieji miesto istorijos momentai.

Joniškio Krepšinio Muziejus.

Būtina rezervacija – +370 612 89986.

Krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija, tačiau vietos, kur šios sporto šakos gerbėjai, sportininkai ir visi besidomintys galėtų pamatyti žymiausius šalies krepšininkų laimėjimus, atributiką, istorines nuotraukas, ilgą laiką nebuvo, todėl 2009 m. Joniškyje duris atvėrė vienintelis Lietuvoje krepšinio muziejus. Čia įrengtas ir specialus kambarys 1937-ųjų metų Lietuvos krepšinio rinktinės pergalei II Europos krepšinio čempionate Rygoje (Latvija) pažymėti. Joniškis tada buvo pirma stotis, kur grįžtančią Lietuvos krepšininkų komandą gerbėjai, miesto valdžia sutiko su gėlėmis, pučiamųjų orkestro maršais, vaišėmis.

Mūšos Tyrelio pažintinis takas. Išties žiemgališkas, unikalus, žmogaus nepaliestas gamtos kampelis Žagarės regioniniame parke – Mūšos tyrelio pelkė.

ŽAGARĖS LĖLIŲ NAMAI IR „KALIAUSIŲ FABRIKĖLIS“.

Būtina rezervacija – +370 612 85 668

„Lėlių namuose“ pamatysite istorinių lėlių kolekciją, išgirsite vaizdingą pasakojimą apie jų kūrybą, susipažinsite su pasaulio tautinių lėlių kolekcija, lietuvių tautinių bei žiemgalių lėlių ekspozicijomis, teatro lėlėmis, turėsite progą pamatyti trumpą filmuką bei pasinaudoti vietiniu paštu – išsirinkę „Lėlių namų“ išleistą atviruką, galėsite jį išsiųsti bičiuliams. Čia vykstančiose dirbtuvėlėse susikursite savo lėlę, suvenyrinę mitinę būtybę, išgirsite įdomių pasakojimų apie Raktuvės piliakalnį, Žvelgaičio kalną, senovės dievus, raganas, jų talismanus ir ženklus. Kaliausės Žagarės vyšnių festivalyje – neatsiejama dalis. Žagarėje kaliausės turi savo namus – „Kaliausių fabrikėlį“, tautodailininkės Aušros Petrauskienės sodyboje ant Švėtės upės kranto. Tai tikra kaliausių karalystė, kur gimsta įvairūs personažai. Kasmet liepos pradžioje visi norintys kviečiami į „Kaliausių stovyklą“, kur patys gali pasigaminti kaliausę.

Norite būti pirmieji gaunantis šiuos maršrutus ir papildomas nuolaidas? Tapkite mūsų naujienlaiškių prenumeratoriai! Privatumo politika

Šio maršruto magnetukai:

Susiję įrašai:

Maršrutas: Miestų šventės 2024

Surink Lietuvą

Maršrutas: Lietuvos galia

Surink Lietuvą

Maršrutas: Ukrainos pėdsakai Lietuvoje

Surink Lietuvą