Maršrutai

Maršrutas: Nuo Burbiškio dvaro iki Burbiškio dvaro!

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Maršruto metu užfiksavę vietą mūsų svetainėje (Žymėk vietą) naujienų prenumeratoriai į savo el. paštą gaus specialų nuolaidos kodą šio maršruto magnetukams įsigyti pigiau! Verta būti mūsų bendruomenės nariu ir gauti mūsų naujienlaiškius.

Pats dažniausias gyvenvietės vardas Lietuvoje – Ąžuolynė. Taip vadinama net penkiolika kaimų. Dar yra dešimt Paąžuolių, devyni Ąžuolytės, septyni Ąžuolijos, penki Paąžuolės kaimai ir dar daugiau sutampančiu pavadinimų kaip ir du Burbiškio dvarai. Ir nors tulpių žydėjimo šventė viename iš Burbiškio dvarų nusimato, tik kitą savaitgalį, bet mes norim jums padėti, kad ieškant žiedų nepasiklystumėt, tad siūlom kelionę nuo dvaro prie dvaro ir žinoma įtraukėm dar vieną kitą objektėlį.

Radviliškio r.

Burbiškių dvaras

Burbiškio dvare siekiama atstatyti kuo tikslesnį praeities vaizdą, XX a. pradžios atmosferą, suteikiant jai funkcionuojantį tęstinumą dabarties kontekste. Burbiškio dvaras – neoromantizmo ir neogotikos paveldo vertybė, jame stengiamasi suaktualinti ne tik architektūrinį, kraštovaizdžio palikimą, bet ir dvarų kultūros tradicijas. Čia nuolat rengiami Poezijos pavasario renginiai, kameriniai koncertai. Dvaras pritaikomas šių dienų poreikiams: vyksta mokslinės konferencijos bei seminarai. Renkamos įvairių gėlių kolekcijos. Pavyzdžiui, 300 rūšių ir formų tulpių kolekcija. Tulpės dvare augintos ir Mykolo Baženskio valdymo laikais. Kadangi dvaras turi funkcionuoti dabarties kontekste, kuriamos naujos tradicijos, tokios kaip tulpių šventė, kuri vyksta nuo 2000 metų.

Vėjo varpų terapija. Išbandyti unikalią vėjo varpų terapiją kviečia Radviliškio rajone įsikūrusi „Smuklė Žarija“. Lauko erdvėje įrengta piramidės formą primenanti poilsiavietė su dviem patogiais gultais, virš kurių pritvirtinti „MK amatų dirbtuvėse“ pagaminti, rankų darbo vėjo varpai, suderinti pagal Pitagoro derinimo sistemą, kuri jau tūkstančius metų garsėja dėl savo matematiškai tobulų natų sąskambių. Ši muzikos terapija padės atsipalaiduoti ir pamiršti dienos rūpesčius.

Šiaulės apžvalgos bokštas. Kalnų kaime 21 metro aukščio apžvalgos bokštas stovi ant aukščiausios apylinkėse kalvos, kuri prideda dar 9 metrus aukščo. Takelis nuo jo veda link legendomis apipinto Šiaulės kalno. Nuo bokšto galima matyti Radviliškio ir Šiaulių miestus.

Baisiogalos dvaras. Baisogalos dvaras – vienas žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje. Nuo 1830 m. šie rūmai priklausė dvarininkų Komarų giminei. Iki šių dienų išlikę centriniai dvaro rūmai, arklidės, ratinė, virtuvė, sandėlis, dvaro malūnas. Gražus dvaro parkas, jame nemažai egzotinių veislių medžių. 1952 m. dvare įkurtas ir iki šiol veikia Lietuvos gyvulininkystės institutas (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės institutas).

Pakiršinio dvaras – Radviliškio rajono etninės kultūros ir amatų centras. Ne tik pasižvalgyti po seno dvaro teritoriją, bet pasidomėti senaisiais amatais, bei išdandyti savo gebėjimus. Dėl edukacijų tartis iš anksto nurodytais kontaktais – www.pakirsiniodvaras.lt

Panevėžio r.

Krekenavos apžvalgos bokštas. Naktį apšviestas, o dieną atskleidžia regioninio parko saugomų teritorijų grožį.

Pašilių stumbrynas. Jau esame kvietę čia užsuksti, tai jei nepasinaudojote proga puiki galimybė susipažinti su šiais įspūdingo dydžio gyvūnais.

Anykščių r.

Kavarsko koldūnai. Legendiniai koldūnai, daugiau čia pasakoti ir nereikia, tiesiog užsuki ir ragauji, šiaip ir su varške tikrai labia skanus.

Rubikių (Bijeikių) apžvalgos bokštas. Legenda sako, kad Rubikių ežero vietoje buvęs Anykščių miestas. Vieną Velykų rytą, kunigui laikant mišias ir ruošiantis eiti aplink bažnyčią, bažnyčios viduryje iki lubų išaugusi nendrė. Visi žmonės ir kunigas išsigandę ir nebežinoję ką daryti. Dar karščiau melsdamiesi pradėję eiti apie bažnyčią, o vienas jaunas vyras išbėgęs iš bažnyčios, šokęs ant arklio ir skubiai išjojęs iš Anykščių. Toldamas nuo miesto girdėjęs baisų ūžimą, bet neatsigręžęs ir tik skubinęs savo arklį, kad toliau nubėgtų. Nujojęs gana toli atsisukęs ir pamatęs, kad miesto vietoje tyvuliuoja didžiulis ežeras ir girdisi liūdnai skambantys bažnyčios varpai ir žmonių giesmės. Išsigelbėjęs tik tas vienas žmogus. Po tokios nelaimės dar daugelį metų Velykų rytą žmonės, gyvenę prie Rubikių ežero, girdėdavę iš ežero liūdną varpų skambesį bei graudžias žmonių giesmes. Ežero žvejai ne kartą matę iškylant iš ežero didelį bažnyčios varpą, bet nė kart negalėję jo paimti, nes reikėję atspėti to varpo vardą, bet niekas neatspėjęs. Jei būtų atspėję – būtų miestas iškilęs…O gal pavyktų pamatyti nuskendusį miestą ar iškylantį bažnyčios varpą stebint ežerą iš aukščio? Taip ir gimė idėja įrengti pirmąjį apžvalgos bokštą Anykščių regioninio parko teritorijoje.

Burbiškių dvaras. Stilingi rūmai – XIX a. architektūros paminklas, neoklasicizmo epochos perlas, užburiantis subtilumu ir elegancija. Grakščiai prigludęs parkas, kuriame išlikę daugiau kaip 30 rūšių medžių bei krūmų, įsilieja į kraštovaizdžio peizažą lyg išpuoselėta ramybės oazė. Burbiškio dvaro rūmai, 1853 metais pastatyti Lietuvos – Lenkijos didikų Venclovavičių giminės, tebėra vieni gražiausių Anykščių krašte. Visai dvaro sodybai suteiktas Burbiškio kraštovaizdžio architektūros draustinio statusas, ji įtraukta į Europos paveldo lankytinų objektų sąrašą.

Siauriuko muziejus. Muziejus puikus tuo, kad veikia ir sekmadieniais. O didžiausas jo pliusas žmogus, kuris nuoširdžiai dalinasi traukinių istoriją pagražindamas ją savo gyvenimo spalvomis.

Safari parkas. Kaip tik šį savaitgalį jau atidaro turizmo sezoną ir laukia visų atvykstančių! www.safariparkas.lt

Norite būti pirmieji gaunantis šiuos maršrutus ir papildomas nuolaidas? Tapkite mūsų naujienlaiškių prenumeratoriai! Privatumo politika

Šio maršruto magnetukai:

Susiję įrašai:

Maršrutas: Gastro šventės

Surink Lietuvą

Maršrutas: Baseinai Lietuvoje

Surink Lietuvą

Maršrutas: Miško takais

Surink Lietuvą