Maršrutai

Maršrutas: Šiauliai – Šiaulių r.

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Maršruto metu užfiksavę vietą mūsų svetainėje (Žymėk vietą) naujienų prenumeratoriai į savo el. paštą gaus specialų nuolaidos kodą šio maršruto magnetukams įsigyti pigiau! Verta būti mūsų bendruomenės nariu ir gauti mūsų naujienlaiškius.

Kur surasti saulę, kai jos nematyti danguje? Žinoma, kad Šiauliuose!

Šiauliai saulės miestas,  gali sušildyti ir nušviesti kultūrine prasme, jis bene daugiausiai muziejų turintis miestas, tad kai lauke oras nedžiugina turim kelis pasiūlymus ką  galima aplankyti po stogu. Ir dar visokių įdomybių, juk apie gintaro kambarį visi girdėjo, o apie lietuviškų centų kambarį, o ar žinot visas šokolado paslaptis ? Ar kaip atrodo geležinė lapė ? Ar koks Kuršėnų vyniotinio skonis? Susipažinkit su mūsų maršrutu ir pabandykit surasti saulę!

O kur šviečia saulė šiandien Lietuvoje?

Šiaulių turizmo informacijos centras. Nuo Baltų kultūros pažinimo centro iki stalo žaidimų, turizmo centro darbuotojai tikrai papasakos ką dar nuveikti ne tik  Šiauliuose, bet ir visoje Šiaulių apskrityje ir pasiūlys išskirtinių miesto suvenyrų.

Venclauskių namai-muziejus – daugiafunkcis istorijos ir kultūros pažinimo centras, netradicinė bendravimo ir laisvalaikio erdvė Šiauliuose. Tai ryškus tarpukario modernizmo architektūros objektas (architektas Karolis Reisonas). Žavi ne tik išorė, bet ir kuriamas šio centro turinys. Užsukit susipažinti su tarpukariu.

Centų kambarys. Artėjant euro įvedimui, gimė paminklo lietuviškai valiutai – Centų kambario – idėja, kurią įgyvendinti ėmėsi menininkai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

2014 m. per „Šiaulių naktų“ ir  „Šiaulių dienų“ renginius rinkosi šiauliečiai, nešini centais ir litais bei kupini idėjų, kaip išradingai galima būtų tuos pinigus panaudoti. Kambario sienos ir lubos išklijuotos centais, pastatytas ir simbolinis sostas, virš kurio pakabinta didžiulė vieno lito moneta ir Lietuvos žemėlapis. Visas žemėlapio plotas išklijuotas baltais centais, gyvenvietės – 10-ies, 20-ies ir 50-ies centų monetomis, o didieji miestai pažymėti metaliniais litais.

Šokolado muziejus „Rūta“. Tokio muziejaus gali pavydėti ir šokolado industrija garsėjantis Briuselis. Saldainių fabrikas „Rūta“, bemaž šimtmetį viliojęs praeivius saldžiais šokolado, karamelės, skrudintų riešutų ir verdamų uogų kvapais, 2012 m. pravėrė savo senojo pastato duris lankytojams.

Būtent čia, senajame fabriko pastate, įsikūrė „Rūtos“ šokolado muziejus.

Muziejaus ekspozicija pristato ne tik įdomią fabriko istoriją, bet ir atveria keturių tūkstantmečių šokolado vartojimo paslaptis ir ypatumus. Muziejuje tampa aišku, kur auga „šokolado medžiai“, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip jo vartojimo tradicijos keitėsi amžiams bėgant. Čia pasakojama apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.

Muziejuje netrūksta interaktyvių užsiėmimų: čia galima nusifotografuoti ir elektroniniu paštu išsiųsti savo nuotrauką ar sukurtą saldainių popierėlį draugams, pažaisti įvairių žaidimų.

Geležinė lapė. Tai ne tik smagus socialinių tinklų profilis, bet ir įsimintina skulptūra ir puiki vieta pasivaikščioti. Lietuvos rekordų knygoje rašoma, kad tai didžiausia gyvūno skulptūra: jos svoris – beveik 7 tonos, ilgis – apie 15 metrų, aukštis – 6,6 metrai, plotis – 4,15 metro.

Dizaineris juokavo, kad Vilnius turi legendą apie geležinį vilką, o Šiauliai galės didžiuotis geležine lape – apsukrumo, išminties simboliu. Talkšos ežero pakrantę ji pasiekė 2009 m. gruodžio 23 d.

Gaidžio laikrodžio aikštė. Gaidžio laikrodžio aikštė tradicinė pasimatymų vieta.  Dabar Šiaulių centro simbolis ne tik gieda, bet ir sveikinasi su praeiviais: „Sveiki atvykę į Šiaulius!“. Pasisveikinimo tekstas skamba lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, ispanų, švedų, romų ir kitomis kalbomis 12 val. ir 18 val.

Vandos Kavaliauskienės katinų muziejus.  Vandos Kavaliauskienės 1990-aisias įkurto ir jos vardu pavadinto Katinų muziejaus lankytojus su džiaugsmu pasitinka katės ir „muziejaus direktoriumi“ vadinamas išdykėlis katinas Perlas. Trijose muziejaus salėse – katinai, katinai, katinai… Jie atkeliavę ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir iš daugelio pasaulio šalių: Jungtinės Karalystės, Australijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Prancūzijos, Rusijos, Taivano, Šveicarijos, Portugalijos ir kitų.

Kuršėnų konditerija. Čia galite paragauti nostalgiško, tikrojo Kuršėnų vyniotinio

Kuršėnų pėsčiųjų tiltas. Kuršėnus visoje Lietuvoje garsina 2020 metais visuomenei atvertas unikalios konstrukcijos, vienas gražiausių, moderniausių ir ilgiausių Lietuvoje – 262 metrų – pėsčiųjų til­tas, kuris sujungia pagrindinę miesto – Lauryno Ivinskio aikštę ir Kuršėnų dvaro parką.

Kurtuvėnų dvaro žirgynas. Įsikūręs įspūdingos gamtos apsuptyje alsuojančia ramybe, tačiau tuo pačiu čia verda savas gyvenimas – žirgyne gyvena virš 30 žirgų, aktyviai vyksta jojimo mokyklos pamokos, individualios pamokos, norintys visada gali pamėginti pajodinėti, pasivažinėti autentiška karieta, bričkele, išjoti raitomis regioninio parko maršrutais, taip pat puikios sąlygos laikyti nuosavus žirgus.  Žirgynas dirba trečiadieniais – sekmadieniais nuo 12:00 val. iki 18:00 val. Pirmadieniais ir antradieniais žirgyne – poilsio dienos.

Kryžių kalnas. Čia daug pasakoti nereikia, bet siūlome šią vietą apžiūrėti tamsoje ir pamatyti visai kitą kampą, kaip siūlė viena mūsų keliautoja. Apšvietimo kuriama aura tikrai negąsdina, o stebina ir sukuria švytėjimo efektą.

Norite būti pirmieji gaunantis šiuos maršrutus ir papildomas nuolaidas? Tapkite mūsų naujienlaiškių prenumeratoriai! Privatumo politika

Šio maršruto magnetukai:

Susiję įrašai:

Maršrutas: Palanga, Kretinga ir Klaipėda

Surink Lietuvą

Maršrutas: Panevėžys – Kėdainiai – Panevėžio rajonas

Surink Lietuvą

Maršrutas: Rudens spalvos ir šviesos

Surink Lietuvą