Pristatyk Vilnių

Šiandien niekam nekelia abejonių, kad Vilnius yra ilgaamžė Lietuvos sostinė. Stovėdami istorinėje jos širdyje – Katedros aikštėje – ir žvelgdami į didingai stovinčią Katedrą, šalia atkuriamus Valdovų rūmus ar virš jų bokštų iškilusį Gedimino pilies bokštą, prisiminkime istorines dabartinės sostinės ištakas.
Istorikai neabejoja, kad 1323 metais Gediminas jau gyveno Vilniuje, nes tais metais rašė garsiuosius savo laiškus popiežiui ir Vakarų Europos miestams. Tikėtina, jog pirmosios sodybos dabartinėje Vilniaus vietoje radosi gerokai anksčiau nei Gediminas čia pastatė naują pilį ir persikėlė gyventi pats.
Ten, kur šiandien plyti Katedros aikštė, dar prieš užklystam Gediminui šlamėjo šimtamečiai ąžuolai, liepsnojo amžinoji ugnis, buvo deginami ant laužų ir laidojami didžių žmonių palaikai. Šventaragio slėniu vadinamoje vietoje stovėjo šventykla Perkūno garbei, o vyriausiasis Lietuvos žynys skelbė dievų valią.
Vėliau Vilnių juosė gynybinė siena, o į miestą buvo patenkama pro vartus, pastatytus ten, kur prasidėdavo svarbiausias keliai iš sostinės. Šiandien iš didelio gynybinio komplekso teliko Aušros vartai ir keli gynybinės sienos fragmentai.
Ar žinojai, kad nepriklausomybės laikotarpiu Vilniuje atsirado 1 000 naujų gatvių, o šiuo metu sostinėje yra 3636 gatvės? Žinoma, kiekvieną naują gatvę reikia „pakrikštyti”, o kaip tai padaryti, jei ji teturi vieną ilgą daugiabučių eilę ir jokios joje gyvenusios įžymybės – bent jau kol kas?
Kiek yra vietų, pro kurias kasdien praeina tūkstančiai Vilniečių ir miesto svečių? Kiek istorijų bei legendų saugo netikėčiausi Vilniaus užkampiai?
Pristatyk Vilnių tokį, kokį žinai arba kokį atradai iš naujo. Tikros istorijos, legendos, vietovardžiai ar žinomi žmonės. Mes kūrėme, kuriame ir kursime Vilniaus istoriją kartu!

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"