Saulius Žiūra
Kultūra Muziejus Naujienos Vilnius

Vilniaus miesto muziejus plečiasi – lankytojų lauks keturiuose padaliniuose

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Vilniaus miesto muziejus nuo šiol lankytojus kvies apsilankyti keturiuose padaliniuose. Daugumą jų galima pasiekti sostinės upėmis, tačiau padalinius jungs ne tik vandens keliai – juos suvienys ir atnaujintas vizualinis identitetas, vieninga bilietų sistema bei suderintas darbo laikas.

Po vienu Vilniaus miesto muziejaus vardu veiks keturi padaliniai. Prie muziejaus prijungiamas Medinės miesto architektūros muziejus plečia veiklą ir tampa Medinės architektūros centru, kuris veiks ne tik Užupyje, bet ir Šnipiškėse. Beatričės Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus – Beatričės namai – ir toliau išlaikys savo paskirtį, tačiau bus skiriama daugiau dėmesio regos negalios tematikai. Markučių dvare bus įkūnyti XIX a. pasakojimai apie Vilnių.

Dabartinėse Vilniaus muziejaus patalpose ir toliau vyks muziejinė veikla, tačiau nuo šiol šis padalinys vadinsis Vokiečių 6. Ilgainiui pagrindinė Vilniaus miesto muziejaus erdvė persikels į pačioje sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esančius Kirdiejų rūmus. Jų rekonstrukcijos pradžia planuojama 2026 m. Čia įsikurs ekspozicinės salės, lankytojų centras, bus vykdomos įvairios edukacinės ir kultūrinės veiklos, o rūmų kiemas taps nauja, patrauklia viešąja erdve miestiečiams.

„Naujų padalinių prijungimas prie Vilniaus miesto muziejaus yra ne tik fizinis išsiplėtimas – tai ir kvietimas pažvelgti į miestą iš daugiau nei vieno taško, suprasti jį kaip sudėtingą, daugiasluoksnį organizmą. Šis muziejus tampa tarsi miesto delta, kur „suplaukia Vilnius“: susilieja skirtingi laikotarpiai, kultūriniai kontekstai, įvairios disciplinos ir Vilniuje gyvenusių asmenybių istorijos“, – sako Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė.

Vilniaus muziejaus padalinius vienys bendras ženklas – stilizuota V raidė, kuri reiškia ne tik pirmąją miesto pavadinimo raidę, bet ir upes, prie kurių dabar įsikūrę trys iš keturių muziejaus padalinių.

„Vilniaus miesto muziejaus pokyčiai atveria galimybę pasakoti daugiau ir įvairesnių miesto istorijų bei užmegzti glaudesnį ryšį su skirtingomis bendruomenėmis. Nuo šiol muziejus neapsiribos viena erdve – jis tampa visiems atviru miesto pasakojimo lauku, kuriame telpa ir asmeniški prisiminimai, ir bendros istorinės patirtys“, – komentuoja Vilniaus miesto muziejaus direktorė Rasa Antanavičiūtė.

Nuo gegužės 21 d. visi Vilniaus miesto muziejaus padaliniai dirbs vienodu, lankytojams patogesniu laiku – darbo dienomis 15.00–19.00 val., o savaitgaliais 11.00–19.00 val., su galimybe ekskursijas ir edukacinius užsiėmimus organizuoti ir iki darbo valandų. Visą vasarą galios akcija, kuri leis visus keturis padalinius aplankyti įsigijus vieno apsilankymo vertės bilietą.

Daugiau informacijos apie padalinius: 

Vokiečių 6 (Vokiečių g. 6)

Buvusiose Vilniaus muziejaus patalpose veikiantis padalinys Vokiečių 6 ir toliau kvies lankytojus tyrinėti miesto aktualijas. Čia vyks laikinosios parodos, nagrinėsiančios primirštas, nepatogias ir šiandienos miestui aktualias temas. Šiame padalinyje taip pat bus kuriama nuolatinė Vilniaus pažinimo ekspozicija, kuri po kelerių metų bus perkelta į rekonstruotus Kirdiejų rūmus (Barboros Radvilaitės g. 4 ir 6), kur įsikurs ir visa muziejaus administracija.

Nuotr.: Norbert Tukaj

Medinės architektūros centras (Polocko g. 52)

Buvusio Medinės miesto architektūros muziejaus pagrindu įkurtas Medinės architektūros centras plės veiklą. Užupyje toliau vyks parodos, kūrybinės dirbtuvės ir konferencijos, o Šnipiškėse bus įkurtos dvi naujos erdvės: viename iš istorinių medinių namų įsikurs šnipiškiečių veiklų centras, o kitame – restauravimo dirbtuvės, kuriose bus teikiamos konsultacijos medinių namų savininkams.

Centras oficialiai pradės veiklą Šnipiškėse jau gegužės 23 d. 18.00 val. – Giedraičių gatvėje bus atidaryta paroda apie rajoną ir jo bendruomenę.

Nuotr.: Norbert Tukaj

Beatričės namai (A. Vienuolio g. 12–1)

Autentiškas trijų kambarių butas su XX a. 8-ojo dešimtmečio interjeru dabar pasakoja regos negalią turėjusios dainininkės Beatričės Grincevičiūtės gyvenimo istoriją. Šis padalinys veiks ne tik kaip memorialinis butas, bet ir kaip patyriminė erdvė, kurioje bus siekiama atskleisti regos negalią turinčių žmonių patirtis matantiesiems.

Beatričės namai taip pat tyrinės sovietinio Vilniaus kultūrinį gyvenimą, tuometinę būsto politiką bei A. Vienuolio gatvės kvartalo kasdienybę.

Nuotr.: Norbert Tukaj

Markučių dvaras (Subačiaus g. 124)

Markučių dvaras atskleis XIX a. Vilniaus kultūrino gyvenimo pasakojimus, primins Markučių rajono raidą ir šio krašto bendruomenės gyvenimą. Daugiau dėmesio bus skiriama ir dvarą supančiam parkui.

Šiame padalinyje lankytojai susipažins su Varvaros Puškinos, jos tėvo, Rusijos imperijos inžinieriaus Aleksejaus Melnikovo, ir jų šeimos istorija. Bus kritiškai vertinamas sovietmečiu čia įkurto Aleksandro Puškino muziejaus palikimas ir sprendžiami klausimai dėl Rusijos imperijos paveldo Vilniuje.

Nuotr.: Norbert Tukaj
Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Dinozaurų pėdsakais Ventos regioniniams parke

We love Lithuania

Geriausios įspūdžių dovanos Kalėdoms

We love Lithuania

Norite rasti pinigų, arba pamatyti vaiduoklius – važiuokite į Alytaus rajoną

Jurginų žieduose skendinčiame Kleboniškių muziejuje koncertavo Austieja

We love Lithuania

Solo žygiai

Dėl gaisrų grėsmės pradėti kirtimai Kuršių nerijoje

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"
Sužinokite artimiausią Vilniaus orų prognozę
x