Muziejus Naujienos Pamatyk! Vilniaus rajonas

Supink savo unikalią verbą Vilniaus krašto etnografiniame muziejuje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Vilniaus kraštas, lyriškai dar vadinamas Vilnija, turi labai turtingą ir įvairialypę istoriją. Per amžius čia pynėsi skirtingų tautų: lietuvių, lenkų, baltarusių, rusų ir kitų, gyvenimai. Todėl ir istorinis palikimas šiame krašte yra išskirtinis, suformuotas persipynusių skirtingų kultūrų, tradicijų, religijų ir papročių.  Su šiuo palikimu susipažinti, apžiūrėti Vilnijos krašto gyventojų buitį bei papročius liudijančius eksponatus, patiems išmėginti tradicinius amatus šiandien galima Vilniaus krašto etnografiniame muziejuje Nemenčinėje.

Muziejaus ekspozicija

Vilniaus krašto etnografinis muziejus veikia nuo 2000 metų. Beveik 1000 eksponatų pasakoja istoriją apie lietuvių, rusų, lenkų, baltarusių ir kitų Vilnijoje gyvenančių tautybių tradicijas. Nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje galima apžiūrėti senovinius buities ir namų apyvokos daiktus, amatininkų ir žemdirbių įrankius, tradicinius rūbus, baldus, dokumentus, knygas bei meno kūrinius. Eksponuojami liaudies meistrų Vladislovo Dovnarovičiaus ir Juzefo Milošo medžio drožiniai. Įdomu tai, kad daugumą ekspozicijoje esančių  namų apyvokos daiktų muziejui padovanojo vietos gyventojai; kiti surinkti kasmet organizuojamų kraštotyrinių ekspedicijų metu. Etnografijos muziejus supažindina lankytojus su daugelio Vilniaus krašte gyvuojančių tautų nematerialiuoju kultūriniu paveldu.

Edukacijos ir renginiai

Vilniaus krašto etnografiniame muziejuje organizuojamos edukacijos, kurių metu lankytojai gali išmokti pinti verbas,  karpinių meno, pasigaminti muilą, išžiesti ar nulipdyti molinį daiktą, išmėginti keramikos ir audimo dirbtuves. Čia taip pat yra renginių salė, kurioje nuolat vyksta proginės parodos, koncertai, mokslinės konferencijos. Nuo 2012 m. muziejuje veikia fotografų draugija, kuri aktyviai vykdo parodinę veiklą bei organizuoja plenerus.

Vilniaus krašto etnografinis muziejus randasi: Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus rajone (www.vkem.lt  , +370 52377077). O norintys dar daugiau sužinoti apie Vilniaus krašto nematerialųjį kultūros paveldą gali apsilankyti ir šio muziejaus filialuose: Tradicinių amatų centre Houvalto dvare ir Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejuje.

Projektas „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ įgyvendinamas pagal 2014-2020  metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną  programos prioritetą – vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga: bendra projekto vertė sudaro 1 031 590,97 Eur, iš jų Europos Sąjungos lėšos – 90 proc. (928 431,87 EUR).

Projekto  „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ tikslai yra skatinti ir vystyti nematerialų kultūros paveldą ir vietinės istorijos išsaugojimą gerinant tvarų kultūrinio turizmo konkurencingumą, išsaugant ir ugdant nematerialiosios kultūros paveldo ir vietinės istorijos žinojimą,  įgūdžius, stiprinant esančius istorinius ryšius tarp Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos. Skatinant kūrybingą vietinio kultūros paveldo ir unikalių tradicijų panaudojimą, gerinant sąlygas  kūrybingam industrijų sektoriui.

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik Vilniaus rajono savivaldybės  administracija ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad šis leidinys atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kaunietis apvažiavo Lietuvą dviračiu ir surinko visus „Surink Lietuvą” magnetukus

„Investuok Lietuvoje“ pristato naują reklaminį klipą

Sostinė pirmąkart iškylaus naktiniame šimtmečio piknike prie Neries

„Atviras Panevėžys“ – naujas savaitgalio pasiūlymas kultūros ir meno išsiilgusiems turistams

Baigiama tvarkyti Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčia

„Atostogos Lietuvoje“: Telšių turizmo klasteris

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"