Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk!

Vilniaus ir Kauno turgavietės – turizmo traukos centrai

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Kalvarijų turgus

Kalvarijų turgus – Vilniaus turgus tarp H. Manto, Kalvarijų, Rinktinės ir Turgaus gatvių. Tikslių duomenų apie Kalvarijų turgavietės veikimo pradžią archyviniuose dokumentuose nėra, kadangi kurį laiką ji veikė be oficialaus įteisinimo, jis minimas oficialiai 1903 m., kai pradėta tvarkyti turgaus aikštė ir buvo pakeistas perspektyvinis planas, kuris leido įkurti nuolat veikiantį turgų.

Tarpukaryje Kalvarijų turgavietė tapo viena iš pagrindinių Vilniuje. Joje virte virė prekybinis gyvenimas. Darbo dienomis turgavietė veikė nuo 4 val. ryto iki 21 val. vakaro. Prekiaujama buvo įvairiausiomis būtino vartojimo prekėmis, maisto produktais. Kasmet Šv. Kazimierą čia prekiauta arkliais, kuriuos įsigydavo lenkų kariuomenė.

Benedikto turgus

„Benedikto turgus“ – tai maisto mylėtojų širdis jau spėjusi užkariauti unikali vieta Vilniuje, po vienu stogu sukviečianti kelias dešimtis lietuviškų ūkių atstovų bei pasaulio gurmaniškų produktų prekybininkų. Didžiausius Europos miestus primenantis kulinarinis nuotykis ir tikrų tikriausia šventė gomuriui! Tai vietines ir užjūrių maisto tradicijas po vienu stogu sujungianti erdvė, kurioje gera bendrauti, dalytis ir, svarbiausia, džiaugtis bei ragauti tikrą maistą. Benedikto turgus savo veiklą pradėjo nuo 2018 m.

Halės turgus

Vilniaus senamiestyje, Pylimo ir Bazilijonų gatvių sankirtoje, pirkėjams patrauklioje vietoje veikia Halės turgavietė. Ši turgavietė – seniausia Vilniuje, ji pastatyta 1906 metais pagal Vilniaus inžinieriaus ir architekto Vaclovo Michnevičiaus projektą. Halės turgavietė turi savo tradicijas ir istoriją. Nuo seniausių laikų joje vilniečiai ir miesto svečiai perka šviežius maisto produktus bei pramonines prekes.

Gariūnai

Gariūnų turgus – didžiausia turgavietė Lietuvoje, turgus, verslo parkas. Jame dirba apie 10 000 smulkaus ir vidutinio verslo atstovų. Per dvidešimt metų čia važiuoja ir prekes perka kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos verslininkai – mažų parduotuvių, mugių, turgaviečių prekiautojai, kurie vėliau prekes parduoda savo šalyse. Pradėjo veikti nuo 1990 m.

 

Konarskio gėlių turgelis

Deja neradome, nuo kada pradėjo veikti šis gėlių turgelis, tačiau tai nesvarbu pamačius įspūdingą kiekį gėlių, vainikų ir energingų moterų pardavėjų. Įdomus faktas, kad šis gėlių turgelis dirba visą parą.

Blusturgis Mokytojų namų kiemelyje

Jeigu tai sekmadienis ir šiltasis metų laikas, gali drąsiai eiti ieškoti geros kokybės drabužių, aksesuarų ir kitų niekučių, kuriuos taus parduos juos pats turėjęs/nešiojąs žmogus.

Antakalnio plokštelių turgelis

Savotiška Vilniaus legenda, su kuria užaugo ne viena vilniečių ir netik vilniečių karta. Į Antakalnio plokštelių turgelį, kaip į bažnyčia, kiekvieną sekmadienį, jau daugelį metų renkasi melomanai. Pusiau oficiali turgelio atsiradimo data 1984 metai, tačiau patys prekeiviai įvardija skirtingas datas. Įdomiausia, kad turgelis vis dar veikia.

Sekmadieniais, nuo 10 iki 13 val. Jūsų laukia geriausių atlikėjų plokštelės.

Žinomiausios Kauno turgavietės

Stoties turgus

Stoties turgus– tai viena seniausių ir galime teigti, jog geriausiai žinoma turgavietė Kaune. 1994 m. įkurta puikioje strateginėje vietoje tarp Kauno geležinkelio ir autobusų stočių. Tad kas dieną yra aplankomas daugybės lankytojų.

Aleksoto turgus

Nuotrauka: kauniečiams.lt

Tuoj 100 metų švenčiantis Aleksoto turgus yra neatsiejama kauniečių savaitgalio dalis. Kaip juokauja patys vietiniai ,,Aleksoto turguje rasi viską, o jeigu nerasi čia, nerasi niekur’’

Žaliakalnio turgus

Žaliakalnio turgus arba dar kitaip vadinamas Zanavykų turgus – yra vienas seniausių Kauno turgų. Čia galėsi paragauti istorinių Kauno tortų ir susitikti Senbernarę Bitę.

Centrinis Kauno turgus (Urmas)

Prekybos miestelis URMAS – anksčiau buvusi sandėlių tipo prekybos bazė virsta šiuolaikišku ir unikaliu prekybos miesteliu. Tai prekybos kompleksas – su savo tradicijomis, originaliais turgumis. Čia galima ne tik apsipirkti, bet ir maloniai bei naudingai praleisti laiką, pasinaudoti įvairiausiomis paslaugomis, skaniai pavalgyti.Tai didžiausias prekybos kompleksas Kauno regione

Bagažinių turgus

Bagažinių turgus – pastaruoju metu itin populiarus turgus Kaune, kuriame nereikalingi, bet įdomūs, naudingi ir vertingi daiktai suranda naujus šeimininkus. Tokio pobūdžio prekyba dažnai organizuojama Vakarų Europoje: žmonės, atvažiavę su savo automobiliais į iš anksto nustatytą vietą, ten prekiauja asmeniniais daiktais tiesiai iš bagažinių. Bagažinių turguje galima rasti pačių įvairiausių daiktų namams, sodui, išskirtinių rūbų ar senovinių pirkinių, kurių kartais neturi netgi didieji antikvariatai. Tai nėra komercinio pobūdžio veikla, labiau tai galima laikyti bendravimo ir laisvalaikio praleidimo forma.

Automobilių turgus

Kauno automobilių turgus turintis gilias tradicijas yra didžiausias visoje Europoje – bendras plotas užima apie 200 000 kvadratinių metrų! Turgaus teritorijoje veikia 30 automobilių aikštelių. Veikia daugiau nei 20 metų.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Penkioliktoji Gatvės muzikos diena jau šį šeštadienį

Patarimai užsieniečiams: ką Vilniuje siūlo nuveikti sostinės gyventojai ir garsūs miestiečiai

Senoji Kernavė atgyja rugsėjo 25-26 d.

Ant kelto į Smiltynę iškelta trispalvė įtraukta į Lietuvos rekordų knygą

Savaitgalis Palangoje – skambančios Jurginės bei nuotaikingas Atvelykis

Festivalis „Vilniaus lapai“ prasideda (festivalio programa)

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"