Kelionės su vaikais Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk!

Vaikų pažintis su menu ir istorija – Kupiškio edukacijos šaltuoju sezonu

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Ruduo atneša ne tik dažną lietų, bet ir daugybę spalvų bei skonių. Būtent todėl verta susikrauti kuprinę ir leistis į pažintinę kelionę po įdomiausius Lietuvos muziejus. Šįkart kviečiame jus su vaikais į Kupiškį, kur kartu grožėsitės Lietuvos meno paveldu ir iš naujo atrasite istorijos įdomybes.

Padedami Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centro išrinkome tas edukacijas, kurios įtrauks ne tik mažuosius, bet ir visa šeimą.

Kupiškio etnografijos muziejus

Kupiškio etnografijos muziejus įsikūręs buvusios senosios mokyklos akmens mūro pastate Gedimino g. 2. Čia saugoma daugiau nei 56 tūkst. eksponatų. Muziejaus dokumentų ir spaudinių rinkiniuose sukaupta medžiaga atspindi Kupiškio krašto bendruomenės veiklą. Muziejuje  taip pat vykdomi edukaciniai užsiėmimai vaikams, moksleiviams ir suaugusiems. Rengiamos dailės, tautodailės, fotografijos ir kitos parodos.

Edukacinė programa:

„Žmogaus ir saulės draugystė“ – užsiėmimo metu  turėsite  galimybę susipažinti su saulės reikšme mitologijoje, sužinosite, kodėl taip svarbu saugoti visa, kas mus supa, dalyvausite pažintiniame kūrybiniame procese  ir net patys  pabandysite surasti paslėptą saulę ir ją išvaduoti.

„Kupiškio malūnų keliu“ – pristatoma Kupiškio krašto malūnų istorija ir Kupiškyje išlikę malūnai.

„Taip vilkėjo mūsų seneliai“ – mokiniai susipažins su penkiais Lietuvos etnografiniais regionais ir jiems būdingu tautiniu kostiumu.

„Namudinė suknelė“ – užsiėmimų metu turėsite  galimybę pasigaminti sukneles ar  kostiumus iš natūralių medžiagų, iš to, ką duoda gamta: lapai, kankorėžiai, medžių šakos, spygliai, gėlės.

„Buitinė aplinka – praeities liudininkė“ – susipažinsite su XIX a. pab – XX a. kaimo kasdieniais darbais, etnografinių daiktų paskirtimi.

„Senasis Kupiškis“ – sužinosite miesto istoriją, architektūros paveldo objektus, išgirsite pasakojimus apie žymiausius krašto žmones, atliksite praktines užduotis.

„Tautiniai drabužiai“ – užsiėmimo metu sužinosite apie tautinio kostiumo nešiojimo kultūrą, jo visas dalis, koloritą ir regioninius skirtumus.

„Archeologijos lobynas“ – užsiėmimo metu galėsite tapti tikrais archeologais ir ieškoti paslėptų radinių.

„Partizanų ženklai“ – užsiėmimo metu susipažinsite  su Lietuvos partizanų ženklais, Algimanto apygardos partizanų istorija, kuri apima 1945-1953 m.,  pasidarysite  išdegintus  ant audinio partizanų antspaudus, autentiškus Algimanto apygardos vadovybės antspaudus, pasirašysite pasižadėjimą Lietuvai. Programa vedama pagal kultūros paso paslaugą.

Adomo Petrausko muziejus

Pirmiesiems lankytojams Adomas Petrauskas savo klėties duris atvėrė 1969 metais. Tuomet savarankiškai parengtoje ekspozicijoje buvo etnografijos eksponatai, archeologijos radiniai. Pamatę didelį jo entuziazmą kaupti įvairias senienas, muziejui išsiplėsti padėjo tuometiniai Antašavos kolūkio vadovai Vytautas Notkus ir Albinas Vaižmužis. Savamokslis kaimo meistras Jonas Laužikas muziejininko sodyboje sukonstravo ir pastatė originalų pastatą–bokštą. Dabar A.Petrausko muziejų sudaro kompleksas pastatų: gyvenamasis namas, dvi klėtys, bokštas ir padarginė, kurie pilni eksponatų. 1996 metais muziejininkas visą savo gyvenimo triūsą padovanojo Kupiškio rajono savivaldybei, rinkinių fondą sudaro 2092 eksponatai.

Edukacinė programa:

„Spalvoto smėlio smiltelė“ – užsiėmimo  metu  susipažinsime  su spalvoto smėlio piešimo technika. Šios veiklos metu vaikai  eksperimentuos su įvairiomis smėlio spalvomis ir tarpusavyje  jas derins, pirštukų pagalba bers ir klijuos smėlį.

Pažintinis – edukacinis etnografijos bei tautosakos paveldo gyvo veiksmo žaidimas, naudojant interaktyvų žemėlapį – planą su specialia multimedijos programa „Kas suras Pagranduką?“ (Edukacija laikinai nevykdoma)

Laukminiškių muziejus

Prie tyvuliuojančių Kupiškio marių (Lėvens tvenkinio), praeities tradicijas išlaikiusiame Laukminiškių kaime nuo 2002 metų veikia muziejus. Surastą turtą sutvarkius, atkurta etnografinė ekspozicija, atspindinti XIX a. pab. ir XX a. pr. aplinkinių kaimų gyventojų buitį, papročius ir tradicijas. Pabuvoję muziejuje, lankytojai gali susipažinti su menininkų Unės ir Petro Babickų gyvenimu ir kūryba. Jų atminimui įrengta kukli ekspozicija.

Edukacinė programa:

„Rankdarbiai iš vilnos“ – užsiėmimo metu išgirsite apie vilnos pluoštą, vėlimo rūšis ir įrankius, dekoravimo priemones, būdus ir pan. Įgyvendinsite savo kūrybinę idėją ir išmoksite naudotis vėlimo adatomis.

„Mano pirmoji siūlinė lėlytė“ – susipažinsite su lėlytės gamybos ypatumais. Sužinosite, kada ir kodėl atsirado rankų darbo lėlytės. Kiekvienas edukacinio užsiėmimo dalyvis turės galimybę pasidaryti savo svajonių lėlytę.

Uoginių amatų centras

„Karpiniai“ – karpymo užsiėmimus galima rinktis pagal poreikius arba sudėtingumo lygį: nuo susipažinimo su karpymo meno pagrindais, gyvybės medžio reikšme lietuvių liaudies mene iki  sudėtingesnių karpinių kūrimo technikų išbandymo karpant langų užuolaidėles, paveikslus su žmonių figūromis, angelais.

„Keramikos pasaulyje“ – kurdami darbelius iš rudojo molio išbandysite kūrybines jėgas ir realizuosite savo svajones.

„A. Petrausko gryčia – duona kvepia“ – galėsite dalyvauti duonos kepimo procese – jo metu bus galima suformuoti savo kepaliuką, pašauti į duonkepę krosnį, luktelėti kol duonelė iškeps ir vėliau ją parsivežti namo.

„Vesėlia anoj šaly…“ – senovės lietuvių piršlybų ir vestuvių apeigų pristatymas.

„Atajom sasut, tavį palydėt, jaunųjų dienelių tau pabaigt padėt…“ – duonelės kepimas, rūtų ir lauko gėlių vainikėlių pynimas, nuometo rišimas ir kitos apeigos.

Veronikos Šleivytės paveikslų galerija

Prie Pyvesos upelio įsikūrusį seną gatvinį Viktariškių kaimą paskutiniaisiais dešimtmečiais garsina 1985 metais atidaryta dailininkės Veronikos Šleivytės paveikslų galerija. Gausus kūrybinis dailininkės palikimas yra išsibarstęs po visą Lietuvą, bet daugiausia jos darbų – galerijoje Viktariškių kaime. Tikslios statistikos apie V.Šleivytės sukurtus meno kūrinius nėra, tačiau manoma, jog nutapyta, nupiešta apie 2 tūkst. darbų, surengta per 90 grupinių bei personalinių parodų visoje Lietuvoje. Savo tėvų sodybą V.Šleivytė padovanojo buvusiam Antašavos kolūkiui su sąlyga, kad jame būtų įkurta jos kūrinių galerija. Dailininkės svajonė išsipildė: 1985 metais senoji tėvų sodyba sužydo Šleivių dukros tapytomis gėlėmis, o klėtyse ir kituose pastatuose atkurtas šiai lokaliai vietai būdingas kaimo amatininko buities interjeras su autentiškais baldais, rakandais, namų apyvokos daiktais.

Edukacinė programa:

„Ateik, pajusk, išbandyk grafikos galimybes“ – turėsite galimybę sukurti unikalų autorinį kūrinį ar keletą jo egzempliorių.

„Lauko akmenėlis – pirmas kūrinėlis“ – užsiėmimo metu kursime, piešime ant akmenukų, ieškosime naujų išraiškos priemonių, išbandysime įvairias technikas (akvarelę, guašą, pastelę, kreideles ir kt. ).

Straipsnis paruoštas pagal Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro informaciją.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Prasideda 2024 metų medžių eurovizija: padėkite Lietuvos atstovui nugalėti

Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo nominacija rokiškėnei režisierei Neringai Danienei

We love Lithuania

Festivalis „Užutrakio vakarai“ dovanoja karštą muzikos vasarą

Paplūdimio tinklinio turnyras Rokiškio miesto taurei laimėti

Vištyčio vėjo malūnas atvėrė duris lankytojams

Sostinė šventiniu laikotarpiu kviečia pramogauti saugiai

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"