Ruduo ir žiema yra metas, kai gamtoje apstu spanguolių ir obuolių, todėl tai puikus laikas iš jų gaminti įvairius gardėsius. Spanguolių ir obuolių sviestas yra vienas iš tų receptų, kuris ne tik įneša malonios rudens nuotaikos, bet ir puikiai papildo pusryčių stalą, blynus, skrebučius, bandeles ar net mėsos ir sūrių užkandžius. Ši gardi ir lengvai pagaminama užtepėlė savo unikaliu saldžiarūgščiu skoniu gali nustebinti ir pradžiuginti įvairiausių skonių mėgėjus.
Kas yra spanguolių ir obuolių sviestas?
Spanguolių ir obuolių sviestas – tai kreminė ir tiršta užtepėlė, gaminama iš obuolių ir spanguolių, pagardinta prieskoniais ir saldikliais. Šis sviestas neturi riebių ingredientų, tačiau savo konsistencija ir tekstūra primena tradicinį sviestą. Spanguolės suteikia šiam gardėsiui malonų rūgštumą ir spalvą, o obuoliai – natūralų saldumą bei tirštumą.
Kodėl verta gaminti spanguolių ir obuolių sviestą?
- Sveikatai palankus pasirinkimas – obuoliuose gausu skaidulų, vitamino C ir antioksidantų, o spanguolės garsėja savo priešuždegiminėmis ir imuninei sistemai naudingomis savybėmis.
- Natūralus skonis – namuose pagamintas spanguolių ir obuolių sviestas neturi dirbtinių priedų, konservantų ar dažiklių.
- Universali paskirtis – šį sviestą galite naudoti kaip užtepą, padažą ar desertinį pagardą.
Unikalus ir neragautas gardėsis jūsų stalui – spanguolių ir obuolių sviestas
Kaip pasigaminti spanguolių ir obuolių sviestą?
Reikės:
- 1 kg obuolių (geriausia rūgštesnių, pavyzdžiui, Antaninių);
- 200 g spanguolių;
- 100-150 g cukraus arba medaus (pagal skonį);
- 1 šaukštelio cinamono;
- 1-2 gvazdikėlių (nebūtina, jei nemėgstate);
- 1/4 šaukštelio maltų imbierų (pasirinktinai);
- 1/4 puodelio vandens.
Gaminimo eiga:
- Paruoškite obuolius: nuplaukite, nulupkite ir pašalinkite sėklas. Supjaustykite obuolius mažais gabalėliais, kad jie greičiau suminkštėtų.
- Spanguolės ir prieskoniai: spanguoles nuplaukite, prireikus pašalinkite kotelius. Sudėkite obuolius ir spanguoles į didelį puodą, įpilkite vandens ir užkaiskite ant vidutinės ugnies.
- Virimas: kai obuoliai ir spanguolės suminkštės (po maždaug 20-30 minučių), masę sutrinkite blenderiu arba pertrinkite per sietelį, kad gautųsi vientisa tekstūra.
- Saldikliai ir prieskoniai: į sutrintą masę įdėkite cukrų, cinamoną, gvazdikėlius ir, jei norite, imbierą. Virkite dar apie 20–30 minučių ant silpnos ugnies, vis pamaišydami, kol sviestas sutirštės.
- Supilstymas ir laikymas: spanguolių ir obuolių sviestą supilstykite į švarius stiklainius, sandariai uždarykite. Atvėsinkite ir laikykite šaldytuve. Šaldytuve šis gardėsis gali stovėti keletą savaičių, o sandariuose sterilizuotuose stiklainiuose – ir visą žiemą.
Unikalus ir neragautas gardėsis jūsų stalui – spanguolių ir obuolių sviestas
Kaip naudoti spanguolių ir obuolių sviestą?
- Pusryčiams – tepkite ant skrudintos duonos ar ragelių. Ši užtepėlė puikiai dera su sviestu ar grietinėlės sūriu.
- Desertams – derinkite su blynais, varškės apkepu ar lietiniais.
- Mėsos ir sūrių užkandžiams – saldžiarūgštis sviestas puikiai papildo vytintą mėsą ar įvairius sūrius.
- Pyragų ir sausainių įdaras – puikiai tiks sluoksniuoti pyragams ar kepti sausainius su šiuo įdaru.
Kodėl verta išbandyti spanguolių ir obuolių sviestą?
Šis gardėsis puikiai tinka tiems, kurie nori paįvairinti rudeninį ir žieminį stalą natūraliais, kvapniais skoniais. Spanguolių ir obuolių sviestas suteikia daugybę galimybių eksperimentuoti virtuvėje, o jo gaminimas – puikus būdas pasiruošti šaltajam sezonui. Be to, jis gali tapti gražia bei jaukia rankų darbo dovana artimiesiems šventiniu laikotarpiu – tereikia įpakuoti į stiklainį, pridėti gražų kaspinėlį ir mėgautis tuo, kas pagaminta iš širdies.
Išbandykite šį paprastą, bet ypatingą receptą, ir nustebinkite šeimos narius bei draugus unikalaus skonio desertu!
Sveikata iš gamtos: spanguolių ir burokėlių sultys anemijai gydyti